• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Hvala na slikama kolega Matković, a zahvaljujem i kolegi Ajkuli što je svratio.
Slike su odlične ove pune prikolice potvrđuju ono što je vaga rekla,prinos je odličan,odaziv isto,opći dojam 5.
Samo nisi stavio najbolju sliku,onu na kraju za stolom,prase,rakija... daj toga malo !!!!!!!
Ovo je prvi odrađen dan polja na mom terenu,naravno berba zrna,jer su bili silažni u 9. mjesecu,pošto se sve šareni širom županije od Pioneer pokusa,biće još hrpa javnih berbi i dana polja,drugi vikend u nedjelju smo u Bulincu,a u petak u Galovcu,tj. Starim Pavljanima itd. itd. itd.
Svi ćete imati prilike da se upoznate sa novim hibridima u svojoj neposrednoj blizini,a možete doći i na malo udaljenije lokacije,svuda ste dobrodošli...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
nebi reko da je toliko ja sam kooperant pavlakov i rekli su mi 0.75kn plus pdv na bazi 25 posto vlage
 

miaz

Novi član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
20
Jeli tko prodavao u klipu i po kojoj cijeni ?

ja svake godine prodajem u klipu. Računicaje jednostavna: iz kubika kukuruza u klipu sa polja ide cca 300 kg suhog zrna puta cijena na bazi suhog zrna. npr moja prikolica je 6 m3 dakle 1800 kg suhog zrna puta 1,10 kn /kg=1980.00 kn
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Prvo se pisalo da ako cijena bude 90 lp, super, sada se već spominje 20% veća cijena. Večina kukuruza je na nivou uroda prošle godine, a negdje čak i lošija, tako da ne treba žuriti sa prodajom. Evo sam jučer brao Bc 354. Cijelo vrijeme je izgledao za ocjenu 4. Kada je zašao berač u parcelu, a ja malo za njim bar 30% stabljika je bilo jalovo, Vidiu se gdje je bio zametak klipa ali vjerovatno u onim vrućinama nije došlo do oplodnje.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
A jel ima tko broj od pavlaka i dali je vec poceo s otkupom,koje mu je radno vrijeme?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
ja svake godine prodajem u klipu. Računicaje jednostavna: iz kubika kukuruza u klipu sa polja ide cca 300 kg suhog zrna puta cijena na bazi suhog zrna. npr moja prikolica je 6 m3 dakle 1800 kg suhog zrna puta 1,10 kn /kg=1980.00 kn

Po tvojoj racunici ispada oko 65 lipa u klipu. Proslogodisnju pomalo prodajem po 2 kune. A nedavno se pisalo oko 1.50 ako se dobro sjecam za frisku. Jeli ima jos netko ili su svi presli na zrno ?
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Stari broj nekoristi,našao sam drugi na internetu pa se sekretarica javlja.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Koliko ispada vlazna onda. Dajte ljudi malo vise informacija....

Ovako RWA od kooperanata otkupljuje vlaznu na bazi 25% vlage po 0, 80+pdv, sto je suša to ti se cijena polako penje, npr. 18% je nekih 0, 90+pdv ne znam da li otkupljuju od ostalih, a mislim da je to premalo ako ostali nude 1, 10+pdv za suhu, mislim da bi najbolje bilo pricekati jos sa prodajom dok se todoric ne izjasni.....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi smo danas probali nešto brati ,ali još je na nekim mjestima pre zelen ,prinos kolko smo rješili za probu i nije loš...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh