• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dok se samo sjetim da ja svog moram početi rastavljati komplet prednji kraj da izvadim donju getribu koja pogoni srednje uvlačne lance...uh, ali budem ga sredil, sredit ću i rakete (navariti ih s krom-nikal elektrodom i da vidiš kaj bude uvlačil u sebe :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, nek mu je to samo smetalo, bitno da se riješil sa dvorišta, a ujedno možda dobi koju lipu sa kilu otpadne gume pa mu je ovo bolje!
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Evo završen napokon,samo ostalo postaviti signalizaciju
ip77le.jpg


1j9h69.jpg


15otqup.jpg


34ybibs.jpg


jutg09.jpg


28jaykw.jpg
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Lijepo , ovo neke sportske gume ?
Mogao si još malo ojačati i ovaj nosač prvog reduktora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nejdi samo s tim šlapicama u blato, jel te budu vadili s helikopterom :)
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
To mu je bivši vlasnik tako nakalemio al polako kupit ćemo i tu "balonku".
Pa vukao ga je i prošlu jesen.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Lijepo uređen i napravljen posao, svaka čast kolega :) šteta u blato sad s time :D:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nejdi samo s tim šlapicama u blato, jel te budu vadili s helikopterom :)

Nebih se baš kladio u tvoju tvrdnju :biggrin: dvije su ipak dvije :(y):
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ma nećemo sad u blato, sad ćemo pod nadstrešnicu :p:
Savo jel to ono Fata je Fata a dvaput je dvaput?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam već mator da bi znao to za ''dvaput je dvaput'' :icon_lol:

Ali znam da dvije gume su bolje nego jedna , ako već porediš na taj način , bolje dvije Fate nego Fata :icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
To mu je bivši vlasnik tako nakalemio al polako kupit ćemo i tu "balonku"...
Nabavi kotač 10/75-15.3.
S njim ide puuno lakše nego s onom njegovom malom 12-ticom.
Ako imaš mali kotac, postavi ga iznutra, iza freze.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ove duple gume budu išle daleko lakše i manje budu propadale nego bilo kakva balonka...jedino ak baš naletiš na neko duboko blato onda zbilja samo helikopter pomaže hehe...:icon_rofl:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
I ja mislim da bi berač morao manje propadati s ovim gumama. Samo problem je kad je mokro biće je teže vući od balonke. Imam ja na svojoj rolo balirci neke jako široke gume i tetak kad je zaglavio u blatu s njom gume se uopće ne okreću.

Inače odlično odradjen posao :). Moraću i ja svog T40 malo pretresti tamo u 8 mjesecu, promijeniti ulje u getribi, staviti one gume na poklopce da ne lamataju i fale mi dva noža dolje na tarupu. I bušba je ona guma kraj koša pa je treba okrpiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemam vlastitog iskustva s duplim gumama, no nekak sam uvjerenja da su one samo za asfalt ili suhi put (kad je na beraču dovoljna i jedna). Vidjeh kakvu grudu naprave u blatu, pa kad se još namota i trava i kukuruzna sječka...mislim da bi to bilo nemoguće za vleći.

Osobno, više volim jednu široku nego dvije uske. Gume, jel :)
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Jel netko stavljao ventilator na tornado 35, ili eko?

Imam ideju maknuti zuti poklopac sa komusaca i mjesto njega staviti dva ventilatora...? Ventilator na struju 24v, nesto slicno ko na kileru
Ima ko kakve ideje, jel bi to bilo opce dobro?
Svaki savjet je dobrodošao ;-)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nije to dovoljno. Moraš najprije napraviti kanal iznad pogona valjaka, da lopušinje ima kud izlaziti van.
Na žutom poklopcu izreži rupu i napravi kanal, pa na njega pod koso ugradi ventilator.
Nego, od kud ti 24V na traktoru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh