• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Nešto kukuruza sam i ja posijao i biti će uskoro za branje, međutim sad nemam suhog kukuruza i jučer kupio 700 kg. Prodavač iz okolice Siska, cijena 1,3 kn/kg sa dostavom u V. Goricu 1,4 kn/kg. Rod 2014 sušen u sušari, kaže čovjek neka nova tehnologija nema prašine izgleda kao normalan kukuruz sušen prirodno.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo kratko video uratka u reziji kolege @ibosilj, a u akciji su IMT 533 i Sip EKO 3500...
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=oST22yl1IRI&feature=youtu.be[/YT]
Dojmove nek veli on, da ne bi bilo "usta moja hvalite me"... :p
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
haha, nisam vjeroval da taj prdač to bude rešil, al ide bez problema s tim, i na slabom gasu... kuruza je jako lijepa, BC 354, al se lako krunji, nije baš za berbu beračem, al je kolega Božić to dobro zvlekel, na 700 čhv-a preko 8 kubika klipa, moj tetec zadovoljan :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Kak to vidi moje oko sokolovo..prema gustoći i veličini klipa, dečeci..ili kubik. ili ČHV nepašu. Ajde da čujem obrazloženje baš me zanima..onda ću vam ja iznjeti svoje iskustvo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega, u prikolicu mi ide preko 7 kubika, bila je ravna puna, brano kombajem, a prije su dva reda sastrane i povrtci pobrani rucno i bilo cca 25 vreca uree od 40 kg, mozda nije ravnih 8 kubika, al je jako blizu, a čhv bi trebali odgovarati arkodu, to je nesto sitno prek 700.. inace, sijano je na 19 cm i s obzirom na puno vlage ove godine, nista cudno, moj 572 daje i vise

Uglavnom, u svakom slucaju bi smo htjeli cuti vase iskustvo.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Kod mene isto počela berba za sad su prinosi ok kvaliteta isto dobre neke parcele jedino di je bilo više vlage je klip istrunul na vrhu ali to berač iskruni..
do sad najbolji prinos imala drava 404 5.5 bunkera od sip tornado 40 na površini 0.30 ha jako dobro ostale parcele isto ok ove godine budem imal rekordne prinose kukuruza neznam kud ga budem skladištio..
Slike i video če bit u nedjelju kad završava berba još su mi oko 3 ha ostala.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ove godine svi kude pajdasa ,a tvoje je bome "stani i pani", lijepo ocisceno
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Da,moram pohvaliti forumaša Mane na dobrom obavljenom poslu.Brano je rano ujutro.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
I danas nastavljal istim tempom, zadnjih par dana zivim u traktoru, al doslovno.. :D:
Pobral sam nekih 8 jutara, jos imam 4..



Ovo je iz jedne moje njive od 1 ha, izaslo je ovakvih 5 prikolica, tj 20 bunkera od T 35..
Po mojoj procjeni s toga 1 ha je izaslo 11 t suhog zrna i to mi je rekord za tu njivu..
Inace BC 572 je u igri..


A evo mi i sanka.. :icon_jook:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
brali smo prije par dana , y12 , vlaga od 24-26% , prinos 14500 kg/ha sa tom vlagom :)

Mi smo danas brali P1114 ,na bazi vlage 30-34% ,prinos nevjerovatnih 10 t/kj !!! :icon_eek:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
@Ivan KC
DSC06227.jpg

Ljepa prikolica, jel je kiper?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Sa hektara drave i y12 nabrao sam oko 20 kubika klipa s tim da je voda proljetos pojela bar 30% biljaka jer su njive na ravnom kao dlan. Kako je izgledalo ja zadovoljan. Ovi oko mene pretežno beru pajdaša, a klipovi otprilike 20 i više cm duljine.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja sam imal ove god dravu 404 na najboljoj zemlji (1. klasa) i dala je manje od Bc-a 572 na zemlji koja je 4. klasa..
Nikad vise ossk hibride, na godinu sijem sve povrsine sa Bc, i to samo 572, dobar je i pioneer, ali on se dosta kruni prilikom branja, njega budem sijal samo ako budemo mljeli sirovo zrno..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Do sada se gledalo koji hibrid koliko rodi i tjeraj po tome. Današnji hibridi većinom su za branje u zrnu, a sjemenarske kuće imaju par hiobrida koji se daju brati u klipu. S vremenom se čovjek uči te će oni koji suše u klipu i na to trebati paziti. I još jedno, ove godine dosta je ranijih hibrida perzrelilo jer se nisu mogli na vrijeme pobrati i sada se kod berbe krune. Negdje sam pročitao da vlaga kod berbe u klipu treba biti 25 do 30%.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh