• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ...noževe tak i tak planiram skinuti, jedan dio su desni, drugi su lijevi, nekoliko ih je lošijih pa ih planiram zamjeniti sa novima.

Čemu označivanje, misliš zbog balansa?? Al ak stavim par novih opet bude drugačije?!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Ja sam na Tornada stavljao nove i zasad nikakvih problema. A jedno vrijeme sam tjerao sa 5-6 noževa, a ide ih 9.. Sad su svi na broju :).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Noževi nebi smjeli puno poremetiti balans naletel sem na kamen na međi tri noža u istom redu su se raspala ali freza nije tresla a poznato je da je SIP inače kilav pa i njegova freza .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam takvog mišljenja, koliko puta je znalo nestati par noževa pa nikad nije treslo.

Prezadovoljan sam radom te sječkare bio svake godine, milina, nikakve vibracije, nikakvih problema, samo redovito mazanje.
Gore su samopodesivi dvoredni ležajevi, tata je nekad davno preradio kučišta i to tako funkcionira bez ijednog problema več godinama i sad se desi ovo.

Ajde da sam barem zapeo za nešto pa da je osovina pukla pa mi nebi bilo žao...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA to se zove zamor materijala npr kamion vozi teški teret a drugi dan pod praznim pukne gibanj .
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A gledaj, kaj se dere to se i podere. Rekel bi kolega Adonis, nedaj Boze vecega zla.
Bus ti to popravil i onda dalje v deru ako bu ti vrijeme dozvolilo.
Kod nas sezona polako ide kraju.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zamor materijala svakako, nema kaj drugo biti, uostalom kaj se čudim nakon 40 godina rada.

Složilo se bude, mora se naravno, mene čeka još 20 kj kukuruza za skinuti, nisam svojeg ni klip još obrao, a kak mi se čini narednih tjedan dana ni nebudem, kiša pada, taman da se to sve posloži nazad.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa iako ne složiš ti beri a stabolje izmalčiraj ili pogazi tanjiračom i ćao .Tako sam ja neke godine na kraju sezone brao bez tarupa jer mi otišla velika remenica , milina , traktor ne osjeti berač :wink:.

Samo ti na strug to odnesi da se napravi mjesto za linetu i taj se cijeli dio lako zamijeni , ne zamaraj se previše balansom jer ako se sve vrati u centar služiće i tako,
Naravno balansiranje je prava stvar ali služiće to i tako. Vjerujem da je 99% berača daleko van balansa pa služe godinama.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nista nije ne rjesivo,ili krpimo-popravljamo staro ili kupimo novo,dvije su mogucnosti, jos da nas kisa ne remeti pa da sta i beremo.?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kratak je sa vremenom a tu osovinu sam viđao u Rumi na vašaru milion puta , možda je to jedna od opcija.
Neznam ima li neko broj telefona od onih iz Vajske što rasturaju mašineriju i prodaju u dijelovima , možda i sa njima da napravi neku trgovinu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nešto će se riješiti sigurno. Spominješ branje bez tarupa, al nekako se bojim da taj berač nebi mogao raditi bez tarupa, mislim da bi se štopao napred na raketama, smatram da njemu tarup izvlači masu iz raketa i samim tima potpomaže rad raketa, no svakako bi probao brati bez tarupa, ali da to vremenski uvjeti dopuštaju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Meni ništa nije štopalo a u SIPa je tarup direktno ispod raketa , stabiljka ostane čitava i samo se povija ispod tarupa koji ne radi.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Sanana, i meni se desilo isto kao i tebi, pukla mi je osovina tarupa kod male remenice, stigla je i nova ( oko 120 evra sa novom malom remenicom). Nisam stigao da je namontiram i danas sam brao bez tarupa jednu njivu koju sledece godine ne radim. Traktoru je malo lakse bez njega, ali zato neznam kako ce se to poorati.. Evo kako izgleda
bd8cd607b82676615d3518740e865c9f.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi radimo sa tanjuračom sve ostatke nakon branja sa Bourgonom bez freze, kasnije se vrlo dobro izore i zaore. Samo zakosi do kraja i teraj brzo koliko se možeš sa traktorom voziti po zemlji. Ja obično radim to sa 565 u 2. direkt odmah iza berača.
 
Na vrh