• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
e sad mene zanima koliko je reparacija pouzdana i koliko kosta
Košta dosta a nikad nisi siguran što je stavljeno unutra.Najbolje bi bilo vani na šrotu naći rashodovani berač a da su dobri hidromotori.Čini mi se da je u Suhopolju bio servis za hidromotore,dok su bili kombinati,bilo dosta kombajna a sad je pitanje da li to uopće više postoji.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Danas imao probno branje i javlja mi se problem namatanja trave oko spirala prije raketa.sada me zanima dal postoji kakvo rješenje da se ne namata trava??Inače berač tornado 40
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nema pomoci tome. Eventualno probati cistace pribliziti. Al nema pomoci generalno. Meni s to dogadja samo za rosnog vremena rano ujutro i v velikom dracu.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
To se namotava, muhar ili koštan, e sad ja iznosim svoje iskustvo sa zmajem.
Prošlih sezona mi je takvo namotavao, pa su radili skalpeli i špicasta kliješta.
Sad sam to remontovo, ubacio nove igličaste ležajeve, semeringe, i brao sam gdje ima koštana, za divno čudo nema namotavanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ivice, ili dignu heder ili izbjegavaj brati po rosi i mokrom, tam gdje ima trave.
Najčešće se namata slak, a lako uništi lagere na raketama.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Danas imao probno branje i javlja mi se problem namatanja trave oko spirala prije raketa.sada me zanima dal postoji kakvo rješenje da se ne namata trava??Inače berač tornado 40
Ivek, rješenje je raširiti rakete tako da spirale budu što bliže hederu a ne redu kukuruza. Naravno to možeš samo ako imaš nove rakete, u protivnom ne. Ja sam lani stavio nove rakete i više mi se ništa ne namota oko spirala ili raketa. Danas počeo u 6 sati, kostrve i ambrozije ko u prići, mokro, ali nema motanja.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
To sam primjetio jer sam probao širiti i skupljati rakete al je bilo bolje kad sam raširio.budem probao rasiriti al on treba trgat kukuruz negdje na polovici raketa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Na prvoj trećini. No ak ih raširiš, bude to malo kasnije. Nema veze, jer taj berač ima jako dugačke rakete.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nema veze duljina raketa već njihova istrošenost, ja ih više nisam mogao skupljat jer mi je stabljiku hvatalo skroz pri kraju, a inaće meni skida stabljiku točno na početku treće trećine.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Sada kada sam brao rasirio rakete i islo je bolje al pocne trgat kukuruz malo iza polovice rakete
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
I kod mene mali prosao remont i ceka nestrpljivo pocetak branja danas.
Nije bilo puno zahvata, mjenjanje 2 istrosena lancanika i jedan lanac, centriranje natezaca remena i detaljno ciscenje i podmazivanje.
5e6f2e579f67711c05c8b7975e83d7c3.jpg

8bb3b7240a757e2015745b7878772db8.jpg




Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Danas imao probno branje i javlja mi se problem namatanja trave oko spirala prije raketa.sada me zanima dal postoji kakvo rješenje da se ne namata trava??Inače berač tornado 40


jel nepostoje oni noževi do raketa koji se štimaju, ja sma brao u svakakvoj travi i nikada nisam imao problema, namota se, al odmah i ode trava, i stvarno sve odradi na raketama, koje jako dobro čiste, baš kako treba

ove godine sam zamjenio jedan ležaj kod pogona raketa, nije bilo kuglica, i žao mi što nisam uzeo malo manji lančanik da ih još ubrzam malo

radi se o zmaju 212, pa ga tjeram na 1800 obrtaja sa 533, ili ću na kardanu napraviti nekakav reduktor da ubrzam berač, kako bi traktor mogao raditi sa manjim okretajima
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Naravno da postoje oni noževi, ali njemu se namata na početku, na onaj spiralni dio gdje nema toga noža. Ako se rakete previše skupe onda taj spiralni dio bude van hedera i trava ulazi njemu s druge strane i onda ju namota na sebe. Jednom čovjeku sam brao kukuruz gdje je bilo više trave nego kukuruza i na jednu se namatalo, samo ju malo vratio nazad i teraj dalje bez brige.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Meni je to jučer bilo.. I kontra sam uključio kardan i riješio se te trave. I onda sam malo raširio rakete i kasnije je islo dobro..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Na Tornadu 35 su bili limovi koji su to sprečavali (pokrivali su špice odozdola). Kaj T40 toga nema?
 

Najnoviji postovi

Na vrh