• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
BC 344, ispod kljunova sam navario lim da mi nemože ući tvrda stabljika kad idem u suprotnom smjeru ( red kraj međe koji je povaljen) jer mi se dogodilo da mi baci uvlačni lanac s lančanika, i jedna poprečna cijev koja sprečava gornji dio suhe stabljike koja se zna lomiti da ulazi u berač. To su svi dodaci, ostalo je original.
 

Prilozi

  • WP_20150916_004.jpg
    WP_20150916_004.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 534

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bez obzira što ti kažeš da nije bilo rose daleko je čistije brati do podne nego posle podne , tu nema dileme , razlika ipak postoji.

Evo mene zagovaraju za petak da nešto oberem , valja sutra izvlačiti berač iz garaže podmazati i gas.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
@Zvijer..koja je to sorta kukuruza... i još jedan savjet...one lopatice iznad komušačkog stola tj. iznad valjaka moraju biti čvrste da se teško vijaju, ako su stare izgubile su čvrstinu i samo klize po klipovima. One imaju zadaću da klipove pritišću na komušačke valjke.
Pioneer 300 rana grupa..neznam sad tocno koji tip..moral bi gledat u knjigu gdje sam zapisal....a meni je opet problem brat po rosi tj. ujutro kad sam na poslu kroz tjedan..ma kak bere nek bere..bitno da ga ne kruni..svejedno ide na ljuštač..pa nebum 15 rali rucno čistio! Taj se film nebu gledo..

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
BC 344, ispod kljunova sam navario lim da mi nemože ući tvrda stabljika kad idem u suprotnom smjeru ( red kraj međe koji je povaljen) jer mi se dogodilo da mi baci uvlačni lanac s lančanika, i jedna poprečna cijev koja sprečava gornji dio suhe stabljike koja se zna lomiti da ulazi u berač. To su svi dodaci, ostalo je original.
Kako nariktas rakete? Jel treba skidati klip odmah poslije one gume? I jel cistis možda valjke što perusaju?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Karlo, nisi razmel.
Ja sam napravil dulje lopatice, ali od tanje i mekše gume, tak da pritišću bat dulje vrijeme, ali nježnije.
Kvaliteta čišćenja se je poboljšala.

NH, ovo je točno kaj ti veliš, no sa stisnutim pločama samo otgne bat, a ne oljušti ga na pol, niti otrgne kocen. To na kombajnu nije toliko važno, no na beraču je itekak.
Jedan komusacki stol kod kuce vjerujem da bi se isplatio jako brzo. Naspram koliko zrna okruni berac.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Bi za svoje potrebe. Mnogi su tak i radili.
No, za uslužnu berbu, nitko ne gleda koliko rastepeš, već kak je čisto na kolima.

Srećom (ili nesrećom) nemam više niti jednog berača, niti se više stignem baviti uslužnim branjem. Pitanje je i - kome više?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kako nariktas rakete? Jel treba skidati klip odmah poslije one gume? I jel cistis možda valjke što perusaju?
Negdje ina sredini zmeđu gume i gornjeg djela, valjke nekad moram čistiti ali rijetko..kad je mokro namota se kosa od klipa.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Poslije djelimičnog remonta, ja danas imo prvo krštenje sa beračom, obro dogovoreno, al mi stradali ležaji na tarupu, možda i mojom greškom, stari su, mislio sam da mogu još, a i vjerovatno sam ih i pritego više.
Ostali berački mehanizam što sam radio je OK.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
I ja sam danas pokrenuo makinu.
 

Prilozi

  • IMG00137.jpg
    IMG00137.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 214

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Markec, nije bitno, baš kolko je njiva ravna, već je bitno kako poso odraditi!!
A kukuruz se mora brati, kako po ravnom, tako i po stranama.
 

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Pozdrav ljudi.

Tetak me zamolio da ovdje postavim jedno pitanje. Naime on ima kombajn za kukuruz Bourgoin MD8, osamdeset i neka godina, ne znam točno. U njega je već trinaest godina, stroj radi odlično uz redovno održavanje. Ove godine je primjetio da mu kombajn u brdo slabije vuče i koda mu fali snage. Ima pogon preko hidromotora na sve kotače. E sad ga zanima dali postoji kakva caka za štelanje kakvih pritisaka, kakav ventil na pumpi ili nešto slično?! Manjak snage se javlja kad se ulje zagrije. Hladnjak ulja očišćen, ulje i filteri...sve redovno paženo. Hvala unaprijed. ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pozdrav ljudi.

Tetak me zamolio da ovdje postavim jedno pitanje. Naime on ima kombajn za kukuruz Bourgoin MD8, osamdeset i neka godina, ne znam točno. U njega je već trinaest godina, stroj radi odlično uz redovno održavanje. Ove godine je primjetio da mu kombajn u brdo slabije vuče i koda mu fali snage. Ima pogon preko hidromotora na sve kotače. E sad ga zanima dali postoji kakva caka za štelanje kakvih pritisaka, kakav ventil na pumpi ili nešto slično?! Manjak snage se javlja kad se ulje zagrije. Hladnjak ulja očišćen, ulje i filteri...sve redovno paženo. Hvala unaprijed. ;)

nisam strucnjask, ali vidim da niko ne odgovara, pa da pokrenem odogovore, treba vidjeti gdje je kvar, izmjeriti tlka koji pumpa daje, ako je tlak nizi od potrebnog, moze biti do pumpe, ako je tlak pumpe ok onda su hidromotori, e sad dali se bez popravke moze pomoci da radi jos neku godinu sa guscim uljem. Stelovanje misliom da necve pomoci, mozes ti dizati tlak na ventilima ako pumpa nije dobra i ne daje vise, nista se nije rastelalo jer je vec radilo, odnosno radi dok je ulje hladno, znaci uzrok je ishabanost, tj da ulje prolazi korz zazore a ne ide kud treba, dakle ili pumpa ili hidro motori, prva pomoc gusce ulje,
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na žitnim kombajnima većinom oslabe hidromotori i tu nema lijeka osim reparacije,hidro pumpa rijetko kad nastrada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh