• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Po propisu su ga mogli isključiti iz prometa jer prelazi 2.60 m širine.
Tako je meni bilo kad sam svoj dovozio pa me na Lučkom umalo isključili iz prometa.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ukupno je bilo 2.55m koliko je i kamion...
Starom cestom ne bi stigli jako dugo!
Na auto cesti od Cakovca do Kutine sreli smo nekoliko policijskih vozila i presretac ali niko nije pravio probleme.
Ali najbitnije u toj priči je da je berac ZMAJ!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali najbitnije u toj priči je da je berac ZMAJ!

Izvini što ti moram reći svoje mišljenje ali meni se čini da si ti sa konja na magarca , ali opet ti znaš šta je tebi najbolje :drink:
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Iskreno, kupio sam najskuplji berac sa njuskala i koji mi je bio najdalje ali ovako sta se rijetko moze kupiti... prvi vlasnici, sa racunom i svim papirima, iz staglja smo ga isterali, berac koji nikad nije pokisao i brao 4kj godisnje, i na kome su cak i zvjezde na perusacima originalne bez ijednog polomljenog prsta, boja originalna, 90god.
Sip je kao bicikl naspram ovoga po masivnosti.
Do 1997 smo imali 214 obicni visoki i bili smo prezadovoljni, napravio je jako puno usluga i nikad nije stao.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vidio sam prije golfa 5, da vuče na prikolici sip 3500, 2-3 puta, čak mi izgleda da je bio i isti auto......mislim da je bio KC tablica, i golf je dobro sjeo, ipak ovaj audi ima snage......


ako svoj 212 neprodam, pa kupim 2 reda zmaja, onda ću napraviti kipu kao što ima ovaj 214.......
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Audi je 96kw benzin i slab je za takav teret... Potrosnja u oblacima :icon_pidu: Mogu misliti kako je nekom slabijem autu.
Trazim sada auto malo mladji i mora biti barem 135kw ( naravno benzinskih)
Evo slika sto sam ja prodao berac, ali sipov berac je dosta laksi.
 

Prilozi

  • 20141211_075650.jpg
    20141211_075650.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 216
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Uuuu......ovu sliku skidam u arhivu. Kad me murija zaustavi sa prikolicom, da im pokazem:p:
Evo, bas u petak na autoputu peugeot 307, a na prikolici zetor 2511:(giggle):
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Samo zamuti tablice na obe slike zbog autorskih prava :icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nije to nekaj posebno. Kratke su to relacije. Jedino je problem pretovar.
Poznanik je još za one države dopeljal prikolicu za sijeno iz Austrije (Salzburga, dakle skoro cijelu Austriju je trebal prijeći) na takvoj prikolici i s Ford Sierrom (ak se tko još sjeća takvog auta).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebate vidjeti kaj je prelazak gabarita,kad Iveco pauk u ZG znaci onaj veliki stavi Iveco kombi najveći na sebe i još jednog vuče za sobom i tak po cijelom gradu,ispod nijednog podvožnjaka nemre proc...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas je moj EKO podmazan i spakovan u garažu na zimski san , prekjuče je opran i stajao napolju da se osuši
A prije nekoliko dana sam išao i obrao jednu parcelicu u komšiluku

Inače sezonom branja moglo bi se reći da sam malo manje zadovoljan nego prethodne tri sezone sa njime , samohodni uzimaju svoj danak u uslugama tako da se mora razmišljati u tom pravcu iako sam sa ovim zadovoljan , mušterije ipak diktiraju sa svojim željama da ne probiraju oko njive
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sezona je bila dosta teska kaj se rada tice. Dosta mokro, dosta se zapinjalo barem kod mene. Kao sto kazes, samohodni beraci uzimaju danak. Ali bih rekao da je tu u pitanju lijenost kod ljudi. Jer vecina samohodnih kod mene ne bere tako kvalitetno i cisto kao ja sa EKO 3500. Cast izuzetku, jednom kolegi iz okolice koji stvarno sa svojim samohodnim 4-rednim zmajem radi odlican posel.
Kombajn smo kupili prvenstveno za osobnu upotrebu i isplatili smo ga vec barem 5 puta ako ne i vise u ovih 5 - 6 godina kaj je kod nas. Tako da ja u pravcu samohodnoga jos ne gledam. Bitno da svoje rjesim, a to sto se usluzno pobere to mi je samo plus. A zasto ne uzeti ono sto se nudi. Dosad je od mene oslo 3 musterije i te su se nagodinu vratile, jer nisu bile zadovoljne tudjim kombajniranjem. A to sto se mora obrati okolo, ja maknem do 200kn, ovisno o velicini parcele. Prosjek je 100kn popusta kod mene. Nit cu ja propasti za to, niti pa ce se stranka obogatiti. Radim polako i kvalitetno i to mi svi govore i ja sam najvise zadovoljan kad cujem kasnije pozitivne komentare po selu i okolici.
Naravno, puno faktora ovisi o mozebitnom mojem angazmanu. Znam par ljudi koji jednostavno nemaju toliko vremena koliko meni treba za kombajniranje, a rado bi me angazirale, pa uzimaju u angazman 4 redne samohodne kombajne, koji to naprave u kratkom roku, sto u biti njima godi. Brzo i efikasno, dali vise ili manje, to bas i njima nije bitno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Čistina branja zavisi od stanja mašine , manje od broja redova , jeste neko nepisano pravilo da se ti višeredni rjeđe remontuju jer trebaju veće investicije pa ljudi i nemaju neku volju (čast onima koji to rade uredno) , lakše je jednoredni remontovati i zato su oni pretežno u boljem stanju te bolje beru

Ljenost ljudi na probiranje , pa može im se , zašto i nebi bili , zašto bi radili nešto ako ne moraju
Evidentno je da višeredni dosta zgaze ali to ljudi manje gledaju , bitno im je da ne probiraju
Isto tako kao što kažeš , na veće parcele se zovu veći kombajni jer ih brže urade , mene niko neće trpiti da mu berem 4Ha dva dana , jednostavno uzme samohodni višeredni i zgazi to za pola dana

Odbijanje od cijene za ime probiranja kod mene je pali , ljudi jednostavno nisu zainteresovni za to
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Karlo Veliki...ti je popust. Ja radim sve po PS, na prednjem desnom kotaču traktora imam poluatomatski mjerač duljine, osobno patentiran tak da neću otkrivat patent, i jedanput izmjerim dužinu parcele, širinu također poluatomatski..koracima..i puta x puta, podjelim s 3,6 i dobim klaftre. Večinom te rede koje sami poberu ja isfrezam jer spustim kljun niže, tak da nema popusta, a gdje ostavim, tam ide popust oduzimanjem širine dva reda tj. 1,4 m. Jer inaće na početku karijere su me strašno varali, tima više neberem, a ostali znaju da je moja mjera zakon a ne njihov gruntovni izvadak..ove godine pojavio se jedan novi, s papirima vlasnika koji je davno preorao međe, pa sad umjesto 400 ima 600 i više čhv, a to je metar i pol na tuđem. A imao sam i neke kojima je frtalj i 9 i 12 redi..ljudi zaokružuju u svoju korist. Da rezimiram ja berem po 35 lipa za 1 ČHV, u prirodi a ne po papiru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa papir i priroda se prvo razilaze tamo gdje ima nagiba i brda , a da ne pričamo o preoravanju međa
 

Najnoviji postovi

Na vrh