• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Meni je najljepše brati po noći :). Samo moram do jeseni staviti dodatna svjetla na Z6245.

ovako je to izgledalo prošle jeseni..




 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene su prošle godine brali po noči ujutro je policija tražila berača (pobrali krivu parcelu ) :x:
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Protiv smeća u bunkeru sam vidio jedno interesantno rješenje ali sam zaboravio gdje sam to vidio.
Čovjek je prosjekao elevator i stavio ventilator ispod njega , tako da vazduh ide kroz elevator u preduvava nazad preko zadnjeg lijevog žmigavca otprilike , umjesto srednje limene pregrade u elevatoru na tom je mjestu stavio rešetku.

Vidio sam i ja to, mislim da je neki zmaj bio u pitanju i to mi se cak cinilo najjednostavnije rijesenje, a opet ucinkovito
Budem jos malo potrazio pa ak nađem stavim sliku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kod mene su prošle godine brali po noči ujutro je policija tražila berača (pobrali krivu parcelu ) :x:
Kod mene je to nemoguće :). 90% parcela je odvojeno tj. medjasa ili nemam ili ako ih imam imaju livade.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Radije bi takav jedan ili dva ventilatora ugradil iznad perušaljke, jer bolje je da od tam izbacuje smeće, pa da valjci imaju manje posla.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo kako čisti moj berač, rađeno popodne, jedan od starijih berača na forumu

https://www.youtube.com/watch?v=pjbiseonguw


ovo je nakon zamjene guma na komišačima, proizvođač guma M&Z Ruma

https://www.youtube.com/watch?v=QKMAe5e4vaI

https://www.youtube.com/watch?v=ZtWH8t1cq1Y


i tu nevidim potrebe za ventilatorom


samo, postoji jedan problem, što bi heder trebao malo ubrzati, za zmaja postoji jedan lančanik sa 2 zuba više ako se dobro sječam, jer je dosta spor, ili ću ubrzati cijeli berač, jer po uputstvu treba raditi na 720 obrtaja, a to je 2000 obrtaja sa imt 533, što nije potrebno, jer netraži toliko snage, najbolje da radi na 540 obrtaja, pa prije glavnog reduktora bi ga trebao ubrzati

ovo na filmićima radi u 2 sporoj na 1800 obrtaja motora, a kada bi ubrzao berač onda bi išlo možda u 3 sa 1400-1500 obrtaja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Taj berač ima kanale, koliko vidim s 2+2 valjka. No, kakav je heder? Jel s otkidačkim pločama ili samo s glatkim raketama?
Ako je ovo drugo, eto ti razloga zakaj čisti tak dobro.

Na SIP-u je ventilator potreban.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ako nekog interesira moje skromno mišljenje. Ventilator na Sipu ima koristi maks. 10 %, reko bi čak i 5%. Najveću ulogu ima rosa, zatim sorta i faza zrelosti kukuruza, i na kraju istrošenost guma i podešenost berača. Nema tog ventilatora koji bi na Sipu izbacio suho lišće.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ivanz, ja sam pre manje od mesec dana kupio takav samo sa niskim bunkerom, planirao sam da te kontaktiram na pp, ali nisam siguran da je tvoj video na YT. Ocekuj me na pp kad dobijem vreme..
a0c760162993ab1549d6684b0f942721.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima valjda otkidačke ploče, kao križ, na hederu, i tu dosta očisti

aca, meni samo fali bunker kao kod tebe, ak oibude vremena, trebao bi ga prepraviti, hidraulični cilindar imam, trebam možda malo željeza i vremena da ga složim na kipanje i trebao bi ga malo povečati u ovaj nestane baš puno, onda bi to bio pravi stroj

i kako sam rekao, prije glavnog reduktora treba napraviti jedan multiplikator, da ubrzam berač, da traktor može raditi na manjim okretajima, jer za taj berač na kardanu treba oko 20-25ks
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Počeo da pretresam berač kukuruza, kad problemi, izgleda da će on da pretrese mene po džepu. Evo jedan od problema, popustio šaraf, pa kajla napravila.. to što je napravila. Sad me interesuje, vrijedili variti, pa tokariti, pa na šepingu prosijecati novi kanal za kajlu, il tražiti novu osovinu?
P8210355.jpg


P8210356.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Navariti i popraviti na drehbanku. Osovina ionak vjerojatno nije kroz cijeli valjak, već su na krajevima samo zavareni rukavci.
Samo pazi da se prilikom navarivanja osovina ne savije, pa da kirner (središnje gnijezdo) ne ode izvan osi valjka.
Šlic za kajlu treba frezati prstastim frezerom, a nemreš ga napraviti na šepingu (možeš samo otvorene utore).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ili u kucnoj radinosti kao sto Savo kaze, a ako na tokarskom, ureze se utor na drugom mjestu i gotovo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma samo precizno navariti taj potrošeni dio , uzmeš tanku elektrodu od 1,5 - 2mm i navariš.
Onda polako brusilicom skineš da bude okruglo i taj navareni dio spustiš ispod mjere za par deseti čisto sigurnosti radi , onda opet bruislicom polako popraviš širinu utora i to je to.
Ne treba ti više od deset minuta.

Svi mi znamo šta je najbolje ali i ovo radi radnju , kod mene se takve osovine nakon popravke vrte godinama , radio sam slične stvari i na mnogo ''odgovornijim'' mjestima bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh