• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Obična nafta najbolje i najduže drži i ne bere smeće na sebe kao ulje i mast.
Dobro bi bilo dodati malo ulja u naftu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Na sve lance krknem 90tku ili lancol , prerađeno ne koristim jer jako grdno izgleda i zaprlja se sve da nemožeš ništa pipnuti a da se ne ogaraviš.

I mene danas snađe nevolja , na ulazu u prvi reduktor ulazna osovina , stradali prednji ležajevi i zagrebali dobro ono deklo u kojem su ležajevi.
Navario sam i sutra čekam da mi to obrade na strug jer ja nemožem tako precizno da uradim.

To je ono cijukanje koje sam neki dan detektovao ali nisam mogao da pronađem , žalosno je to što sam taj reduktor prije (mislim) dviej sezone remontovao i stavio nove semeringe i ležajeve , ležajevi CODEX.
Unutra je bilo više od pola kućišta masti , čak sam pri prošlom remontu ugradio i mazalicu da mogu naknadno ubacivati mast a i usuo sam malo 90tke ulja da se mast razrijedi ali badava.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Ja sve ležajeve kupujem u MKL loznica (nije nikakva reklama ako smeta izbrisite), prezadovoljan sam njihovim proizvodima a i cjenovno su vrlo prihvatiljiv, Pa Savo zemljace nije ti daleko Loznica, jest da malo valja potrositi u gorivu ali dobijes veoma kvalitetne lezajeve
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Savo bas sam htio pitati jel si odgonetnuo od kuda cijukanje i meni isto tako cijuce, ali nekad pola dana se ne cuje nista i onda opet pocne..
Ja sam malo to danas slusao i ucinilo mi se da ima veze s otkidackim plocama, ali nije ni jedna pukla i sve je na mjestu tako da ne znam..

Jedino sto me zivcira je onaj mali glavni pogonski lanac, vibrira i zuji, ne mozes ga skratiti, ne mozes ga naspanati..
Ja sam kupio novi i od starog sam uzeo 6 karika i stavio umjesto novih, taman da ga mogu spojiti bez poluspojnice i vise nije jako labav, ali svejedno zuji..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I meni je cijukanje bilo ponekad ritmično sa svlačenjem stabiljke kroz rakete a pokazalo se ovo , vjerovatno je tada više snage trebalo pa je ovdje cvrčalo.
Nadam se da ću sutra brzo da ga stavim u pogon jer mi je nevjerovatna frka sa vremenom pošto je ova kiša napravila debeo zaostatak.

I još nešto , već ozbiljno razmišljam o samohodnom beraču , oni mi već stvaraju velike probleme jer mogu dosta da oberu i plus tome ne moraću mušterije da probiraju.
Trenutno sam kupio nešto zemlje i sada sam ''iscrljen'' ali čim se oporavim mora se ići u tom pravcu inače ću izgubiti dosta mušterija a već sam dosta izgubio.

Znači samohodni berač od tri reda bi mi bila dobra mjera. Čak i dva dolaze u obzir ali samo me muči njegova nestabilnost.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo o što misliš o prepravci hedera od kombajna (koji je brao u klipu)? Jedan čovjek je to napravil funkcionira . Problem je bio oko kipanja nešto zezno hidrauliku taj problem riješil kolega Muhač . Stroj super radi a došao malo para.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Tako nesto bi i meni pasalo,istog smo razmisljanja jer i ja se bojim da samohodni dvoredni je dosta uzak a za nas po brdima je troredni tamam,nije previse sirok a opet dosta stabilniji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima li kakva slika te mašinerije?

Ja se ozbiljno zamajavam idejom da se troredni adapter stavi na osnvu od kombajna , gledao sam (i pazarivao) jednog zmaja 141 ali je bio 4 reda i jako loše urađen a i sav se skoro raspao pa sam odustao ali možda sam i pogriješio jer nije bio mnogo para a imao je sve komponente.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kad bi se moglo naci pojeftino" neki pravljeni berac donator" pa ga jos dourediti i napraviti kako spada to bi bila dobra varijanta,ali ovako neko moje grubo razmisljanje, da se krene u izradu takve masine treba imati bar 5 000€ na kamari
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Danas nastavak tragedija , prvo mi stradao ležaj na točku berača pa mi kasnije ispao jedan seger sa krsta kardana i raspale se one šoljice.
 

Prilozi

  • IMG00155.jpg
    IMG00155.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 167

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo ako mene pitaš nemam slike (možda ima muhač) berač je prodan za 3500 kn dodana freza pofarban i riješena hidraulika . Hidrauliku je riješio Muhač a farbanje Mauhačev prijatelj i da berač je dvoredni . Po pričanju jednog prijatelja izvrsno radi . Savo pa ti kao da si pretplačen za kvarove:mur:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Savo, bolje lezaj na kotacu, nego na npr .frezi ili kojem reduktoru..
Meni na pocetku ove sezone pukla desna guma na beracu (na putu do njive, na ravnom asfaltu), bilo mi zao, al onda si mislim bolje i to nego da mi je, karikiram, pukao uvlacni i otisao medu rakete.. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Aaaaa, pa otišli su meni ležajevi i na reduktoru , nije da nema ni toga.

Ali dobro , danas je cijeli dan šurak brao bez problema , valjda tako i nastavi.
Moram da napomenem da od remonta a sada je mislim četvrta sezona nakon toga nije bilo značajnih kvarova. Mogu i nabrojati otprilike šta je bilo.
Prvi reduktor je rađen pa sam opet neki dan zamijenio ulazne ležajeve u njega.
Ležajevi na jednoj pogonskoj osovini privodnih lanaca.
Jedan par remenja.
Velika remenica proklimala na osovini.
Jedna guma na jednom valjku je samo zamijenjena jer je bila neobjašnjivo poderana u odnosu na druge.
Ležaj točka.

To bi otprilike bilo sve uz nekoliko sigurnosnih čivija.
Možda djeluje dosta kvarova ali moram napomeuti da je u prve tri sezone obrao preko 100Ha a imajući u vidu da je to jednoredni berač bilo je tu dosta radnih sati.
Što se njga tiče ja sam jako zadovoljan ali pošto dosta rim usluge ovo nije oruđe današnjice za usluge.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Puno previše ti toga beres :D. Ja poberem godišnje 15-20 rali pa nikad kraja, da moram još 10 rali više brati išao bi na veći berač..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Bome, treba u sezoni obrati 30 ha ili ti cca 50 jutara, ja bi poludio na traktoru..
I ja godisnje oberem 15, 20 jutara i to je puno vozanja..

E sad da se osvrnem na onu vjecitu raspravu jel imt 539 moze tjerati bez brige jednoredni berac, moze 100%..
Sjecam se da je kolega Zetorboy pisao da je sezonu, dvije brao sa 533 i da mu je to bilo dosta..
Pa traktor beraca doslovno ni ne osjeti u radu, mogao bi brati dan i noc, treca spora i na 1500 okretaja i pici..
Mojemu je teze tjerati balirku nego berac, a o oranju da ne pricam, tu bude moj 539 ispustil dusu ako ga ubrzo ne zamjeni neki veci, a sto se tice beraca berite bez brige sa traktorim 30 ,40 ks i jednim redom, ide to kak hocete..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
U ravnu kolega! U brdu 539, Z3511 ispušta dušu pod beracem. Ja berem u ravnu sa Z3511 sa gasom na podu i gdje imam malu uzbrdicu na početku parcele sa punim kosem dimi kao lud. A u velikom brdu nemoze ni pola kosa po suhom izvući..
 

Najnoviji postovi

Na vrh