• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kakva se sada kiša spustila. Sve i jedna vremenska prognoza totalno ali totalno krivo pokazala :) I cjeli dan su obilniji pljuskovi. Mrak.

Šuti, samo šuti, šuti .....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Pa ja neznam zar smo mi takva država u k..... da nemamo protugradne rakete , susjedi srbi lijeepo pucaju sa svih strana ,a naša strana i srije koji je pun vinograda ( bar ovaj dio gdje ja živim) samo čeka led da padne i još od njih kupujemo rakete ,a imali smo........... :roll: :madmana:

Inače pošto prodajete na malo ; papriku , paradajz , breskve , krastavce ,mrkvu ?
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
krastavac 10, mrkva 10, ostalo nemam u ponudi...još...;)
eto o tome sam ti ja prica zasto kod nas nema proizvodnje na malo uparvo zato sto krastavac ja nikad necu prodati po 10 samo zato jer je kod nas recimo sad 4kn,,,uprav za to o cemu smo pricali vas ima par povrćara a kod nas jedan covjek ima plastenik kao sto vi svi povrćari imate gore u kralovcu sve skupa zemlje,,i kad dođe do blokade robe na veletrznici cjena nenormalno padne cjena krastavca je trnutno 4-5kn i tako i mrkva :finga:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ja rokam krastavac po 5kn , mrkvu po 10 , papriku 15 (ciklon je prva liga skoro sve po 80-120 gr ), paradajz 10 i breskve po 10 na veliko :scratch

Samo mi je problem sve to stignut 3 dana ići na pijac i 3 dana spremat , vinograde uvlačit,tanjirat,špricat ,breskve špricat, kosit , još mi susjed uvalio svoj kupus, a di sam tu sam sa parama uvijek nešto trebA popravit i platit vodu, preparate kupit :shock:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa ja neznam zar smo mi takva država u k..... da nemamo protugradne rakete , susjedi srbi lijeepo pucaju sa svih strana ,a naša strana i srije koji je pun vinograda ( bar ovaj dio gdje ja živim) samo čeka led da padne i još od njih kupujemo rakete ,a imali smo........... :roll: :madmana:

Inače pošto prodajete na malo ; papriku , paradajz , breskve , krastavce ,mrkvu ?

Imamo mi proizvođača protugradnih raketa,međutim nekome je iz vrha vlade pasao uvoz,pa su ga skoro uništili,a i to što su uzeli od njega nisu mu platili,pa se nije mogao previše buniti jer je ovisio o dobroj volji jednog gospodina.Direktor i vlasnik tvornice je osobno meni i mome suprugu objasnio i pokazao dokumente,onda kada smo se išli u ministarstvo poljoprivrede izboriti-zbog pokušaja ukidanja protugradne obrane-da se provođenje nastavi,što smo i uspjeli.Bilo je to u doba ministra Čobankovića,a mi smo ugovorili sastanak sa ondašnjim doministrom Mikolčićem.O tome sam nešto napisala na temi o protugradnoj obrani kao odgovor na post,ali nije bilo daljnjeg interesa,pa su mnoge stvari ostale neizrečene.Sporadični interes o ovako važnoj temi postoji samo dok se s...e već dogodi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Meni cvijetaju ruže. Od prošlogodišnje agonije ništa se nije promjenilo. Voda stoji kao na 5,5 m a kad probam povući sa pumpom šipak. A da ne kažem da sam 4,5 m ispod razine tla u zemunici. Radim povrće a vode nemam! Jer ima tko veći problem od mene? Nemoram tipkati da imam više bunara i u svima ista priča. No nek sam ja napavi rasprskivače da gledaju u nebo ha ha. Eto jedino sino opet pala ne najavljena kiša, prognostičari i sateliti totalno ne mogu više odrediti kako će biti vrijeme... I Hrvatska je bogata vodom samo ne znam di, kojom i za koga!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Imamo mi proizvođača protugradnih raketa,međutim nekome je iz vrha vlade pasao uvoz,pa su ga skoro uništili,a i to što su uzeli od njega nisu mu platili,pa se nije mogao previše buniti jer je ovisio o dobroj volji jednog gospodina.Direktor i vlasnik tvornice je osobno meni i mome suprugu objasnio i pokazao dokumente,onda kada smo se išli u ministarstvo poljoprivrede izboriti-zbog pokušaja ukidanja protugradne obrane-da se provođenje nastavi,što smo i uspjeli.Bilo je to u doba ministra Čobankovića,a mi smo ugovorili sastanak sa ondašnjim doministrom Mikolčićem.O tome sam nešto napisala na temi o protugradnoj obrani kao odgovor na post,ali nije bilo daljnjeg interesa,pa su mnoge stvari ostale neizrečene.Sporadični interes o ovako važnoj temi postoji samo dok se s...e već dogodi.

