• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Javio mi forumaš da je Herbos u stečaju. Tko li ga pokušao ubiti?

Evo na vecernji.hr ima i članak; dva zanimljiva dijela:

"Naime, kao glavnog krivca za propast nekoć uspješne tvrtke smatraju državne institucije koje već sedam godina ignoriraju sindikalne dopise o nepravilnostima u tvrtki koja je u privatnom vlasništvu, a najveći je dioničar Siščanin Mijo Ivanković. Dok je obitelj Ivanković kupovala HOTO vile i skupe automobile, tvrtka se zaduživala i srljala u propast.
"

K: Čista situacija. Tvrtka je privatna. Nema puno priče. To je kapitalizam... koliko smo sanjali kapitalizam, i vidjeli smo samo "lijepe" stvari, a ono ostalo, drugu stranu; to ne. E to je priča o Herbosu. A Pliva, a Borovo, a brodogradilišta, a.., a..., ... ma mogao bi do sutra pisati. Nažalost, jedino što je stvoreno na ovim prostorima u posljednih 20-tak godina je nova Hrvatska država; i to smo skupo u krvi platili; a nakon toga slijedi mrcvarenje, postepeno ubijanje...

"Naime, Herbos je danas dužan oko 160 milijuna kuna, najviše državi, a od toga je dug radnicima za neuplaćene doprinose 40 milijuna kuna, od čega je 17 milijuna kuna kamata. Plaće su radnicima isplaćivane s ponekim mjesecom zaostatka, no doprinosi državi nisu plaćani. "

K: To je klasični model kapitalizma aka Hrvatska.

Pa za 10-tak godina kukat ćemo za feudalizmom; pa izgleda da se u HRV bolje živjelo u vrijeme feudalizma:blackeye

p.s. Naravno da mi je žao Herbosa i svih tih radnika.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo, maloprije me zvao prijatelj da mu je danas sjela odšteta za E. Coli. Ja ću sutra provjeriti na banci da vidim ima li čega. Je li kome od vas šta sjelo?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo, maloprije me zvao prijatelj da mu je danas sjela odšteta za E. Coli. Ja ću sutra provjeriti na banci da vidim ima li čega. Je li kome od vas šta sjelo?
Meni je jučer sjela rata za kredit:mad:
 

zeljar

Novi član
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
23
ma mogu si misliti...
pozz isplate su bile jucer i danas nesto se pricalo 1200 kn /ha p.s .nemoj te me tocno za rijec mozda grijesim
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
taman za kiflu,još da sjedne zs sušu,možda bude i za burek:lol:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo, maloprije me zvao prijatelj da mu je danas sjela odšteta za E. Coli. Ja ću sutra provjeriti na banci da vidim ima li čega. Je li kome od vas šta sjelo?

Sjelo 30x manji iznos od iznosa koji je trbalo isplatiti, prema Odluci mps(10kn/m2 - plastenici i 4kn/m2 vanjska površine)
 
I

ihorzic

Guest
Evo čitam o herbosu itd . sve je to krenulo kvragu ,

ali dok ima bosne bit će i herbicida , fungicida ,..

Ja sam informiran primjerice motivel koji ide za sirak u kukuruzu i zna se koliko košta kod nas , u bosni se kupi kupi zamjenski preparat koji se zove TALISMAN i vjerujte potpuno je istog djelovanja kao i motivel i košta nekih cca 140 kn.

Tvornicu galenika je kupio BASF i rade svoje i zamjenske preparate.

Fungicidi , insekticidi - sve zamjenski sve OK i do 3-4 puta jeftinjije.

To je provjereno sa ovogodišnjom proizvodnjom kornišona , krumpira , lubenica ,..

Ne radim propagandu srbima nedaj Bože ali Herbos i dok je radio imao je sve skuplje itd.

Iskreno žao mi je jadnih radnika.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo čitam o herbosu itd . sve je to krenulo kvragu ,

ali dok ima bosne bit će i herbicida , fungicida ,..

Ja sam informiran primjerice motivel koji ide za sirak u kukuruzu i zna se koliko košta kod nas , u bosni se kupi kupi zamjenski preparat koji se zove TALISMAN i vjerujte potpuno je istog djelovanja kao i motivel i košta nekih cca 140 kn.

Tvornicu galenika je kupio BASF i rade svoje i zamjenske preparate.

Fungicidi , insekticidi - sve zamjenski sve OK i do 3-4 puta jeftinjije.

To je provjereno sa ovogodišnjom proizvodnjom kornišona , krumpira , lubenica ,..

Ne radim propagandu srbima nedaj Bože ali Herbos i dok je radio imao je sve skuplje itd.

Iskreno žao mi je jadnih radnika.

Samo pazi preko grane, pogotovo će biti teško kad uđemo u EU i bude šengenska granica.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Sjelo 30x manji iznos od iznosa koji je trbalo isplatiti, prema Odluci mps(10kn/m2 - plastenici i 4kn/m2 vanjska površine)

50 čak,ja od 19000 dobio 460kn. od suše će biti još manje,navodno pedesetak kuna po hektaru,možda za povrće i voće nešto više.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
E moji ljudi! Evo gledam nešto,slušam.... i došo sam do zaključka : Tko god je preživio ovu godinu, taj je sljedeču nadrapo!! :madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh