• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Pozdrav svima!

Evo da se i ja uključim u ovogodišnju berbu kukuruza..

Pod a)
Broj telefona od Pavlaka (Plodovi zemlje Hrastovac) na koji se mogu dobiti informacije o otkupu i cijenama je 043/326-110.

Pod b)
Današnja informacija o cijeni kukuruza od prije 45 minuta je slijedeća:
-suhi kukuruz 1,00 Kn
-ako se kod njih doveze sirovi kukuruz i radi se obračun kukuruza na osnovi suhog zrna uz naplatu sušenja, tada je cijena za standard 1,05 Kn
-cijene za vlažni kukuruz:
20% vlage=0,80 Kn;
25% vlage=0,74 Kn;
35% vlage=0,54 Kn
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Uživo s mjesta događaja xD

575651_591731094206718_70959825_n.jpg


1374148_591783160868178_2016374595_n.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Danas sam brao 2 rali N01 pa evo koja slika:

Brao je Z6245 u kombinaciji s Sipom Tornadom 40:
















i puna "ljutomerka":


Ukupno je bilo 5 prikolica sa ove parcele.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zetorproxima, koliko bi stalo pšenice u tu prikolicu!? Vidim bio je mraz i kod tebe! :icon_eyes:

Tino, tvoj traktor ide i ugašen.. :icon_super: (šala)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da bum fergija slušal i dok bum spal jbmu od 7 se bralo pa do sad,dok nisu krepala sca svjetla(ne puni akomulator,pa se ispraznio) nabrano sveukupno 4 prikolice,tj.16 bunkera od sip EKO 3500
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
mali plava, ugodni snovi :(handshake):
Od 7 ujutro do kad navečer!? Nekako mi malo 16 bunkera na cjeli dan, ja u 2.5 sata 5 bunkera! To nisi sve na jednoj parceli!?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zetorproxima, koliko bi stalo pšenice u tu prikolicu!? Vidim bio je mraz i kod tebe! :icon_eyes:

Je je bio je mraz. A gledaj otprilike u prikolicu stane 3 koša, a imao sam i jednu malo veću u koju je stalo 4 koša. Ukupno je bilo oko 15 koševa pa ti sad računaj. U moju Imt prikolicu stane oko 3.5, 4t pšenice. Inače sa ovim N01 sam prezadovoljan dao mi je više od ostalih. Još mi je ostalo za brati dvije rali Bc572 pa ćemo vidjeti kakav bude.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moj B-23 ostaje još na prirodnom sušenju nekih 10 dana,poludio je od vlage,prinos bude dobar ali malo strpljenja,danas čujem da neki pojedinci u mom kraju imaju problema sa ovima branima u klipu prije 10 dana,preveć vlage,loše vrijeme i dolazi do kvarenja u kukuruzanama,sada se prebacuje i radi dupli posao,kada pojedinci hoće biti prvi a priroda kaže svoje:confused::confused:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zetorproxima, koliko bi stalo pšenice u tu prikolicu!? Vidim bio je mraz i kod tebe! :icon_eyes:

Je je bio je mraz. A gledaj otprilike u prikolicu stane 3 koša, a imao sam i jednu malo veću u koju je stalo 4 koša. Ukupno je bilo oko 15 koševa pa ti sad računaj. U moju Imt prikolicu stane oko 3.5, 4t pšenice. Inače sa ovim N01 sam prezadovoljan dao mi je više od ostalih. Još mi je ostalo za brati dvije rali Bc572 pa ćemo vidjeti kakav bude.

Ja sam kod sebe zadovoljan sa svim kukuruzima što imam, jedino što crva ima dosta pa stabljika se lomi i samim time otežava berbu :mur: Prinosi su nam skoro isti, ja tako na jedno jutro(ral) imam od 7-9 bunkera(koševa) kukuruza, kako na kojoj parceli, uglavnom kakva je prošla godina bila ja super zadovoljan!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam kod sebe zadovoljan sa svim kukuruzima što imam, jedino što crva ima dosta pa stabljika se lomi i samim time otežava berbu :mur: Prinosi su nam skoro isti, ja tako na jedno jutro(ral) imam od 7-9 bunkera(koševa) kukuruza, kako na kojoj parceli, uglavnom kakva je prošla godina bila ja super zadovoljan!

Meni je ovo najbolja zemlja tako da sam tu dobio najviše. Da prinos je bolji nego prošle godine... Da crvi su napravili dosta štete. I sam spuštim heder da uhvatim te slomljene kukuruze.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mali plava, ugodni snovi :(handshake):
Od 7 ujutro do kad navečer!? Nekako mi malo 16 bunkera na cjeli dan, ja u 2.5 sata 5 bunkera! To nisi sve na jednoj parceli!?

do 8 navečer,i onda pomalo doma bez svjetli tj.išel je brat predamnom sa torpedom i prikolicama,pa da sam bar donekle vidio po cesti,a zadnja dva reda sam bral bez svjetla ,po zvuku motora dal se kaj nabralo ili nije...
a išlo je 2 spora i to mu je bilo na nekim mjestima dosta(gdje je zelenija) u 3. se štopalo..
obrale su se 4 zemlje i dosta su udaljene pak se tu dosta vremena izgubilo...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pozdrav svima!

Evo da se i ja uključim u ovogodišnju berbu kukuruza..

Pod a)
Broj telefona od Pavlaka (Plodovi zemlje Hrastovac) na koji se mogu dobiti informacije o otkupu i cijenama je 043/326-110.

Pod b)
Današnja informacija o cijeni kukuruza od prije 45 minuta je slijedeća:
-suhi kukuruz 1,00 Kn
-ako se kod njih doveze sirovi kukuruz i radi se obračun kukuruza na osnovi suhog zrna uz naplatu sušenja, tada je cijena za standard 1,05 Kn
-cijene za vlažni kukuruz:
20% vlage=0,80 Kn;
25% vlage=0,74 Kn;
35% vlage=0,54 Kn
Mi vozili vlaznu za srot i dogovorili cjenu i na otpremnici mi napise cjenu u subotu i u međuvremenu snizi cjenu za 5 lipa...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolika je cijena usložnoga branja kukuruza u klipu sa jednorednime beračom??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Vratiš se na stranu 7 i od 63 posta nastaviš dalje čitat.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Kolika je cijena usložnoga branja kukuruza u klipu sa jednorednime beračom??

meni je čovjek brao za 120 kuna po bunkeru,ima sip tornado 35...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Preskupo ili preglupo. Ja na svojoj parceli od 1 rali naberem 8 bunkera, kaj znači 960 kuna, a kod "pravog" gazde 3 bunkera, 360 kuna. Mislim da je najrealnije računat po površini.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobio sam ponudu da idem uslužno brati kukuruz. Do ove godine sam išao po 500kn jutro. Ove god je ošla nafta gore pa reko da malo dignem cijenu ili ne. Tata mi reko da idem po 700kn,a meni je to preskupo,ove god ću imat 2-3mušterije za branje a nagodinu nijednu,tako da mislim da berem po 550kn i da ću te mušterije imat i nagodinu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Nako prezadovoljan, neko zadovoljan, a ja žalostan, Na 1ha zemlje 6 klase Bc 354 ukupno 16 kubika. Bar ga je 30% bilo nezametnutog. A čujem da je jedan tu u blizini uspio na 7 ha ubrati oko 20 tona ukupno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh