• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Hvala svima na cestitkama, nadam se da bude dobro sluzil.. Sad ga nemam vremena nist pregledavati ni poslagivati jer smo u susnji sijena..
Dok budem imal vremena ga budem cijelog spregledal i zamjenil kaj je za zamjeniti..
Pa na jesen budemo vidli kak se bude pokazal..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ako te zanima pogledaj unazad kako sam ja ojačao kljunove , strana 5 i 27
Nema šanse da popuste , jeste dosta posla ali isplati se jer već evo tri sezone sam odradio ništa nigdje nije mrdnulo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Savo, procitao sam sve o tvom uredenju eko-a 3500, ali ima tome vec dosta vremena pa mi se cini da cu procitati opet..
Tamo si sve u detalje slikao i objasnio kako, gdje i sto.. Ipak su eko 3500 i Tornado 35 mehanicki jednaki, samo imaju razlicit bunker..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima tu puno toga za pregledati, nemoj čekati zadnji trenutak.......

na beračima je najgora ona velika remenica tarupai reduktor uvlačnih lanaca, to pregledaj i gume na komušačima........

ja nemam tarup na svom, i traktor ga neosjeti, samo je moj zmaj......a tarup neplaniram ni stavljati, nego sve zaorem što ostane iza njega, a manje kidam elemente na beraču, koji pokreću sami tarup......

na dvorednom sam imao tarup, vrtio je kontra, prema nazad, zmaj K2, kakav šanana ima.......i kada uključujem berač sa rusom, osjetio je, odmah pumpa nabija gorivo, al je čistio do zemlje, najbolji berač ikad napravljen i nema mu zamjene, i to sada vidim kada imam ovaj jednoredni......koji nije loš za moje potrebe, al K2 daleko daleko bolje uvlači unutra i čisti klipove, neusporedivo.......i moglo se brže tjerati jer mu je bila veća propusnost, doslovno ga nisam mogao zagušiti.......a jutro sam brao oko sat i 20min.......da sam barem taj K2 prepravio na jedan red i da ga ferguson može vući......imao bi odličan berač iza kojeg bi se svi novi mogli sakriti, sa 8 komušačkih valjaka, a mogao bi ga tjerati u 1 brzoj.........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Što mislite da bi ja K2 držao več 20 godina doma da nevalja, a 1975. godište je i obere još uvjek 20 kj kukuruza u sezoni, samo maži i vozi, nema zamjerke, samo da mu je na pogonu IMT 577 DV, to bi bio strašan tandem, vako mu je malo slab traktor, ali ide! MORA :)


Kolega Ivan...rekel sam ti za majstora, dobar i jeftin i ima sipovog berača u malom prstu!
Ako bude kaj trebalo pomoći samo zovi!
 

telenor

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
7
Pozdrav!Interesira ma dali Sonalika od 50 ks moze raditi sa jednorednim beracem kukuruza?Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Može, zakaj ne?
Sve je stvar uvjeta na polju.
 

telenor

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
7
A interesira me takva kombinacija pa da si ne ubijem traktor,kod mene svi rade sa vecima,ali vidim da beru neki sa starim zetorom od 50 konja i to samo sa zadnjom vucom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam u blizini tebe i kod nas neki beru sa 539,542,zetor4911 i ako nije pretjerano mokro ide sa jednorednim beracem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako nebu jako blatno trebala bi,ako ti bude malo masnija zemlja,mokra kad bus bral,samo cesce prazni bunker da ne vuce veliki teret i odma pe bolje.:wink:
 

telenor

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
7
Tako si i sam mislim,nema prednji pogon ali bi trebala to odradit,malo vise muke za traktor ali bude islo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Može, zakaj ne?
Sve je stvar uvjeta na polju.
Znaš drek majstora, onoga kaj s MF- om cisternu navlači?
Njemu se 533 za dvije sezone otplatil na branju kuruze. Prije toga sam generalku složil i on je samo bral s njim par sezona i prodal ga. Dan danas ide ko vjetar, a nije u dobre ruke došel.
Tak da mora iči bez brige.
 

telenor

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
7
Onda bu to islo bez problema,samo neznam jel da uzmem polovni ili novi berac?!u polovnog bude trebalo puno ulozit i opet bude stari stroj,a novi su dosta skupi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Polovni se bu najprije otplatil ako je u imalo solidnom stanju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Znaš drek majstora, onoga kaj s MF- om cisternu navlači?
Njemu se 533 za dvije sezone otplatil na branju kuruze. Prije toga sam generalku složil i on je samo bral s njim par sezona i prodal ga. Dan danas ide ko vjetar, a nije u dobre ruke došel.
Tak da mora iči bez brige.

@MUHA, vidiš kakav si ti majstor? Ti kad popraviš nešto, to se više ne pokvari, ne bih se čudio da ti za koju godinu budeš sjedio prekriženih ruku bez posla! :icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
@MUHA, vidiš kakav si ti majstor? Ti kad popraviš nešto, to se više ne pokvari, ne bih se čudio da ti za koju godinu budeš sjedio prekriženih ruku bez posla! :icon_lol:

Halo, ovdje je riječ o 533.
Takav kakav je pri tebi, tj ovakav kakav upravo prolazi mojim selom (čujem ga) je nepopravljiv.
Dok je njih biče posla ko u priči :(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh