• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
kažu da treba biti potopljen najmanje 20minuta,neznam kako to izvesti kad imaš nekoliko stotina kontejnera.

Ma ne treba. Ja sam odjednom namakao po 4 kontejnera. Jednostavno iz jedne hrpe uzimaš, namočiš i bacaš na drugu hrpu. Ostavim to vani od jutra do večera na suncu i to je to. Sigurno je OK, jer sam prijašnje dvije godine u tim kontejnerima imao polijeganje rasada kod kupusa, a nakon namakanja niti jedan slučaj. Iz početka sam to držau u vodi jedno 30-tak sekundi, ali onda mi dosadilo i samo sam na brzinu namakao. Mislim da sam malo bolje začinio komc. i to je to.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja nikad ne dezinficiram kontejnere i do sada nije bilo problema, a koristim ih po 3-4 godine. Nadam se da se nakon ovog posta neću:madmana::madmana:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja sam to radio samo jednom sa živom sodom i prilično je komplikovan posao, više to ne radim vjerovatno što vjerujem u Previkur Enerdži. Za sada nemam problema sa polijeganjem rasada.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Plevak pa da oslabi mu svojstvo jer ti i na upustvu piše da je voda spremna za piće poslije 30 minuta. Svake godine ih perem pa ću i ove. Kolega ih kuha u kipućoj vodi :) Budu kao novi :) Ali proces traje. Najbolji bi bio Mennoflorades ali nema ga više, tj. možda je sada ve i došao. Poz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ja nikad ne dezinficiram kontejnere i do sada nije bilo problema, a koristim ih po 3-4 godine. Nadam se da se nakon ovog posta neću:madmana::madmana:

ima nas dva, s tim da ja šparam i na fungicidima...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja nikad ne dezinficiram kontejnere i do sada nije bilo problema, a koristim ih po 3-4 godine. Nadam se da se nakon ovog posta neću:madmana::madmana:

E a da ti kažem da se meni prvi put dogodilo poljeganje samo na starim kontejnerima i to baš negdje nakon 4-te godene, ne šalim se!!! :)

A izosan nije skup, 100gra negdje oko 35 Kn.
Dezinficiram samo one kontejnere gdje su kupusnjače, a one su uvijek u istim kontejnerima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
E a da ti kažem da se meni prvi put dogodilo poljeganje samo na starim kontejnerima i to baš negdje nakon 4-te godene, ne šalim se!!! :)

A izosan nije skup, 100gra negdje oko 35 Kn.
Dezinficiram samo one kontejnere gdje su kupusnjače, a one su uvijek u istim kontejnerima.

zato su ti i polegli flanci, nisi držao PLODORED u kontejnerima :rolfer:
 
S

salel

Guest
@Plevak pa da oslabi mu svojstvo jer ti i na upustvu piše da je voda spremna za piće poslije 30 minuta. Svake godine ih perem pa ću i ove. Kolega ih kuha u kipućoj vodi :) Budu kao novi :) Ali proces traje. Najbolji bi bio Mennoflorades ali nema ga više, tj. možda je sada ve i došao. Poz

sasvim je dovoljno da zimi dobro izmrznu.Umjesto menofloradesa može i obična varikina.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Napokon kiša. I to ona prava :p:p:p:p
Moglo bi napadati i 50 mm ako tako nastavi :partyman:
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Nema ni K od kiše sunce sja vjetrić puše zamlja gori ali kiše nema.

Tako je bilo kod nas sve do neki dan. Počeo sam navdonjavat njivu blizu kuće na kojoj sam posijao travu za koze :madmana: Sva sreća da više ne treba. :gitarist:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Tako je bilo kod nas sve do neki dan. Počeo sam navdonjavat njivu blizu kuće na kojoj sam posijao travu za koze :madmana: Sva sreća da više ne treba. :gitarist:

Evo konačno noćas padala kiša skoro deset minuta.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Napokon kiša. I to ona prava :p:p:p:p
Moglo bi napadati i 50 mm ako tako nastavi :partyman:
Ništa od očekivanih 50 mm :oops:; u ovih nekoliko kišnih dana palo ukupno 25 mm kiše.
Da je bar malo više :rolleyess:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ništa od očekivanih 50 mm :oops:; u ovih nekoliko kišnih dana palo ukupno 25 mm kiše.
Da je bar malo više :rolleyess:

kod mene ništa ako je palo 1 l mašala ako ne bude sutra i prekosutra bit će sušno.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh