• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A čuj, uvijek netko nadrapa, tako je to... Ova godina je bila loša jedino iz pogleda što se nije dalo prodati sve što se proizvelo. Nadam se da na godinu neće biti E.Coli ni sličnih bakterioza...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ako ove godine nismo mogli prodat svu robu, što tražimo u godini kad će svima sve roditi maximalno?
tolko o nadi u bolje sutra...:madmana:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
E moji ljudi! Evo gledam nešto,slušam.... i došo sam do zaključka : Tko god je preživio ovu godinu, taj je sljedeču nadrapo!! :madmana:

ma živjeti će ovaj narod. Biti će teško ali nedajmo se. Ja se ne bojim jer ovaj posao(proizvodnja povrća) mi garantira opstojnost. Samo pametno planirati proizvodnju, bez nekih većih rizika - na sigurno. Okrenuti se prema provjerenom tržištu(kupcu) koji sigurno plaća, a i država će ih primorati na plaćanje kako čujem(izašao je Zakon o rokovima plaćanja - 30 dana), a i dosta smo se napatili svih ovih godina da će nas i Bog u 2012.godini spasiti od vremenskih neprilika(nadajmo se i molimo).
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ma živjeti će ovaj narod. Biti će teško ali nedajmo se. Ja se ne bojim jer ovaj posao(proizvodnja povrća) mi garantira opstojnost. Samo pametno planirati proizvodnju, bez nekih većih rizika - na sigurno. Okrenuti se prema provjerenom tržištu(kupcu) koji sigurno plaća, a i država će ih primorati na plaćanje kako čujem(izašao je Zakon o rokovima plaćanja - 30 dana), a i dosta smo se napatili svih ovih godina da će nas i Bog u 2012.godini spasiti od vremenskih neprilika(nadajmo se i molimo).
tako je samo nada i molitva da će biti bolje :supz:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Niamm reko da nečemo preživjet 2012 nego nadrapat cemo! Ali slažem se mi se nedamo! Ono kaj nas ne ubije ojača nas! I da vjera u bolje sutra mora bit! :gitarist:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ljudi sve najbolje za blagdane vam želim,ne ponovila nam se ova godina. evo sjela i isplata štete,nije tako ni loše kako je počelo.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
... država će ih primorati na plaćanje kako čujem(izašao je Zakon o rokovima plaćanja - 30 dana)...
E ako ovo zaživi u praksi; što se mene tiće slijedećih 1.000 godina može biti jednopartijski ili jednostranački sustav :butthead:.
Ništa drugo ne treba za oporavak gospodarstva; samo na vrijeme plaćen račun. :D:D:D:D
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a jel nije i sad zakonski rok plaćanja 30 dana?
dakle, nove će biti samo kazne za neplatiše, i to samo ako recimo vi i ja tužimo nekog ko je uzeo našu robu, pa ćemo se poslije ogledavat kamo ćemo drugi put robu prodat...jer tom sigurno više nećemo...
zaključak: nula bodova....:madmana:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kako inaće ide s naplatom?Tko plaća uredno na vrijeme,a tko kasni?Tko najviše robe odbija u %? Možda ne bi bilo loše razmjeniti iskustva,kako za konzumnu robu tako i za industrijsku.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ekipa mozda nisma u toku trenutne teme al nadam se da če te mi oprostiti ovako imam pumpu za navodnjavanje zanima me koliko ima bara a na njoj samo pise da izbaciva u satu 60 kubika mogu li po tome izracunati??? stvarno se ne kuzim pa ako netko zna objasniti !?!?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
ekipa mozda nisma u toku trenutne teme al nadam se da če te mi oprostiti ovako imam pumpu za navodnjavanje zanima me koliko ima bara a na njoj samo pise da izbaciva u satu 60 kubika mogu li po tome izracunati??? stvarno se ne kuzim pa ako netko zna objasniti !?!?

Bari postigne toliko koliko joj daš gas ako je na benzin, to je pumpa kapaciteta 1000l/min po tvom opisu još ako je honda ona mislim da nemože postići veći pritisak od 5-6 bari.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ekipa mozda nisma u toku trenutne teme al nadam se da če te mi oprostiti ovako imam pumpu za navodnjavanje zanima me koliko ima bara a na njoj samo pise da izbaciva u satu 60 kubika mogu li po tome izracunati??? stvarno se ne kuzim pa ako netko zna objasniti !?!?


mala tomosica, mala honda, ona od mio standarda na traktorski pogon, sve su mahom do 2 bara pritiska...kad se poderu i manje (pričam o samousisnim pumpama jer samo takve imam doma):rolleyess:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja imam hondu na traktoru od 1200l/min i na topu maksimalno sam postigao 6 bari a tomos maksimalno maksimalno 4 bara a to sve zavisi koliko gasa na koji izlaz vode.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Samo da znaš da maksimalni bari u ništavaju motor.
meni to treba za njivu na rasprskivače na njivi ide po sredini fi32 ima 10 rasprskivača koji bacaju oko 350l po satu ti ce mi rasprskivači doći uskoro,,, a ima jedna njiva od 170 metara na koju ce ici oko 16 do 17 rasprskivača pa pitam zato moze li tjerati toliku daljinu u komadu,,,jer u plastenicima imamo tomosicu to je KPK bojim se da je salba pa cu hondu koristiti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
meni to treba za njivu na rasprskivače na njivi ide po sredini fi32 ima 10 rasprskivača koji bacaju oko 350l po satu ti ce mi rasprskivači doći uskoro,,, a ima jedna njiva od 170 metara na koju ce ici oko 16 do 17 rasprskivača pa pitam zato moze li tjerati toliku daljinu u komadu,,,jer u plastenicima imamo tomosicu to je KPK bojim se da je salba pa cu hondu koristiti

trebal bi osnovni dovod biti pedesetka, pa iz nje izvode za rasprskivače, onda bi imal dosta i tomosice...ona daje 350-400 litara u minuti
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
trebal bi osnovni dovod biti pedesetka, pa iz nje izvode za rasprskivače, onda bi imal dosta i tomosice...ona daje 350-400 litara u minuti

Tomosica ne može to tjerati makar bila i pedesetka dovodna cijev. Ja imam 6 raspršivaća od 300L/h i to na dužini 70 metara i dolaz fi 50 i to je jedva dovoljno sa tomos pumpom. Moram navinuti gas do daske. S time da već kod zadnjeg raspršivaća se osjeća manji domet.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja stavim ispod svakog raspršivača ventil, pa otvaram i zatvaram po liniji...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne postoji Hondina pumpa koja daje 60 m3 i 5-6 bara tlaka. Ako daje 60 m3 onda je tlak možda 1-1,5 bar. Poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh