• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako ide 10 rasprskivača onda je na knap 32 alkatan to je za 4 m3, ako se ide 16-17 m3 onda ti je kako su ti forumaši napisali fi 50. Poz
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Kontam, moja honda na traktoru je kapaciteta čini mi se 1100l/min, ubrzana je sa reduktorom na maksimalni 11000 obr/min i ja sa njom mogu da postignem na DMB topu maksimalno 6bari bez obzira koju diznu stavim, koliko izbaci vode to nisam proračunao a što se tiče tih rasprskivača nije precizno rečeno koliki je ukupan izlaz vode u min., neznam dali vam je poznato da tomos teško postiže dovoljan pritisak ako je mali izlaz vode u min., on najbolji pritisak postiže na optimalnom izlazu vode u min., to je po meni negdje oko 200-250l/min uz dovoljan presjek cijevi od izlaza do rasprkivača.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E to je sada već stvar režije ;) Vjerujem da se tu voda fest ugrije, a i kako kučište izdrži taj tlak kad nije predviđeno za veći tlak? A i semerinzi :/ Jer ti nju zavrtiš skoro 2,5 x više
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Pogriješio sam, odnos ulazni obrtaj i izlazni je 1:11 i nešto, na 540 obr. kardana izlazni obrtaj je oko 6000obr./min i na ovom obrtaju uz optimalni izlaz vode dobijem 6 bari, ali to nije za dug rad, obično radim na 4 bara sa nekih 4500 obr/min.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam kupio onu Honda High Pressure kao radi na 5 bara!!! Istina je 400 litara i 2,5 bara, samo ne znam na koliko ju vrti 4t Hondin motor od 6,5 ks. Poz
 
J

Joplin

Guest
Pozdrav,ljudi :D

Imam jedno pitannje,zapravo,nedoumicu šta li već?
U koju kategoriju spadam ako ne želim biti deklarirani eko proizvođač a isto tako ne želim i ne mogu biti veliki komercijalni?
Bliže sam eko ustvari integriranoj proizvodnji.
Ne planiram tražiti novac od nikakvih EU fondova niti pisati ikakve projekte za iste.Samo želim raditi i malo zaraditi.:roll:

Mislim:scratch pitam vas jer od svugdi vrišti "ne možete konkurirati kad uđemo u EU ako nemate to i to,ne možete prodavati ako nemate...blabla"
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma osnovno je za prodaju svojih proizvoda da imaš opg, i to samo ako prodaješ na tržnici, dakle moraš bit upisan u upisnik opg-a.
ako radiš voće i povrće, ima još jedan upisnik trgovaca voćem i povrćem, dakle to su dva upisnika...
ako ne prodaješ na tržnici ili uz cestu, ili ako ne tražiš poticaje, ili ako radiš preko neke zadruge, i to sve pod uslovom da nemaš više od 85 000 kuna prometa onda ti netreba ama baš niš...
na živce mi ide tvrdnja da MORAŠ nešto, a nemoraš...
zaboravili smo svi da je osnovno da bi nešto proizveo imati zemlju, i volju za raditi, a upisnici, arkodi i sve ostalo je nadogradnja sustava ako tražiš potpore i ostalo...
sad ispada da ako nemaš papirologiju nemožeš radit proizvodnju, ali ja tvrdim da se to može, jer su tako radili i naši stari. i živjeli od svog rada.
 
J

Joplin

Guest
ma osnovno je za prodaju svojih proizvoda da imaš opg, i to samo ako prodaješ na tržnici, dakle moraš bit upisan u upisnik opg-a.
ako radiš voće i povrće, ima još jedan upisnik trgovaca voćem i povrćem, dakle to su dva upisnika...
ako ne prodaješ na tržnici ili uz cestu, ili ako ne tražiš poticaje, ili ako radiš preko neke zadruge, i to sve pod uslovom da nemaš više od 85 000 kuna prometa onda ti netreba ama baš niš...
na živce mi ide tvrdnja da MORAŠ nešto, a nemoraš...
zaboravili smo svi da je osnovno da bi nešto proizveo imati zemlju, i volju za raditi, a upisnici, arkodi i sve ostalo je nadogradnja sustava ako tražiš potpore i ostalo...
sad ispada da ako nemaš papirologiju nemožeš radit proizvodnju, ali ja tvrdim da se to može, jer su tako radili i naši stari. i živjeli od svog rada.

Eto,tako i ja mislim.

