• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ja sam u depresiji 3 dana radi ove prognoze,,,radis kao konj na suncu i vrućini a siguran si 90% da toga vise nece biti i onda gubis volju za svime,,,al sto se moze drzimo se jer ako ovo bude u pola jacine od ovog sto najavljuju štete će se zbrajati kod nas u milijunima eura :mad:

Preživjeli smo noćas prve udare orkanske bure(rušilo stabla i krovove), smirila se i sada puše jaka-olujna, šteta na mojim objektima, hvala Bogu, nema ali sve što je vani(krumpir,tikvica,jagode) polomilo je i smotalo - izgleda jadno a štete ćemo kasnije zbrajati.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Preživjeli smo noćas prve udare orkanske bure(rušilo stabla i krovove), smirila se i sada puše jaka-olujna, šteta na mojim objektima, hvala Bogu, nema ali sve što je vani(krumpir,tikvica,jagode) polomilo je i smotalo - izgleda jadno a štete ćemo kasnije zbrajati.

Kod mene je bilo vjetra na udare ali slabije nego kod tebe plastenici dobro prošli bez štete
a vani je malo išamaralo krumpir.
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja jučer postavio foliju za papriku, zemlja malo visi na sve strane i ima jarak. Tu gdje iz jarka izlazi na brijeg visi prema sjeveru i tu je vjetar počupao trečinu folija. Sad sve to ručno, a tak su lijepo ispale. To mi jer mukta prolazim sa sadnjom. Shit... sreća na plastenicima nema štete, samo je na jednom tunelu nestalo dvije kopče. Možemo mirno čekati slijedeće nevrijeme.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Za ovo nisam mogao ne staviti na forum; baš tu za povrćare.

Definicija uspjeha:


:D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
U petak ujutro će biti kritičnooooo, prognoza kaže da bi moglo biti blizu točke smrzavanja. No do tada treba preživjeti slijedeća 24 sata i nalete vjetra.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U petak ujutro će biti kritičnooooo, prognoza kaže da bi moglo biti blizu točke smrzavanja. No do tada treba preživjeti slijedeća 24 sata i nalete vjetra.

A baš smo se jučer divili rogi i šljivaru ne njivi.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo kod nas palo novih 20 mm kiše (ima i bure, ali nije kritično). Nakon one početne suše, ovo je sada vrlo dobro... bit' će krumpiraaaaaa :D
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
kod mene nista ne puše kiša lipo pada :D temperatura ce pasti do nekih 5 stupnjeva al kod nas nista strasno i ako dođe do minusa biće bure pa nema nikakve šanse da bude mraza trenutna je temperatura 14
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
kod mene nista ne puše kiša lipo pada :D temperatura ce pasti do nekih 5 stupnjeva al kod nas nista strasno i ako dođe do minusa biće bure pa nema nikakve šanse da bude mraza trenutna je temperatura 14

Čuj, za sredinu 05.mj i nakon dugotrajnih vrućina ovo je itekakva promjena. Prvo ona orkanska bura sa subote na nedjelju pa ovo osjetno zahladnjenje danas ostaviti će traga na toploljubivim kulturama. Sve se promjenilo, biljke izgledaju jadno i trebati će vremena da se oporave a to za nas nije dobro(financijski).
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
... ovo osjetno zahladnjenje danas ostaviti će traga na toploljubivim kulturama.
Ovo su bili najavili, pa je trebalo onda nešto i odraditi :roll:

Sve se promjenilo, biljke izgledaju jadno i trebati će vremena da se oporave a to za nas nije dobro(financijski).

Inače jučer je od 11:00 do 17:00 temperatura zraka kod nas bila 5 C; a tek preko noći se je podigla na 8 C. Uz buru naravno.
:?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sada smo se vračali sa ručka kod punice,a tu iza centra sela imamo posađenu rogu pa smo je usput pogledali.Da ne znam da je srpska,mislila bih da je kineska,koliko je žuta.Može sada i malo mraza,kada je ofuri biti će prava hrvatska.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Sada smo se vračali sa ručka kod punice,a tu iza centra sela imamo posađenu rogu pa smo je usput pogledali.Da ne znam da je srpska,mislila bih da je kineska,koliko je žuta.Može sada i malo mraza,kada je ofuri biti će prava hrvatska.

e ovo baš treba doživjeti...
ipak ne nadam se da će to biti katastrofalan mraz ako ga i bude jer je zemlja dosta topline upila...ako je nije kiša previše ohladila...
vjerujem da će se magla dići toliko da zaštiti tih par kritičnih sati...
inače ode sve u p...m... i još na crveno-bijele kockice
:madmana:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Moje jagode + jedno špricanje signumom se odlično drže , šteta je minimalna :partyman: , nadam se da će takva i ostat ako sunce ne grane naglo ili ne padne još kiše.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E ovo mogu samo ja :) Seminis Big Beef F1, koliki "stručnjak treba biti da se upropasti ovako kvalitetno sjeme? :)
bigbeef1.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kontam,a što si radio?Na slici se vidi slabo nicanje i neujednačeno nicanje.Dali je u nekom trenutku u doba klijanja u plasteniku bila previsoka temperatura-40 i više stupnjeva i trajala malo predugo,a supstrat bio zasušen.Prije klijanja vrlo visoka temperatura supstrata može izazvati dormantnost sjemenke,tj staviti je u stanje mirovanja,pa određeno vrijeme ne klije.Naklijano,ako se klica ne sprži niče.Kažeš,dobro sjeme,je i ja sam imala dobro sjeme,samo mu je prošao rok trajanja pa mu je klijavost pala petnaest posto,što bi još i prošlo bez reklamacije da ono što je nicalo isto nije bilo slično tvome,ali u puno manjem obimu.Naime,sjemenka zadržava klijavost,ali joj energija klijanja drastično pada pa imamo neujednačeno nicanje i neujednačen početni rast.Ili si možda previše zalijevao uz preveliku temperaturu pa su sjemenke istrunule,ali to je vrlo lako provjeriti.Baš me zanima,kada stisneš sjemenku,izlazi li iz nje ona mala kličica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh