• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja sam kupovao po Savorisinoj preporuki. I za te gume imam samo hvale, evo ide 4 sezona i jos uvijek ciste ko i prvog dana. Pa kontaktiraj njega ili ce se sam javiti.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Cije ste proizvodnje uzeli,ja dans zvao jednog covjeka pa mi nudi neke "ko fol originalno- zamjenske slovenacke"
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kazem, posalji kolegi Savorisu poruku na pp i pitaj njega. MISLIM da se firma zove TIP TOP iz Novog Sada.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I meni je tako. Ja sam taj lancanik mjenjao i stavljao novi sa 12 zuba (original 10 zuba). I lancanac je bez poluspojnice prekratak za 2 milimetra, a sa poluspojnicom prelabav. Ali ja sam dignul natezac kolko je najvise islo i kombajn dobro bere.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk

Evo kolega, kod mene to izgleda ovako


Dok je berac u radu ova gornja strana lanca se izravna, a donja malo plese po spaneru, ali isto dobro radi..
Sad ne znam jel bi mogel tak tjerati cjelu sezonu ili da nesto drugo izmislim..

Ovo je inace stari lanac bez poluspojnice, a novi mi je prekratak za kako kazes 2,3 mm, i sad sam dosel na ideju da izbacim s novog jedno 6 karika i ubacim 6 starih koje su malo razvucene i taman bi dobio toliko da ga spojim..

A koji lancanik si mjenjao, jel ovaj na osovini ili ovaj na reduktoru?
Mislim da ovdje gore na reduktoru nema ni mjesta za veci lancanik od ovoga koji je sad..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Mjenjao sam ovoga na osovini.
A tak ti lanc i kod mene izgleda i tjeramo tako. Nema problema.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ne sjećam se točno, ali mislim da nemre. Prekratak bi bil, a imal bi manji obuhvatni kut.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene je taj španer drugačiji ivane ako hočeš pošaljem ti sliku na mob sutra .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kazem, posalji kolegi Savorisu poruku na pp i pitaj njega. MISLIM da se firma zove TIP TOP iz Novog Sada.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk

Jes' , samo je firma iz Čoke a to je ustvari neka vulkanizerska radnja ili samo rade pod tim imenom.
Uglavnom gume su odlične a vlasnici veoma ljubazni i hoće te savjetovati i sve šta god želiš , ocjena 5+.

Gume sam mazao sapunicom kada sam ih navlačio , nije baš zgodno da se navuku ali kada sam napravio jedno pomagalo išlo je lako.
Pomagalo se sastojalo od jedne rupe u zidu gdje sam stavio željeznu ploču sa rupom kroz koju može da prođe osovina a za ploču sam zavario jednu željeznu cijev da mi gumeni valjak ne bježi u stranu dok osovina ne naviri u njega i na kraju sam to gurao traktorom u nedostatku prese koja može toliko da ''zine''.
Možda ovo zvuči malo komplikovano ali nije uopšte problem , samo je bitno da je visina rupe na zidu jednaka visini oslonca na traktoru da nebi došlo do zakrivljivanja , lakše je gurati u rikverc traktorom jer je tada bolja kontrola , bolje se vidi i manje su oscilacije svega toga.

To što neki prodaju na principu reklame to je nešto drugo , sa kim sam god pričao o ovim proizvođačima svi su 100% zadovoljni , ja kada sam u Rumi kupovao gume za moj berač sve proizvođače sam obišao i opet uzeo od ovih mada je bilo i nešto jeftinijih.
Kolega je skoro do njih kupio za ZMAJ 224 nove valjke ali ove iz tri komada kao na sipu , ne one iz onih pločica.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Neki te gume stavljaju i sa cjepacom :). Ja uvijek plaćam da mi to naprave, ali i oni malo zakrenu gume.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovi i mijenjaju gume mislim da je nešto ispod 5e po komadu kada se preračuna iz dinara ali je nepraktično valjke nositi dva puta preko granice pa se zato mučimo sa time.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Da li može lanac ići sa druge strane zatezača?

Ne sjećam se točno, ali mislim da nemre. Prekratak bi bil, a imal bi manji obuhvatni kut.
Vjerojatno postoji razlog zašto je samo na tom mjestu zatezač lančanik, ali ja neznam razlog zašto. Ostali zatezaći su bijele okrugle plastike i ja sam na jednom lancu ispod getribe stavio zatezač s druge strane i ide bez problema, možda bi ovdje mogla ta plastika umjesto zupčanika s unutarnje strane lanca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Prevelika je brzina toga lanca, zato nisu plastike.
Novi lanc je predug jer su lančanici poderani. Šteta ga je bilo postaviti dok se ne zamijene isti.

