• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
@savoris, @dado6340, probano je juce, za 80% manje ubacuje vrhove, a za 40% manje listova, ovo pisem samo za berbu posle 11-12 (znaci popodne) jer ja tad mogu, pre toga sam kod goveda...
Jednom mi zagusilo bas ma toj sipki, a sto se klipova tice, sa tim nema problema.. Videcemo dalje, lako je skinuti, samo 4 srafa. A do 11-12 berbe super, dok je jos mekana stabljika, ali posle dolazi sve nadogradnje do izrazaja.. :) :) ..
Snimicu klip sa sipkom kako izgleda, ali necu brzo jer od sutra najavljuju kisu i trajace nedelju dana..

Pozdrav
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Tako je Aca, i ja imam tu šipku tj cijev na Tornadu 40, samo bilo bi dobro da nekako namontiraš da ju možeš klizit dolje gore po kljunu jer nije uvijek ista visina kukuruza, ja nisam ništa vario, izbušio sam po dve rupe na svakom kljunu i umetnuo savinutu navojnu šipku kakva se koristi za pričvršenje antene za stup i s njom fiksirao ovu cijev što ide između kljunova.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Problem sa beračem t40. Prestao mi se vrtjeti, vrti se samo ona osovina što ide do reduktora što ima dupli lanac. Skinuo lanac i skinuo lančanik sa reduktora, na reduktoru je kao od kardana, a lančanik je gladak iznutra, a onaj drugi što je zavaren na osovini ima kao male zubiće, i sad kada mi se osovina pomaknula naprijed berač više ne vrti. Ovaj lančanik što ide na reduktor kao da nikada nije ni imao zube unutra, kako je to vrtijelo do sada, nemam pojma.

xtw93.jpg

ws8ze0.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Kako je mogao toliko, a stalno je vrtio normalno dok se danas nije pomaknula osovina prema naprijed 0.5cm? Znači tu su ipak bili zubi?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
To se zove Kina materijal kad je spigal zupce znači da je jako mekan pa je lako i postal obrijan .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
To nije nikada mjenjano, a moj berač je jedan od prvih t40. Al da je mekano, mekano je.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@Šima, iz mog skromnog znanja,
Možda je u pitanju lanac, on mora biti dvodjelni, ne svaki za sebe, može se otkinut spojnica pa da se vrti samo jedan lančanik.
U drugom slučaju zupćanik koji je bliže reduktoru bi trebao biti iz jednog djela..a sada navodno se prodaje posebno lančanik, a posebno cijev s zubima koja ide u kardanski priključak na getribi , a koje međusobno treba zavariti, i to samo s strane bliže getribi možda ti je popustio taj var koji ih drži skupa.
Ili zadnje, da su se istrošili zubi u toj cijevi koja ide na kardansku osovinu na getribi, tj u unutrašnjosti lančanika, a prema slici igleda da je to.
Trbat ćeš vj. zamjenit i zupčanik na dugoj osovini zbog istrošenosti, jer neće biti uparen s ovim novim.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Išel sem gledati tu sklopku na mojem beraču (stari eko 35) malo se klima napred nazad oko 1 mm a kroneri ko novi dvoredni lanac i lančanici bez lufta nekad je bilo kvalitete .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Kažem da ne znam koje je godište, to sam otprilike rekao. U početku je brao dosta, po 70kj samo usluga, a sad bere 20kj sa mojim. Ništa sutra u potragu za novim lančanikom.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Taj lančanik u sebi ima kardansko ozubljenje koje ide na osovinu reduktora i kak je to sve pojelo ko bi znao, a lančanici su spojeni duplim lancom kao osiguračem. Taj lančanik kupiš novi u kompletu staviš sve skupa i deri, vari se ovaj na dugoj osovini i dobro je malo ulja na lanac staviti da neide na suho duže će trajati.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Jozek tak je bil original lančanik s tim ozubljenjem, hvala bogu da ga kupi, ali ja imam informaciju da je sad posebno lančanik a posebno srce s ozubljenjem koje se mora varit.( ili je moj kolega naišao na trgovca koji mu je tak rekao jer nije imao original) A lanac ne služi kao osigurač već glavni pokretač ta dva lančanika,tj tih dviju osovina, koje se bez njega ili odvojena dva lanca nemogu pokretat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
U termometalu je kompletan i cijena mu je nekih 13e

72-0143.jpg


A ta spojka sa dva lančanika je po meni samo fleksibilna spojka jer večina osovina na beraču nisu u centru. Ili neće biti nakon nekog perioda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Ta dva lančanika, spojena dvorednim lancem, služe kao elastična spojka.
Dozvoljavaju odstupanje iz osi pogonske osovine i reduktora, radi netočne montaže i savijanja šasije.

Ja sam ih preko zime znal skinuti i do iduće sezone su se namakali u Hipenolu. S vremena na vrijeme namaal sam ih Lancolom, s čim sam mazal i ostale lance na beraču.

Kasnije sam ulaznoga (onoga na kraju dugačke, ulazne, osovine) zamijenil križem kardana i dodal još jedan ležaj kao oslonac.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Slažem se stobom, ali recimo ovi kaj teraju berače s kardanom bez kuplunga ak kaj zablokira kaj bu se razletelo, taj dvoredni lanac a isto takvi ima i na izlazu iz reduktora na osovini koja vodi prema frezi, a tam i nema nekog uvijanja šasije pa po mojem to dojde kao neka vrsta osigurača
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Taj lanac nebu pustil, prije se budu zupcanici podrobili nego lanac!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jos jedna snimka branja kod mene. Odnosno brat bere, drugi brat snima. :)
Do sad vecih problema nije bilo i traktor ide sad vec treci tjedan sa kombajnom bez stajanja, osim kad to ne dozvole vremenski uvjeti.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=kMa-XHLiC1M[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh