• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pozdrav poljoprivrednici i poljoprivrednice! Trebao bih pomoč, naime trebam zamjeniti one gume što se nalaze na beračima i na trijebilicama što trijebe kukuruz, u hrvatskoj sam probao kod gumiipex-sa! Ali nemaju, čujem sa ima neki proizvođač iz slovenije! Pitao sam majstora gdje on nabavlja, ali neče reči(a nedam 1500kn za par guma)! Pa vas lijepo molim ako tko zna gdje toga ima u Hrvatskoj ili Sloveniji i di su najniže cijene! Hvala!
ima u Gradini kod Virovitice jedna firma koja to dela...neznam sad točno kak se zove,al tam sam nosil valjke i oni su mi odma to promjenili,a ja sam za tih sat-dva otišel u obližnju birtiju i :drinkers::drinkers::mrgreen:...a koliko se sjećam bili su dosta povoljni mislim da sam negdje oko 100€ to plačal,al bilo je to pred tri-četiri godine,a kak je sad neznam...za detaljne podatke probaj kontaktirati nekog ko je bliže Virovitici...:supz:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Znam da se to moze napraviti negdje u Krizevcima i da nije preskupo al neznam koja je firma.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Sip trgovina Gradec, gaza je Filipčić, može i montaža ili samo gume, nazovi pa pitaj 01 2797-058.
Ak je skupo probaj Sip trgovina Dubrava, Antoš 01 2725- 956:)
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Pa i ovaj je na 80 a širina vanjskih ivica guma je 195 , znači iako bi ga skupio na hederu na 70 (što je moguće) opet ostaje problem gaženja susjednog neobranog redka
Znači jedini izlaz je 3redni heder
Sedi miran i ne uteravaj ovo u dvoriste ovde ti ni ja ne mogu pomoci
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Da li mi neko može reći kolika je širina berača 2K bez nadograđenog bunkera,imam u planu da nabavim jedan,pa cisto da proverim da li mi može proći kroz jedan dio dvorišta :rolleyess:
 
D

denigb

Guest
Koliko vam treba da se kibla digne na eko 3500 ko ga ima meni to izgleda jako sporo kod mene
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Koliko vam treba da se kibla digne na eko 3500 ko ga ima meni to izgleda jako sporo kod mene
1. zavisi koji traktor imaš
2. zavisi koje ulje prolazi kroz lajtunge, i dali ga ima dovoljno u traktoru
3. zavisi od doba dana, ujutro kad je hladno ide sporije
npr. imt koristi ulje iz getribe čiju razinu trebaš provjeriti, jer ak fali neće podizati ili jako sporo, a normalno da zavisi i od pumpe na traktoru.
znači sve je u traktoru, na beraču može bit jedini problem da ulje negdje curi.
 
D

denigb

Guest
1. zavisi koji traktor imaš
2. zavisi koje ulje prolazi kroz lajtunge, i dali ga ima dovoljno u traktoru
3. zavisi od doba dana, ujutro kad je hladno ide sporije
npr. imt koristi ulje iz getribe čiju razinu trebaš provjeriti, jer ak fali neće podizati ili jako sporo, a normalno da zavisi i od pumpe na traktoru.
znači sve je u traktoru, na beraču može bit jedini problem da ulje negdje curi.

imt 539 tranhidrol je u traktoru i ima ga dosta al mi nije jasno nekad odma digne nekad ga treba cekat
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ovisi u kom polozaju su poluge, jer prvo digne njih, pa tek onda ulje ide na berac
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
vjerovatno je tu problem, poluge bi trebalo blokirati, nek se ukljuce ovi sto imaju 539 ili znaju vise o njemu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da li mi neko može reći kolika je širina berača 2K bez nadograđenog bunkera,imam u planu da nabavim jedan,pa cisto da proverim da li mi može proći kroz jedan dio dvorišta :rolleyess:


vanjske ivice točkova 2,55m......

vjerovatno je tu problem, poluge bi trebalo blokirati, nek se ukljuce ovi sto imaju 539 ili znaju vise o njemu


kod mene nitko neblokira poluge, neznam čemu to raditi.......svi 533/539 koje sam vidio, kipaju bez problema......kod mene na 533, kada kipa prikolicu, ide do jedne granice bez da diže poluge, a kada treba izbaciti drugi klip, ako je više tereta u prikolici, onda podigne i poluge, ali polugu za podizanje dižem postepeno, ako ju dignem do kraja odjednom, onda digne poluge te poslije kipa, na ler gasu......a neznam koliko bi dobro bilo blokirati poluge, ili bolje rečeno jel bi bilo to štetno raditi.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
pa prvo dignem poluge a kasnije se kibla diže
nisi naveo koji traktor imaš. na imt je normalno da se prvo podignu poluge a onda bunker na beraću, ali provjeri razinu ulja, jer možda za poluge ima dovoljno a za berač nema, i na imt se za kipanje radi s metalnom rućicom a ne s onom glavnom što ima crnu plastiku na sebi.i služi za podizanje i spuštanje oruđa koje traktor nosi(plug,tanjurače....)
na ovoj slici se vidi..znači ne s glavnom polugom koja je označena nego s onom večom u sredini. http://img833.imageshack.us/img833/8776/69551714.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nema tu sta bit stetno i vlo je to jednostavno kako dize pumpa tera ulje tamo di joj je lakse kada zablokiras ruke np stavis poteznicu ispod ruda on dize dok ne dode do opterecenja kada ruke stanu automacki onda pocne gurat ulje na kiper ventil,a ovi da neki blokiraju ruke a neki ne nego samo dignu do kraja u zrak to sam i ja cuo d IMa razlike sad u cemo je fora to neznam...mozda nije svima isto podesena hidroulika max dizanja ruku mozda je tu problem
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ja kad sam brao sa imt-om stavljo sam na poluge krst ili kako ga ko zove za kopcanje prikolice i nije bilo problema poluge su uvijek bile gore i samo malo i kipa
 
D

denigb

Guest
kipat sam skužil sad me muči natezač glavnog lanca tj.lanca koji pokreče frezu, problem je kaj natezaca nema
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
kipat sam skužil sad me muči natezač glavnog lanca tj.lanca koji pokreče frezu, problem je kaj natezaca nema

:confused: pa frezu na sipu ne pokreče lanac, več dva remena, jedino ako misliš na lanac s unutarnje strane berača, taj ti pokreče getribu gdje su rakete i sve ostalo.
Inače imaš taj španer za kupit kod sokolića u križevcu, cijenu neznam.:drinkers:
 
D

denigb

Guest
:confused: pa frezu na sipu ne pokreče lanac, več dva remena, jedino ako misliš na lanac s unutarnje strane berača, taj ti pokreče getribu gdje su rakete i sve ostalo.
Inače imaš taj španer za kupit kod sokolića u križevcu, cijenu neznam.:drinkers:

e na taj lanac mislim, smislil sam neke jer niko natezac nema za prodat u kompletu
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Za privremeno možeš složit španer od komada parene bukve ili ak imaš gdje doma stari komad suhe agacije, al to ti je PRIVREMENO, tu je najveće opterećenje a španer ti je negdje oko 100 kn, bar sam ga ja toliko platio prije 1 g.
 

Najnoviji postovi

Na vrh