• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ma ima od 400 rupa garant , ja kupio i ne vjerujem da je nestalo jer je bilo jošp puno.

Evo, 448 rupa po cijeni od 11,60 KN. Inaće moram priznati da su super kvalitetni kontejneri. Vrlo tvrdi stiropor, i jedan kontejner teški kao 3 klasična.

I sa dodam na kraju. Jučer Hrvati prodali državu i drugi put. Prvi put pljačkašima prije dvadeset godina, a sada onima koji će izmusti i ono što je još preostalo.
E pa veselo nam bilo!!!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo, 448 rupa po cijeni od 11,60 KN. Inaće moram priznati da su super kvalitetni kontejneri. Vrlo tvrdi stiropor, i jedan kontejner teški kao 3 klasična.

I sa dodam na kraju. Jučer Hrvati prodali državu i drugi put. Prvi put pljačkašima prije dvadeset godina, a sada onima koji će izmusti i ono što je još preostalo.
E pa veselo nam bilo!!!

ima nešto i obećavajuće u svemu tome,kradu nas već 20g a i dalje imaju šta krasti,bogatsvo je to.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ne znam da li ima gdje za kupiti ovo u Hrvatskoj ako da bio bih zahvalan na informaciji.



Uploaded with ImageShack.us


,


Uploaded with ImageShack.us

bilo je nešto slično ali četvrtasto u MBM-u u lučkom,ali bojim se da ti se cijene neće svidjeti.Moja je supruga uzimala za vodeno bilje u ribnjaku.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imam 50 grama peršina Bubka. Dobio od kolege. Šta da ja sad sa tim radim? Malo je za posijat širom, a opet u 209 kontejnere je puno. Šta biste napravili sa time?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imam 50 grama peršina Bubka. Dobio od kolege. Šta da ja sad sa tim radim? Malo je za posijat širom, a opet u 209 kontejnere je puno. Šta biste napravili sa time?

Peršin nit se sije širom a pogotovo u kontenere fino to posij u redove.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Imam 50 grama peršina Bubka. Dobio od kolege. Šta da ja sad sa tim radim? Malo je za posijat širom, a opet u 209 kontejnere je puno. Šta biste napravili sa time?
Čovjeće sa 50 gr. možeš dobiti 3 tone peršina. naravno sijanje u redove.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Čovjeće sa 50 gr. možeš dobiti 3 tone peršina. naravno sijanje u redove.

U kontejnere svakako ne bih sijala,jer se niti jedna korjenašica tako ne sije zbog toga što se prilikom presađivanja glavni korijen prekine,pa se onda dalje grana, i dobiješ krarak i debeli korijen koji ne možeš prodati.Ako proizvodiš samo zbog lista onda može.Tu je onda puno posla i troškova,jedina dobra strana je što si izbjegao rizik lošeg nicanja u polju.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pitanje. zašto nebih svu rasadu uzgajao na vodi kao sad taj duhan,nema zalijevanja,manje bolesti,jednostavnija prihrana itd? ne kužim neke stvari po tom pitanju,vidim da se to baš ne radi,zašto??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
pitanje. zašto nebih svu rasadu uzgajao na vodi kao sad taj duhan,nema zalijevanja,manje bolesti,jednostavnija prihrana itd? ne kužim neke stvari po tom pitanju,vidim da se to baš ne radi,zašto??

Zato jer ne valja. Zato jer dobiješ bujan rasad slabo razvijenog korjenovog sustava, koji je rastao u idealnim uvjetima i onda dok to presadiš na polje čekaš dva tjedna i više da krene.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Zato jer ne valja. Zato jer dobiješ bujan rasad slabo razvijenog korjenovog sustava, koji je rastao u idealnim uvjetima i onda dok to presadiš na polje čekaš dva tjedna i više da krene.

znači to je najveći problem.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sa bazenom oprez, po meni ne prije prvog maja a i kasnije ne dugo, samo da joj se vrati život u lisnu masu.
Inaće što smo rekli za dezinfekciju kontenjera,koliko varikine?
Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kako to duhan onda preživi,i još kad ga posade u uvjetima bez kiše pred sjetvu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Onda sadi duhan ;) To je korov to nije plodovito povrće. Ako rano ode na bazen, moguće da se neće biljka ni razviti, ako je odstartaš pa staviš dugo na bazen biti će ti sva neka kao staklena, po meni je najbolje staviti kad supstrat izdrži sa vlagom do podneva, stabljika je oštra a rasada žuta, to je vrijeme za bazen, tjedan dana maksimalno bazena i onda kaljenje. Ali svako ima svoj stil...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Onda sadi duhan ;) To je korov to nije plodovito povrće. Ako rano ode na bazen, moguće da se neće biljka ni razviti, ako je odstartaš pa staviš dugo na bazen biti će ti sva neka kao staklena, po meni je najbolje staviti kad supstrat izdrži sa vlagom do podneva, stabljika je oštra a rasada žuta, to je vrijeme za bazen, tjedan dana maksimalno bazena i onda kaljenje. Ali svako ima svoj stil...

i sadim duhan,zato i kažem. vražja biljka da.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Sa bazenom oprez, po meni ne prije prvog maja a i kasnije ne dugo, samo da joj se vrati život u lisnu masu.
Inaće što smo rekli za dezinfekciju kontenjera,koliko varikine?
Poz

Najjednostavnija dezinfekcija 4 grama izosan-g u 10 litara vode. provjereno. Potopiti kontejner i jedan dan da se provjetri i osuši.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Plevak tako sam radio prošle godine, nije bilo neke frke, samo mi se čini da on nakon pola sata izgubi snagu,ne?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Najjednostavnija dezinfekcija 4 grama izosan-g u 10 litara vode. provjereno. Potopiti kontejner i jedan dan da se provjetri i osuši.

kažu da treba biti potopljen najmanje 20minuta,neznam kako to izvesti kad imaš nekoliko stotina kontejnera.
 
Na vrh