• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Tornado 80 nije za moj kraj, za sad T40 zakon, za par godina složiti kukuruznu adaptaciju na Fahra i lagano :).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
539 vozi moj berač bez problema , u većim brdima ima problem sa snagom a i sa vučnom silom pa iako ga prešaltaš u sporiju brzinu ne ide. Jednostavno prošlajfava.
Vladimirac takođe u brdima umire i osjetno mu fali snage ali čak i kada umire on ide i ide i ide ali ne staje. Daleko je veća vučna sila u njega nego u 539 u tim situacijama.

Moja neka slobodna procjena da sve ispod 45-50ks za rad u brdovitom kraju je jednostavno malo , ide ono i sa slabijim traktorima ali jednostavno berač je neiskorišten jer nemožeš postići brzinu kretanja koliko on može da proguta.

Iako volim duplake mislim da je za jednoredni SIP EKO berač dovolja samo zadnja vuča naravno uz dobre pogonske gume. Dosta je okretniji.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ali sta kad treba vratiti berac uz brdo na rikverc, a malo vlazan teren i jos kad je bunker bar do pola napunjen,za traktor bez prednje vuce je to nemoguca misija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa nemože sve idealno biti , šta? ništa , pogaziš i gas.Posle pokupiš.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Slažem se.. Doveo sam se u situaciju sa malim Z3511 da sam pred medjom koja vodi u provaliju i ja rekoh sad ću ja njega vratiti nazad kad ono nejde.. Jedva sam ga smotao da bi izbjegao tu medju.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Kod mene ima čovjek t80 na rusu 922,prije ga je imo na exploreru 95 (ko šašanin) i ide a tera ga svukud uslužno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
T80 valja samo na ravnici i po suhom.
Namučil sam se s njim 3 sezone onda ga sretno prodal.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Moj tetak bere s njim i brda i ravan sa Torpedom 65 ks bez prednje vuče.. Ali katastrofa mu peruša i loš kukuruz ima pa onda nikad ni ne puni koš do kraja. Ti si ga vukao sa Sameom?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Malo prije sam jedva izvukao T 40 a sa T 80 bi samo plakao ali kad je suha jesen bio bi odličan. Je... jedan jack pot bi mi dobro došel.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kaj ti ne voliš svoj posel? Da ja dobim na lotu,e,tek bi se onda našlo traktora,kombajna i kojekakvog željeza... :)

Kao kod većine nas koji smo tu na forumu :D.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Gogo, budi iskren. Danas pripremam za ječam, pored mene u pripremi prijatelj iz Sigeca sa dva JD 6910 i zetorom sa prikolicom sjemena. Jedan ore sa Lemkenom 4br. drugi ima kombinaciju RD+sijačica. Dođem doma i odmah na Njuškalo pogledati kolko je to "teško" u HRK. Preko pola milijuna kuna. I onda moliš Boga da to što posiješ dobiješ k rukama. A gdje je sve ostalo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Nema freze,NIJEDAN klas nije bio u lupinku stari moj,motor je perkins šestak,veli gazda da vrijedi svake lipe hehe
 

Najnoviji postovi

Na vrh