Mjesto španera u osnovi nema veze. Na tak malim lančanicima je bolje da je izvana, da je čim više zuba u zahvatu.
Koliko se sjećam, T40 uopće nema lanaca od 1", već su svi 3/4" (osim onih koji guraju bate po valjcima i onoga na ulazu iza hedera).
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Ja sam se nakon zamjena raketa preporodio sa beracem nema vise namatanja trave mali guta sve pred sobom......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je puno trave skidam gumu sa desnog kljuna (koja nepušta da se vrate klasi tj da ne padnu na zemlju) i više trava ne smeta . Španer lanca je kod mene lančanik koji se vrti na dvokrakoj poluzi i mogu napeti lanac čak i da dodam dva članka .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Razmišljao sam o mazalicama, ali ipak mislim da ove 2 kile masti bude sasvim dovoljno za jedan duži period da se ne dira.


Ivan...čim se odradi generalka na Fiatu probat ću sigurno....za nuždu ga može tjerati, ali da treba obrati neke veče površine to bi ga ubilo.

U ovoj kukuruzi sa videa, na svaki metar sađenoj :D: bi i 533 sa običnim motorom tjerap Zmaju.

Kad je prava kukurza, 565 ima poštenog posla u 1. ili 2. sporoj na punom gasu, sječkara ga ubija. U 3. sporoj nemože, gubi i do 500 okretaja motora koliko mu je teško.
Kod branja najviše žalim za 577, da mogu tog Zmaju u 3. sporoj potjerati pa da vidim kak mu bude :)


ja sam tjerao sa mtz 82, sa 1000 obrtaja kardana i mislim da je bilo oko 1300 obrtaja motora, ako dodam malo više gasa, dobijem klip u zadnju šajbu

taj tarup na njemu je pretežak, bez njega, 533 bi ga vukao kako hočeš, al zato je dobro tarupirao, na to se nemogu požaliti

na mtz 82, tjerao sam od 4 do 6 spore bez problema

malo je čudno da berač nemože progutati, ili da je 565 toliko slab za taj berač

sada imam jednoredni, i kada je dobra godina, ko prošla, onda ide 533 sa 2 sporom, treća je previše brza, al to bi se moglo rješiti da ubrzam berač, pa onda da berem sa manjim gasom, i tjeram 3 sporom, jer zmaj 212 se treba tjerati sa 533 na 2000 obrtaja, a to je 720 obrtaja kardana, tu mu fali nekakav mjenjač, ili bolje varijator na kardanu, da se može poštimati brzina berača u odnosu na brzinu traktora, u ovisnosti o stanju uroda, tada bi se dobila najveća efikasnost berača o utrošku goriva i vremena po hektaru
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Prevelika je brzina toga lanca, zato nisu plastike.
Novi lanc je predug jer su lančanici poderani. Šteta ga je bilo postaviti dok se ne zamijene isti.

Mjesto španera u osnovi nema veze. Na tak malim lančanicima je bolje da je izvana, da je čim više zuba u zahvatu.
Koliko se sjećam, T40 uopće nema lanaca od 1", već su svi 3/4" (osim onih koji guraju bate po valjcima i onoga na ulazu iza hedera).

Ovo na slici nije novi lanac, nego neki stari koji mi je kolega dao od kukuruznog hedera na kombajnu, ali je manje razvucen nego moj pa sam ga zato stavio..

A novi lanac je prekratak za 2 mm da se spoji sa spojnicom tako da lancanici sigurno nisu potroseni..

Ovdje je lose konstruiran spaner i tu je sav problem.
Rjesenje da ne bude ovako labav lanac je da se sa novog lanca izbaci cca 6 karika i spoji se ovih 6 starih koje su malo razvucene i taman se dobije onih 2, 3 mm da se spoji spojnica.
Ali ja cu tjerati ovako, jer je tako islo i prosle god i valjda bude dobro..

E da, i spaner nikako ne moze biti unutar lanca jer bi onda lanac strugao pa sasiji beraca, tamo do reduktora.

Željko kž, jel moze ovdje slika tog spanera, a moze i na pp?
 

Najnoviji postovi

Na vrh