• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jesam al sam naišo samo na mekanu, nisam našel tvrde gume.
A za kaj se koristi tvrda ind. guma, da znam gdje tražit, možda bi lakše našao.
Transportne trake na rudnicima,kamenolomima,seperacijama itd.
A siječe se lako skalpelom uz pomoć ulja , vrlo lako
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Jesam al sam naišo samo na mekanu, nisam našel tvrde gume.
A za kaj se koristi tvrda ind. guma, da znam gdje tražit, možda bi lakše našao.
Moraš se zaletitit u Križevce. Javi se na PP da ti velim gde, da tu sad ne reklamiram. :icon_super:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Samo ti reci slobodno, nije reklama ako sa može proči puno jeftinije u nabavci dijelova.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Evo malo slika od mojih radova na beraču.
Ojačan nosač koša:
vermeu.jpg

2v0mw0p.jpg

Isto tako ojačana i šasija po uzoru na kolegu savorisa kojem se ovim putem zahvaljujem.
Još sam dodao i pojačanje sa gornje strane koje je upuštano na jednom dijelu zbog elevatora:
27y8zzc.jpg

2ihrwb5.jpg

Dodan je i profil 80*40 koj veže na sebe nosač koša a samim time ojačava kompletnu šasiju:
23wrvdd.jpg

Zamijenjene su osovine komušačkih valjaka kao i zupčanici i ležajevi
2431ehh.jpg

Te isto i glavna pogonska osovina koja je kriva i izlizan lančanik
5pg6cm.jpg

2ed2juo.jpg

I naravno sve popraćeno farbanjem...
2mczqxv.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
E kad tako sebi urediš stroj onda znaš šta imaš i samo gass :). Svaka čast kolega.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Svaka čast što se remontuje mašina posle sezone , to je pravi posao
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Pitam
gdje nabavit lopatice gumene za transporter, sip eko 3500, a da nisu skupe, mislim kod mene je komad 86 kn, ak ima gdje jeftinije pišite.
Hvala.

U Antoša komad 28 kn
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ovak ekipa,
zahvaljujem svim članovima na savjetima, evo našao sam na otpadu u križevcu Meta-mont traku od seperatora za pijesak, šoder i slično.
Kolut cca 40 m za 100 kn, guma je fest debela oko 2 cm i široka ima 40 cm sloja tkanine u sredini po slojevima.
Izrezao sam je malo širju i dulju za 1 cm od orginala i radi odličano, nigdje ne zapinje. Nadam se da sam miran neko vrijeme.
Već su se našle mušterije za ostatak gume tak da sam zaradio ono kaj sam ju platil a berač sam složil.:icon_pidu:

P.S.
One gume kod Antoša nemojte uzimat ni pod razno, osim ak nećete svaku sezonu mjenjat.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Naravno Savo, sve što nadješ na otpadu,a treba ti, dodje 4 kune za 1 kg.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Sve, vec sam pisao ranije da sve miniwashom :). Pa ne perem ga za prodaju da mora svaki kutak biti čist. A i ovako izgleda u top stanju :). 2000 godina je.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa ni ne izgleda da se naradio nešta puno :) e a kaj ti je s rudom, jel to farba poguljena ili ste nešto radili na njoj?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Sad ga prodam za 40 000 kn hehhhh. Ruda je bila pukla, pa smo je zavarili i pojačali i sad ne meda nikud :). Pa ne radi puno. Kod mene 5,6 rali godišnje [emoji12] .
 

Najnoviji postovi

Na vrh