Imam OPG i upisani smo u upisnik trgovaca.Ali kako smo bombardirani u medijima sa svim tim pravilnicima tipa MORAŠ,moram pitati.Šta ako mi netko za par godina kaže " e ti sad više tako ne moreš proizvoditi kako je tebe volja" ?
 
I

ihorzic

Guest
Ljudi greška je da se mora biti u upisniku , odnosno OPG-u
Imate mogučnost u poreznoj upravi registrirati se kao PAUŠALNI proizvođać.
Znaći funkcioniraš i radiš kao pravna osoba izdaješ račune itd ,..
Ali newma prebijanja PDV-a.

To je bogom dano za one koji su u mirovini , zaposleni , ne dovljno prometa itd.
U biti za početnike.

Konzultirajte se sa nekim od knjigovođama ili kliknite na poreznoj upravi- Paušalna prijava.

Mene dođe godišnje oko 800 kn - ovisno o mjestu boravka.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ima li negdje kod nas za kupiti kontejnere od stiropora od 400 rupa. To su kontejneri koji se koriste kod mašinskog sijanja i presađivanja sadnica.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ljudi greška je da se mora biti u upisniku , odnosno OPG-u
Imate mogučnost u poreznoj upravi registrirati se kao PAUŠALNI proizvođać.
Znaći funkcioniraš i radiš kao pravna osoba izdaješ račune itd ,..
Ali newma prebijanja PDV-a.

To je bogom dano za one koji su u mirovini , zaposleni , ne dovljno prometa itd.
U biti za početnike.

Konzultirajte se sa nekim od knjigovođama ili kliknite na poreznoj upravi- Paušalna prijava.

Mene dođe godišnje oko 800 kn - ovisno o mjestu boravka.

U Upisnik OPG-a obvezno se trebaju upisati polj.gospodarstva koja, između ostalog, na tržište prodaju vlastite proizvode proizvedene na OPG-u.
Nosioc OPG-a kojem je poljoprivredna proizvodnja jedina djelatnost obvezni su se prijaviti na obvezna osiguranja- mirovinsko i zdravstveno - to su dužni, a mogu se prijaviti u registar poreznih obveznika poreza na dohodak u paušalnom oporezivanju (do 85.000,00kn) i obveznici poreza na dodanu vrijednost(PDV) - iznos veći od 85tis - automatizmom.
Nosioc OPG-a koji poljoprivrednu djelatnost obavlja kao drugu djelatnost (zaposlen ili umirovljenik) , u tom slučaju doprinosi se plaćaju na temelju rješenja Porezne uprave jednom godišnje.
Dakle svi poljoprivredni proizvođači(koji prodaju svoje proizvode;tržnice,okućnice,štandovi,skladište,zadruge itd) moraju biti upisani u Upisnik OPG-a i sukladno svom statusu(samostalan rad ili zaposleni ili mirovina) plaćati doprinose
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ima li negdje kod nas za kupiti kontejnere od stiropora od 400 rupa. To su kontejneri koji se koriste kod mašinskog sijanja i presađivanja sadnica.

Kaj nisu to plastični kontejneri?
Imali su ih u Kadmu,ali im je cijena bila jako paprena...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ima li negdje kod nas za kupiti kontejnere od stiropora od 400 rupa. To su kontejneri koji se koriste kod mašinskog sijanja i presađivanja sadnica.

Ima u Masservice Vrbovec, mislim nekih 420 ili 430 rupa
 
I

ihorzic

Guest
okipor stiropor u zagrebu - danas kupio kontejnere cijena 5,nešto kuna kom
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
okipor stiropor u zagrebu - danas kupio kontejnere cijena 5,nešto kuna kom

Nemaju više od 209

Ima u Masservice Vrbovec, mislim nekih 420 ili 430 rupa

Hvala budem nazvao danas da čujem!!
Evo nazvao, kaže ima od 465 rupa.
poz.
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
tko ja ili ti cabage - tko je pomogao ?

šalim se svejedno je .....
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
tko ja ili ti cabage - tko je pomogao ?

šalim se svejedno je .....

Da, ipak radi se o kontejnerima od više od 400 rupa, a u okiporu ima samo do 209, pa odgovor se nameće sam od sebe ako se pročitaju gornji postovi....hi....no svejedno ne znači da i ti nemaš bar jednu pivu :) :)

Hvala obojici.....
 
I

ihorzic

Guest
ma ima od 400 rupa garant , ja kupio i ne vjerujem da je nestalo jer je bilo jošp puno.
 
Na vrh