• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
kontam jel ovo tvoj video http://www.youtube.com/watch?v=vM6moIk8II4, vidim piše kontam100 a ima i videa o paprici zanima me jeli pumpa kineska odnosno kupljena u mađarskoj ja sam jučer u pečuhu kupio sličnu cijena oko 100e, mist blower 3WF-2.6, 20l proizvođač qin-li samo što je uputstvo sve na mađarskom, pa malo teže za sastaviti, da izdrži jednu sezonu ja zadovoljan, pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Taj model ti ima problematično paljenje. Ima neki stari sistem zavojnica i to redovno strada. Ljudi ogorčeni, onda se istresaju na mene kako ja nemam taj dio :) Ako ti što rikne uvoznik je Kuzman i Kuzman Budimpešta. Jednom sam bio kod njih poslovno jer stvarno povoljno prodaju to, no nismo nikada ostvarili suradnju baš zbog dijelova, slabe snage motora, ne mogućnosti kvalitetnog prskanja u visinu i tako... Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam,a što si radio?Na slici se vidi slabo nicanje i neujednačeno nicanje.Dali je u nekom trenutku u doba klijanja u plasteniku bila previsoka temperatura-40 i više stupnjeva i trajala malo predugo,a supstrat bio zasušen.Prije klijanja vrlo visoka temperatura supstrata može izazvati dormantnost sjemenke,tj staviti je u stanje mirovanja,pa određeno vrijeme ne klije.Naklijano,ako se klica ne sprži niče.Kažeš,dobro sjeme,je i ja sam imala dobro sjeme,samo mu je prošao rok trajanja pa mu je klijavost pala petnaest posto,što bi još i prošlo bez reklamacije da ono što je nicalo isto nije bilo slično tvome,ali u puno manjem obimu.Naime,sjemenka zadržava klijavost,ali joj energija klijanja drastično pada pa imamo neujednačeno nicanje i neujednačen početni rast.Ili si možda previše zalijevao uz preveliku temperaturu pa su sjemenke istrunule,ali to je vrlo lako provjeriti.Baš me zanima,kada stisneš sjemenku,izlazi li iz nje ona mala kličica.

Ja samo to sve tako izveo? E onda nije povrtnjak za mene ;)
Jer moja mama je uzela sjeme iz nekih rajcica (hector, big beef, saint pierre...) čušnila u neku posudu i dobila ovo.
rjacica.jpg


A ja sam se trudio sve ono gore napraviti u kratkom roku ;) Moja rajčica stara 30 dana, njena nema ni 15 dana ;)
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
Taj model ti ima problematično paljenje. Ima neki stari sistem zavojnica i to redovno strada. Ljudi ogorčeni, onda se istresaju na mene kako ja nemam taj dio :) Ako ti što rikne uvoznik je Kuzman i Kuzman Budimpešta. Jednom sam bio kod njih poslovno jer stvarno povoljno prodaju to, no nismo nikada ostvarili suradnju baš zbog dijelova, slabe snage motora, ne mogućnosti kvalitetnog prskanja u visinu i tako... Poz


kao što si rekao ima nekih svojih nedostataka ali omjer uloženo dobiveno mogu reći da sam zadovoljan primjerice 14l u pevecu mislim oko 1600kn isto kinez, pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U Pevecu je Mercedes a tvoj je fićo ;) Zato je razlika. Ima za forumaše takva prskalica za 1250 kn (pdv uračunat). Po meni ako se već uzima atomizer jačine fena onda bolje uzeti akumulatorsku prskalicu... pa milina tihi rad, nema mješavine, smarada, buke... Poz i ugodan dan.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
kao što si rekao ima nekih svojih nedostataka ali omjer uloženo dobiveno mogu reći da sam zadovoljan primjerice 14l u pevecu mislim oko 1600kn isto kinez, pozdrav
Ja sam prije 5 godina kupio u Pevecu neku kinesku, kopija Vilager DM-25 (ima i toga :rolleyess:), 20 Lit., prskalica (ne atomizer), mješavina i radi već 5 godina bez prekida (osim svjećica). A kad imam puno posla, odradima 10x prskanja za redom (200 lit. vode) i neumoljiva je.
A da promjenio sam crijevo i mlaznicu za prskanje (ona kineska je bila sranje). I to je to.
1.600,00 kn.
8)
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
zdravo ljudi
imam jedno pitanje za vas, posadio sam na foliju oko 50 paprike i paradajza, danas vidim da mi je nešto pojelo stabljiku pri samom dnu, nakon ćega se bilja prelomi kad ju dodirnem, zna li netko što bi to moglo biti? znam da slika govori 1000 rječi al trenutno nisam u mogucnosti poslikat.
Nije mi žao tih 50-tak flanaca nego me strah jer na tim folijama imam posijane krastavce kornišone, molim vas pomozite
živili:mad::mad::mad:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
zdravo ljudi
imam jedno pitanje za vas, posadio sam na foliju oko 50 paprike i paradajza, danas vidim da mi je nešto pojelo stabljiku pri samom dnu, nakon ćega se bilja prelomi kad ju dodirnem, zna li netko što bi to moglo biti? znam da slika govori 1000 rječi al trenutno nisam u mogucnosti poslikat.
Nije mi žao tih 50-tak flanaca nego me strah jer na tim folijama imam posijane krastavce kornišone, molim vas pomozite
živili:mad::mad::mad:

