• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Ništa Savo, eto mene gore tebi, ponijet ću po dvije pive, ti ako to središ za deset minuta, ja sebi nogu iščupam, šalim se, pogledaj malo bolje, ajd što je kajla razlokala osovinu, več je i osovina gdje ide ležaj i ona dva zupčanika, podosta pojedena, tako bez majstora na stroju nema priče. Jel ipak taj dio na beraču je najviše opterećen u radu, i treba ga precizno uraditi, al se bojim da prilikom navarivanja, strukturu materijala ne omekšam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne boj se omekšavanja ako sve bude knap. Može ti pomoći i Loctite 643, tak stvari ne okrenu na osovini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Generalno se slažem, no probaj pa se uvjeri sam.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Jest, Savo to je ta otprilike, danas sam zvao na Arizoni, jedna je 20 a druga (gdje su dva zupčanika) 25 km. Al problem je izvaditi ovu iz rakete, dal vrijedi grijati?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Izvadi onu čiviju i za osovinu zavari jak vijak , onda okolo stavi neku cijev da se matica odupre na raketu pa izvlači.
Naravno da igra toplo-hladno pomaže u svakom slučaju , pošto je raketa gusana (mislim) a osovina zeljezna zagrij pa naglo ohladi da otpusti. Nemoj da vučeš na toplo.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Mladene, nisam mogo prije,

065/416 265
Sad da nereklamiram, firma je Poljometal, nazovi, samo znaj da im je ponedjeljak neradni dan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Mislim da je od zmaja sve isto ali opet neka to potvrdi neko sa iskutvom.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
E sad mene interesuje, treba da mijenjam ove gume na komušačkim valjcima.
Sad su mi ove gumene po 30 cm. dužine.
Dal ko zna koje bolje skidaju komušinu, dal ove gume po 30 cm. il oni kako da kažem ko točkići, što se nanizaju.
Hoću pitati znali ko koje su bolje???
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Meni su bolje prstenovi jer su mekaniji pa bolje hvataju. Prije par god sam ih mjenjal.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Hvala dado, baš me to interesuje, jel ja berač imam šest, ovoje sedma sezona, e dosad ga nisam ništa strašno diro, sad je došlo vrijeme za remont, e sad je najgore kad prvi put neke stvari rastavljaš, al ide.
A posebno me zanima sa ovim komušačkim valjcima.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja imam SIP EKO 3500. I imam klasicne gume na valjcima u segmentima. I meni odradjuju posao odlicno.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh