• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
311
evo konacno je skinuta osovina transporetera na mom ekicu. Kod mene je unutarnji lezaj skroz zacvikao pa se ide na zamjenu koplet te donje strane.

sad pitanje - kad sam skinuo vanjski lezaj dobio sam ovo sto je na slici.

1. da li se i kod vas kuciste lezaja sastoji od dva dijela ( ovo sa lijeve strane sa rupama za vijke) oba ta dijela su se nalazila sa vanjske strane transportera, da li to tako mora biti? kuciste lezaja se kupuke posebno ili se dobova sa lezajem?


2. lezaj mi se isto odvojio na dva dijela ( desna strana slike ). ovaj manji nasjeda na veci i taj manji ima dva imbus vijka koja se pricvrste za osovinu. Kad se kupi lezaj da lo se i taj manji dio dobi sa njim ilo se mora posebno kupovati?

p.s. sva ova pitanja jer dijelove narucukem preko web shopa pa da sve narucim odjednom ;)
04e9dc0f333f6f1058b7dd4ca23480df.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Idi u Vrbanovec kod prezimenjaka i budeš sve čuo iz prve ruke i kupil kaj treba..Ovi iz web shopa zna biti sranje..dobiš pa ne paše..samo gubiš vreme..a vreme je novac..uz to berba samo kaj nije počela..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
To kućište stoji jedno uz drugo , kako je i bilo.

Taj ležaj se sastoji iz dva dijela , ta čaurica je ustvari ekscentar koji učvrsti ležaj za osovinu , dobije se uz nov ležaj. Oznaka mu je UY 206 ako je osovina 30mm ili UY205 ako je osovina 25mm.
Zadnji broj se množi sa 5 i dobije se debljina osovine.

Kućište je zasebna stvar , kupuje se posebno.

Ovdje ima presjek ležaja kako izgleda.
https://www.kupindo.com/Lezajevi/40155887_Lezaj-UY-206-S-2RS-CSA206-
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
311
Idi u Vrbanovec kod prezimenjaka i budeš sve čuo iz prve ruke i kupil kaj treba..Ovi iz web shopa zna biti sranje..dobiš pa ne paše..samo gubiš vreme..a vreme je novac..uz to berba samo kaj nije počela..
tako je i bilo..cijene prakticki iste kao i na web shopu..samo osovinu moraju naruciti i krece sklapanje ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
311
skinut poklopac reduktora u vidi se kako osovina malo sece jer su se kajlica potrosili vec malo

https://www.youtube.com/watch?v=0e7fvXJg83E

sad pitanje, da li ce to izdurati sezonu ili ici u rastavljanje? da li se osovina moze izvuci van dok je reduktor ovako gore ili moram komplet sve skidati?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
dali je netko skoro mijenjao ili zna dimenzije remena od tarupa od sip tornado 40 ?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
311
skinut poklopac reduktora u vidi se kako osovina malo sece jer su se kajlica potrosili vec malo

https://www.youtube.com/watch?v=0e7fvXJg83E

sad pitanje, da li ce to izdurati sezonu ili ici u rastavljanje? da li se osovina moze izvuci van dok je reduktor ovako gore ili moram komplet sve skidati?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
ipak skinuo reduktor i izvadio osovinu te sutra ide na obradu pa sastavljanje i gas ;)

koje ulje tocite u taj reduktor?

za transporter isto cekam novu osovinu pa sastavljanje

i nadam se da ne bude kvarova ove setone ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Jedna velika glupost kod ovih ležajeva je što nemaju mogućnost podmazivanja niti ugradnje mazalice.
Jbo ga konstruktor. :(devil)::(devil):
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
To je 100% tačno ,, a vidi ovo ako je osovina gdje imaju dva ležaja,, ja uvijek vadim one unutrašnje košuljice,, ako ima mazalica to je ok,,, ako nema onda je uvrtam,,, baš to sam uradio na berču Zmaj214,, na kućištu od raketa,, i sad mu bacim malo masti i on miran ko bakica....
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
311
konacno stigli dijelovi pa krece sastavljanje mog eko 3500 ;)

ali, opet pitanje - da li netko moze poslikati izbliza lezaj i kuciste lezaja transportera?
da li se lezaj stavlja u dva kucista kao na slici 1 ili je dovoljno samo jedno kao na slici 2? do sad je kod mene lezaj bio u dva kucista ( nikad to nismo rastavljali ) pa nezz kako je pravilno to sloziti?
d4e2747bd6b6c303800eaecd612748a6.jpg
098c38e010a78b7eda9f36caffdc5219.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
U dvije polutke svakak.
Pogledaj na onim lopaticama iznad raketa. Tak imaš takav (manji) lager s limenim kućištem, samo kaj ima dva šarafa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh