• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

D

denigb

Guest
Za privremeno možeš složit španer od komada parene bukve ili ak imaš gdje doma stari komad suhe agacije, al to ti je PRIVREMENO, tu je najveće opterećenje a španer ti je negdje oko 100 kn, bar sam ga ja toliko platio prije 1 g.

ima za kupit sam onaj mali lancanik za španer i osovina za njega a nosac tog zupcanika sam morao sma radit
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
stavim poteznicu na hidraulik ispod ruda od beraca tak d aje jaci pritisak na beracu

A šta se desi kada istjeraš klipove od koša do kraja ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
stavim poteznicu na hidraulik ispod ruda od beraca tak d aje jaci pritisak na beracu
hidraulik je sirok pojam, ustvari i ja gubim vrijeme ovdje, trebam biti vizionar sta ko ovdje misli, neda mi se vise. Zbogom.
 

Bernard

Novi član
Tu od
29 Ruj 2012
Poruka
9
Ja imam Sip tornado 35 i pre,pre zadovoljan sam (od čiščenja do kipanja i vožnje po cesti)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Ja to nerazmem, jel to takov veliki problem pričekati tih 5 sekundi dok se poluge dignu do kraja i onda dalje uredno kipa, JEL JE TO TAKOV VELIKI PROBLEM TIH 5 SEKUNDI MAJKU MU????

Kakva ukručenja, kakve poluge ispod ruda????? ČEMU TO!!!???

Ja cjeli život kipam i prikolice i berače s IMT-om i uvijek se dižu poluge prve i zatim bunker i sve 5.
Poluge tokom branja držim dignute na grubom hidrauliku gore, a dok kipam mrdnem samo fini hidraulik gore i berač kipa za par sekundi.!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Ja to nerazmem, jel to takov veliki problem pričekati tih 5 sekundi dok se poluge dignu do kraja i onda dalje uredno kipa, JEL JE TO TAKOV VELIKI PROBLEM TIH 5 SEKUNDI MAJKU MU????

Kakva ukručenja, kakve poluge ispod ruda????? ČEMU TO!!!???

Ja cjeli život kipam i prikolice i berače s IMT-om i uvijek se dižu poluge prve i zatim bunker i sve 5.
Poluge tokom branja držim dignute na grubom hidrauliku gore, a dok kipam mrdnem samo fini hidraulik gore i berač kipa za par sekundi.!!!

Ili još jednostavnije..

Podignut hidraulik dok se prilazi prikolici i nema čekanja:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Eto, može i tak, pogotovo s jednorednim gdje nema upeljavanja u rikverc, nego samo natjeraš uz prikolicu....
Ali to nerazmem kak neki ljudi to nemogu shvatiti!?!?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Ja to nerazmem, jel to takov veliki problem pričekati tih 5 sekundi dok se poluge dignu do kraja i onda dalje uredno kipa, JEL JE TO TAKOV VELIKI PROBLEM TIH 5 SEKUNDI MAJKU MU????

Kakva ukručenja, kakve poluge ispod ruda????? ČEMU TO!!!???

Ja cjeli život kipam i prikolice i berače s IMT-om i uvijek se dižu poluge prve i zatim bunker i sve 5.
Poluge tokom branja držim dignute na grubom hidrauliku gore, a dok kipam mrdnem samo fini hidraulik gore i berač kipa za par sekundi.!!!

ak se navikneš na to nije nikakov problem,ali.... probaj brati z traktorom koj ima pravog kiperventila,pa još ak berač ima opciju podizanja beračkog kljuna,pa sam ga malo mrdneš i pokupiš polegnute stabljike itd...uglavnom sasvim druga priča...
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Hebo vas kipanje. No jel znate da je ono "KANCEROGENO" kao i sama berba. Topik je o beračima ali dragi moji oni i ubijaju. Vjerovatno mnogi od Vas znaju ali ipak, nije popularno al se čuvajte ...... .
 

Bernard

Novi član
Tu od
29 Ruj 2012
Poruka
9
zz svima

u planu sam da kupujem berac kukuruza, interesuje me kakvi su SIP-ovi beraci, i na koje djelove treba najvise obratiti paznju kada se kupuje, to jest koji se najvise habaju, i po vasem misljenju koji je berac najbolji..

namjeravam ga vuci za traktorom imt560..

hvala unaprijed
Evo vam jedan tip kombajna kojeg ja imam (to je i moj video) [YT]http://www.youtube.com/watch?v=b2ctLJ5C_aU[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Evo ljudi kaj je berač....:D :D :D
:weedman:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YOWz2i6L9Ps&feature=related[/YT]
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Kaj su to kinezi??? U *******, pa oni maju i samohodne prikolice:mrgreen:8)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Evo ljudi kaj je berač....:D :D :D
:weedman:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YOWz2i6L9Ps&feature=related[/YT]

Ali kardan "igra" na 1:20

Kolki su tu gubici, toliko prijenosnika... To dela samo na slike, da ga dovezeš dole kod Bobe, to bi se razletelo prije podneva ko i TD ;)
 
D

denigb

Guest
ak se navikneš na to nije nikakov problem,ali.... probaj brati z traktorom koj ima pravog kiperventila,pa još ak berač ima opciju podizanja beračkog kljuna,pa sam ga malo mrdneš i pokupiš polegnute stabljike itd...uglavnom sasvim druga priča...

nije baš 5 sekundi to sam sam tak reko, danas sam štopal vrijeme i treba mu 6 minuta da digne puni bunker a kad stavim ovo ispod ruda digne za par sekundi valjda mene neke zeza
 
B

Bobo

Guest
Ti vjerovatno kipas s "kuglicom" ko i ekipa iz mog kraja i svi su vezali neki lanac na poluge ili stavljali neku polugu ispod dok nisu vidjeli jednog koji je dosao usluzno brati i stavio je samo kriz od poluautomatske kuke da mu drzi poluge podignute...

Dan danas ekipa kipa koristec rucku grubog hidraulika ne znajuci da se to tako ne radi i da nema dovoljno pritiska u sistemu na taj nacin...

Kipati i prikolicu i berac treba s ruckom finog hidraulika i tu kad mu das protok, nema sanse da ga ne iskipa dok kazes keks, samo treba paziti da se ne dize do kraja jer dolazi do loma poklopca hidraulika ili u boljem slucaju pucanja crijeva pod pritiskom i curenja ulja van...


Zato se ugradi dodatni razvodnik u IMT traktor i beres ko covjek. kljunove drzim na odredjenoj visini milimetarskom preciznoscu, bunker dignem i ugasim traktor i nema spustanja radi pod njim sto hoces. Dok razvodnik nisam ugradio, vodio sam s kljunovima rat, a sad vise nema greske... Razvodnik je zakon.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ti vjerovatno kipas s "kuglicom" ko i ekipa iz mog kraja i svi su vezali neki lanac na poluge ili stavljali neku polugu ispod dok nisu vidjeli jednog koji je dosao usluzno brati i stavio je samo kriz od poluautomatske kuke da mu drzi poluge podignute...

Dan danas ekipa kipa koristec rucku grubog hidraulika ne znajuci da se to tako ne radi i da nema dovoljno pritiska u sistemu na taj nacin...

Kipati i prikolicu i berac treba s ruckom finog hidraulika i tu kad mu das protok, nema sanse da ga ne iskipa dok kazes keks, samo treba paziti da se ne dize do kraja jer dolazi do loma poklopca hidraulika ili u boljem slucaju pucanja crijeva pod pritiskom i curenja ulja van...


Zato se ugradi dodatni razvodnik u IMT traktor i beres ko covjek. kljunove drzim na odredjenoj visini milimetarskom preciznoscu, bunker dignem i ugasim traktor i nema spustanja radi pod njim sto hoces. Dok razvodnik nisam ugradio, vodio sam s kljunovima rat, a sad vise nema greske... Razvodnik je zakon.


znaci kada ugradim ono crijevo sa prikljuckom za kipanje na svojeg 533 koliko sam razumio prvo dignem ruke do kraja pa onda sa onim kockicama dizem kipu ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh