• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Prve su bile, normalno, one tri duge gume po valjku i bile su dobre dok su bile nove. Onda sam stavio one šta se sijeku od starih traktorskih guma. Nekoliko njih je to nahvalilo. Bile dobre prve godine dok se nisu malo poderale, jednostavno su pretvrde. Sad su več par godina ti prstenovi i prezadovoljan sam. Još se nevide neki tragovi trošenja. Probaj ih u trgovini stisnuti prstima. Meni su bili mekani, kao da su od silikona.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kakvi prstenovi? Ove u segmentima i ove sto se rezu od traktorskih guma su mi poznate. A prstenovi? Kak to izgleda?

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Ja sam na Arizoni vidio al otprilike su ovi prsrtenovi od traktorskih guma, ove što ti dado pokazuješ nisam vidio al ću potražiti.
E sad me interesuje, ako nenađem ove prstenove što dado kaže, šta je bolje, dal ove tri gume po valjku ili prstenovi od traktorskih guma.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam uzeo od TIP-TOPa one iz tri dijela prije 4 sezone i sasvim sam zadovoljan njima.

Mislim da one što se štancaju od starih guma nisu dobre jer ima previše platna u kontaktu sa komušinom , što bi se reklo pretvrde.
Isto tako ni premeke ne valjaju jer će brzo da se troše ili kidaju ako nemaju platno u sebi.

Nermine , u Rumu dolazi čovjek iz Čoke koji proizvodi te gumene dijelove i sasvim je zadovoljavajućeg kvaliteta , cjenovno u rangu svih drugih a veoma ljubazni u odnosu sa mušterijom.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Ebajiga Savo, u Rumi je sajam za dvadeset dva dana a već ljudi traže za branje.
Daleko mi čekati.
Ja ću onda uzeti ove iz tri dijela, ustvari na 214 ide dva valjka sa nepuna četiri dijela.
Imal preporuka za proizvođača?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kao što rekoh , TipTop .
Ima vjerovatno i drugih ali nisam probao.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Tražim jednu informaciju. Trebao bih neke dijelove za berač SIP EKO 3500 (lancanike, lagere i sl.). Gdje se to može jeftinije nabaviti u Novom Sadu, budući da idem preko sljedeći tjedan?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Karlo, ja dok doručkujem idem na "Arizonu" kupovati sebi za Zmaja, komušače, i još par sitnica. Ako hoćeš mogu pogledati, samo mi napiši brojeve lagera, i lančanika.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Mislim da ti se ne isplati vozit i srbije dijelove, jer dok dođeš tam i nazad, dok platiš carinu neznam koliko buš u profitu.
Naprimjer lanac elevatora za sip eko 35 tu košta oko 400 kn, a u Novom Sadu ga je teže nać jer dijelove uvoze iz Slovenije, znam iz prve ruke.
Nek ti je sretan put, živio
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne idem samo zbog dijelova. Idem drugim poslom, a ovo bi mi bilo usput.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Gdje ima i po kojoj cjeni za kupit one prste koji se nabijaju na željezne valjke u rupe na tornadu 40..naime ja se čudim zašto berač ne čisti nikak za razliku od drugih koji imaju takve berače dok nisam došel do spoznaje da ja nemam nijednog takvog prsta..al opet vele da to runji preveč kukuruz.. tak da komentari dobrodošli..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na imam na cijelom kombajnu 4 prsta. Jer stvarno krune. Ako imas dobre gume na komisackim valjcima on mora ljustit kukuruzu dobro.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ti načimaći samo oštećuju zrno. Bolje investirati u dobre gume valjaka, ako se može.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zvijer pogledaj da ti nije pukel koji zatik na valjku (između valjka i bolcne na kojoj je zupčanik koji ga tjera) .
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Zvijer pogledaj da ti nije pukel koji zatik na valjku (između valjka i bolcne na kojoj je zupčanik koji ga tjera) .

Ma nije to je sve u redu..prošle godine sam dal nabiti gore nove gume narezane iz traktorskih starih guma ( platno sa strane..jer i ovo novo koje je originalno gore ne radi ništa bolje.. tak da su čivije ili zatici svi u redu..i čisti to bolje..al ne kak bih ja to želio..znam i ventilator tu puno pridonosi kojeg ja nemam..ali takvi isti berači bez ventilatora rade bolje nego moj..zavisi i od kukuruza, sorte al opet..

Znači savjet mi je da to ne stavljam gore i da nastavim tak kak je ili..:icon_e_sad:?? da ne bacam novce u vjetar ak če radit više štete nego koristi:(nerd):
 

Najnoviji postovi

Na vrh