Ako je pregriženo iznad tla, onda je vjerojatno sovica pozemljuša. Nikad nisam s tim imao problema pa ne znam ni postupak. Netko će sigurno znati.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Lambda cihalotrin i klorpirifos to sređuju.A i nekad je postojao Astro neprekosniveni insekticid jeftin a pokrivao široki spektar. Sve što je dobro zabrane... bifentrin. E da ima i Beta-ciflutrin, 25 g/lit kolega je radio sa njim, odličan kao i sve od Bayera.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
hvala vam dečki
naime danas pričam sa jednim čovjekom kojime isto nešto gricka stabljiku paprike i paradajza, on kaže da to radi neka crna buba slična skakavcu, a takvih buba ima dosta kod mene ispod folije i okolo, nikad ih dosad nisam vidio, jako su brze, kako tu gamad potamanit? jel bi aktara pomogla da zalijem kroz kpk? ili dursbanom između redova? :mad::mad::mad:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
hvala vam dečki
naime danas pričam sa jednim čovjekom kojime isto nešto gricka stabljiku paprike i paradajza, on kaže da to radi neka crna buba slična skakavcu, a takvih buba ima dosta kod mene ispod folije i okolo, nikad ih dosad nisam vidio, jako su brze, kako tu gamad potamanit? jel bi aktara pomogla da zalijem kroz kpk? ili dursbanom između redova? :mad::mad::mad:

Aktara ti neće riješit te baje a dursban ti ima karencu tri mjeseca i za njega si zakasnio a jedino bi on sredio te baje.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Aktara ti neće riješit te baje a dursban ti ima karencu tri mjeseca i za njega si zakasnio a jedino bi on sredio te baje.
a ništa onda, vidit ću što će biti kad krastavci niknu, na posađenih 50 tak flanaca paprike i paradajza pojedeno je nekih 10-15 flanaca pa tak da nije strašno,
šta misliš siki jel bi valjalo između folija oprskat dursbanom ili bacit granulirani jer ta gamad izlazi iz folija i skače po redovima, mozda bi ih to ubilo..:axe::axe::axe:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a ništa onda, vidit ću što će biti kad krastavci niknu, na posađenih 50 tak flanaca paprike i paradajza pojedeno je nekih 10-15 flanaca pa tak da nije strašno,
šta misliš siki jel bi valjalo između folija oprskat dursbanom ili bacit granulirani jer ta gamad izlazi iz folija i skače po redovima, mozda bi ih to ubilo..:axe::axe::axe:

Pokušaj ošoricat zemlju okolo smrad će ih oterati a neće škoditi biljci.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ludimilojko, a kaj ti nije bolje onda kupit gotov proizvod iz uvoza, tretiran svime i svačime nego se tak patit za isti rezultat s vlastitim proizvodom...razlike nema nikakve, jedeš otrof ovak i onak...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ludimilojko, pogledaj dobro ispod mjesta gdje je struk pregrižen ima li u zemlji kanalić prečnika malog prsta, ako ima onda je to rovac i meni je presjekao desetak struka paradajza , ja posadim drugi on opet pregrize dok mu nisam stavio kraj struka otrov za rovce, našao sam ga drugi dan na ulazu u plastenik leži otrovan.
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Pozdrav,

neznam dali sam na pravome mijestu ali vidim da u ovoj temi pomažete oko svega :D

Koja bi ibla preporuka za suzbijanje trave u nasadu kupusa, da se šprica prije sadnje flanaca.

Usporedba recimo Stona od Herbosa ili DOST od veterine?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pozdrav,

neznam dali sam na pravome mijestu ali vidim da u ovoj temi pomažete oko svega :D

Koja bi ibla preporuka za suzbijanje trave u nasadu kupusa, da se šprica prije sadnje flanaca.

Usporedba recimo Stona od Herbosa ili DOST od veterine?



Ni jedan ni drugi niš koristi fino uzmi devrinol ilidevil a posle kad trava naraste ako naraste onda ju dotučeš sa drugim sredstvima ja inače u kupusu nikad ne špricam ptije sadnje to je za mene bacanje para.
 

Najnoviji postovi

Na vrh