negdje prije sam gledao neku emisiju gdje je bila rasprava o tome,i postoji čak i teza da te rakete uopće ne djeluju,da je to bacanje love,prije je to imalo svako selo a ipak je padao led,e sad dali ga ublaži,otjera oblake,otopi ga gore ili neznam šta,uglavnom intresantna rasprava bila.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
negdje prije sam gledao neku emisiju gdje je bila rasprava o tome,i postoji čak i teza da te rakete uopće ne djeluju,da je to bacanje love,prije je to imalo svako selo a ipak je padao led,e sad dali ga ublaži,otjera oblake,otopi ga gore ili neznam šta,uglavnom intresantna rasprava bila.
Protugradne rakete DJELUJU, i to nije uopće dvojbeno. Naravno, u zemlji gdje ima 4.000.000 nogometnih izbornika, 4.000.000 predsjednika i 4.000.000 nemam pojma tkoga još, naravno da ima i onih pametnih, koji tvrde da rakete ne djeluju (vjerovatno niti neznaju kako te rakete funkcioniraju, ali glavno da BLEBETAJU na televiziji; TO SE SADA TAKO NOSI :finga:).

Ono što je važno, jedna raketa nema učinka, mora postojati cijeli sustav (radari i lanseri raketa), i to na međunarodnoj razini, kako je nekada bilo.
Navodim primjer Istočnog jadrana; nekada je sustav bio pokriven od Austrijskih (južnih) Alpi do granice sa Albanijom (oni to nisu htjeli).

Početak nastanka tučonosnih oblaka najčešće je započeo u predjelu Alpi zbog sudara toplog i hladnog zraka. Radarski sustav u Udinama je tada pratio razvoj oblaka, te je postojalo nekoliko radarskih stanica do Crne Gore. Na osnovi radarskog odraza oblaka jasno se dade procijeniti količina kondenzacijskih jezgri i temperatura oblaka, te na osnovi toga procjeniti kada lansirati raketu, te sa kojeg mjesta će se lansirati (i zatvoriti zračni promet u dometu raketa). I to je cijela mudrost.
Kada je sustav funkcionirao (do kraja 80-tih) na području Istočnog jadrana, gotovo nije bilo tuče (ne postoji 100% mogućnost zaštite, ali sustav je imao učinkovitost preko 90%, jer je važno pravovremno lansirati i pravilno ocjeniti visinu na kojoj se mora obaviti eksplozija).

Nešto takvo bilo je postavljeno i u zoni Istočna Austrija-Slovenija-Slavonija/Mađarska-Vojvodina-Dunav-Bugarska.

Ali danas će netko i za 100,00 kn blebetati gluposti, samo kako bi se osiguravateljski lobij mogao naplatiti, jer po njima najučinkovitiji sustav zaštite je osiguranje :finga:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
... samo kako bi se osiguravateljski lobij mogao naplatiti, jer po njima najučinkovitiji sustav zaštite je osiguranje :finga:

Upravo tako. Lani je ljudima nedaleko od Bjelovara potuklo sve usjeve u polju i dobili su smijesne odstete. Bio sam isti dan nakon tuce i vidio svojim ocima blago receno katastrofu i jad ljudi kojima je netala ljetina s polja. Nakon izlazaka kojekakvih komisija i jako bezobrazne procjene dobili su nesto po meni simbolicno i mizerno sto ne pokriva ni dio uloga a da nepricam o zaradi, propustenoj godini i nedostatku hrane koji je pogodio stocare ovog proljeca i ljeta. Clan ajkula zna dobro kako je ko prosao jer je to bilo u njegovom kraju.

