• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kod mene isto bio napravljen remont beraca, nista previse, zamjena potrosenih lancanika i lanaca, generalno podmazivanje i zateravanje u prvu zemlju. Rezultati jako zadovoljavajuci.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AYcvt1PUF8Y[/YT]

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Evo ja jučer zamjenio rakete na beracu i lezaje na raketama.sada slijedi proba da vidimo kako će da ide....



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam sklopio getribu, osovina potokarena, stavljen jedan novi ležaj, nove kajlice, zupčanici vračeni na mjesta...





Pošto je to kao neka "suha getriba" da se tak izrazim, a zna se da nemre biti suha...uzel sam 2 kg polu-tekuće masti i to sam šibnul unutra nek se kupaju zupčanici, narednih 40 god opet mir :D:





Sutra još malo šerafanja, pretresanje, sklapanje i lagano probati kroz koji dan...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Mogao si da ugradiš i mazalice u te ''kutije'' pa da ponekad možeš dodati masti unutra bez rasklapanja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Razmišljao sam o mazalicama, ali ipak mislim da ove 2 kile masti bude sasvim dovoljno za jedan duži period da se ne dira.


Ivan...čim se odradi generalka na Fiatu probat ću sigurno....za nuždu ga može tjerati, ali da treba obrati neke veče površine to bi ga ubilo.

U ovoj kukuruzi sa videa, na svaki metar sađenoj :D: bi i 533 sa običnim motorom tjerap Zmaju.

Kad je prava kukurza, 565 ima poštenog posla u 1. ili 2. sporoj na punom gasu, sječkara ga ubija. U 3. sporoj nemože, gubi i do 500 okretaja motora koliko mu je teško.
Kod branja najviše žalim za 577, da mogu tog Zmaju u 3. sporoj potjerati pa da vidim kak mu bude :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jučer sam bral sa 560 i Sip 35 danas sam 560 zamjenil sa 7711 koje olakšanje od posla veliki ajnšlag i tiša kabana dobre kočnice ako se dogovorimo dolazi 77 -mica a 560 ide u otpad na kilu .:icon_hang:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Piše 16,9x14x36 Barum .Nije spor to je malo brže od 560 druge spore a da ne velim iskipa prije nego 560 digne do pola..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Jel mi moze netko poslikati na sip-u t 35 ili eku 3500 onaj mali glavni pogonski lanac koji tjera rakete frezu i pola beraca?
Kupio sam novi i bez poluspojnice mi je prekratak, a snjom mi izgleda labav, tj onaj spaner (lancanik) kao da nema nikakve svrhe, uopce ne spana nista..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Znači da su ti lančanici poderani i da im je vrijeme za zamjenu.
Stegni španer do kraja, pa tak tjeraj.

Piše 16,9x14x36 Barum ...

Nemre biti. Za takve gume nisam nikad čul.
Mogle bi biti 16,9/14x34 ili 12,4/11-36.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jel mi moze netko poslikati na sip-u t 35 ili eku 3500 onaj mali glavni pogonski lanac koji tjera rakete frezu i pola beraca?
Kupio sam novi i bez poluspojnice mi je prekratak, a snjom mi izgleda labav, tj onaj spaner (lancanik) kao da nema nikakve svrhe, uopce ne spana nista..
I meni je tako. Ja sam taj lancanik mjenjao i stavljao novi sa 12 zuba (original 10 zuba). I lancanac je bez poluspojnice prekratak za 2 milimetra, a sa poluspojnicom prelabav. Ali ja sam dignul natezac kolko je najvise islo i kombajn dobro bere.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Danas Sam na eko 3500 skino valjke da izmjenim gume,e sad cije I koji model da kupujem,danas Sam skino stare e sad je pitanje kako I na koji nacin da namontiram druge
 

Najnoviji postovi

Na vrh