edit: imam negdje u kompu par slika ako ih nadjem postavit cu da se vide posljedice
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bobostar,o obrani od tuče sam se ja tokom posljednjih osam godina već toliko nablebetala da više ponekad nemam volje o tome uopće govoriti.Zaista me i razočara i deprimira kako ljudi ne razmišljaju svojom glavom i bez imalo kritičnosti spremno preuzimaju i usvajaju tuđe mišljenje.Ako već oni koji se ne bave poljoprivredom ne mogu shvatiti što znači šteta u vočnjaku,vinogradu ili u povrću,trebali bi se samo okrenuti oko sebe i vidjeti štetu na materijalnim dobrima.Još mi je živo u sječanju kamion kojemu je tuča doslovno razbila prvo staklo,i vlasnik vozila koji je i nakon sat vremena,kolko mu je bilo potrebno da se onako bez šoferšajbe dopelja do Zagreba,bio u šoku toliko da nije mogao suvislo pričati.Iz HDMZ su nam lijepo objasnili kako se provodi protuzračna obrana-baš kao što si ti naveo-počinje se još na teritoriju susjedne države,ali za to mora postojati međudržavni sporazum,kojega nitko od naših vrlih državnika nije niti pokušao dogovoriti,a kamoli potpisati.Da,nikada se ne može računati na stopostotnu učinkovitost,ali se koordiniranim djelovanjem može štera smanjti na najmanju moguću.A to što su nam godinama punili glavu informacijama kako se u EU ukinula obrana od tuče raketama nije kriva informacija,samo su nam zaboravili reći da se obrana provodi avionima.A nas upučuju na osiguranja.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...naših vrlih državnika ...
:rolfer::rolfer::rolfer: pa koji riječnik imaš doma? U mom riječniku nema tog pojma već 20-tak godina, samo prazna kockica, bez teksta... nemam pojma što tu bilo pisalo. :weedman:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
:rolfer::rolfer::rolfer: pa koji riječnik imaš doma? U mom riječniku nema tog pojma već 20-tak godina, samo prazna kockica, bez teksta... nemam pojma što tu bilo pisalo. :weedman:

E moj Bobostar,ja sam ti seljančica,da ti znaš koje ja sve riječi znam a koje se ne koriste više niti kod nas,mislio bi da govorim strani jezik.:supris:Inače,taj pojam u našem narječju označava uzvišenu i poštovanu osobu,a ima i druga značenja,ovisno o kontekstu i kojem je izgovorena.I da,moj izvorni govor se bitno razlikuje od službenog hrvatskog,toliko da netko tko nema doticaja sa selom neke naše izvorne riječi niti ne razumije.Nažalost,puno ih se u posljednjih tridesetak godina pogubilo i zaboravilo,tako da ih niti naša djeca ne razumiju,nažalost.:p:p:p
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ljudi moji,kako su meni rekli citiram" Pa što niste osigurali nasade od mraza,tuče,poplave"
Pitam ja Vas od čega još osigurati suše,ožegotina,nametnika,bolesti.?
Pa tome nikada kraja,svi osiguravatelji pjevaju hvalospjeve a kada nastpi šteta onad komisije,komisije i komisije pa kaže.
Gledajte gospodine Vi jeste osigurali od tuče nasad,Vaše voće je udario grad ali one i dalje su na stablu,Vi niste osigurali po klasama-prvu,Vama osiguranje priznaje samo koje je palo dole usred oluje-tuče. I sada Vas ja pitam jer možete i po kojoj cijeni prodati svoje voće,povrće izrešetano od leda i tko će to kupiti?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Oprosti Njoko ali osiguranje od oluje i tuče nije jedno te isto he he :) Tu moraš dva osiguranja platiti :) Pa kažu i kvalitet i tako :) Tri osiguranja za jedno osnovno.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Oprosti Njoko ali osiguranje od oluje i tuče nije jedno te isto he he :) Tu moraš dva osiguranja platiti :) Pa kažu i kvalitet i tako :) Tri osiguranja za jedno osnovno.

Da Kontam,sve znam sve posebno pa nakupi se dosta love,mogu raditi za sredstva,obradu,osiguranje,državu i neostane apsolutno ništa.
jedan veči voćar na području đakovštine se sudi s njima njima je sve puno a njemu malo,pogađaju se ko na vašaru.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
....da,moj izvorni govor se bitno razlikuje od službenog hrvatskog,toliko da netko tko nema doticaja sa selom neke naše izvorne riječi niti ne razumije.Nažalost,puno ih se u posljednjih tridesetak godina pogubilo i zaboravilo,tako da ih niti naša djeca ne razumiju,nažalost.:p:p:p
Nažalost, i to je degradacija jednog dijela nacionalne opstojnosti. Šteta, jer je HRV vrlo bogata različitim varijantama dijalekata, ali o tome se vrlo malo vodi računa.
Primjerice, moj kraj je nekada bio pod Francima (Napoleon), i zadržalo se je nekoliko francuskih riječi (leroj, mižo, zrman, lapiž, lapida...) iako nemaju veze sa izvornim značenjem. Primjerice leroj je na našem dijalektu sat, dok je u francuskom kralj :D.
Malo je OT, ali kad je tema svašatara, nek bude ;)
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Cijene na zelenoj u ZG-u drastično padaju.

Paprika 10 kn/kg
Rajčica 10 kn/kg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh