• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cijene na zelenoj u ZG-u drastično padaju.

Paprika 10 kn/kg
Rajčica 10 kn/kg

Ma na koju to ti tržnicu ideš ja sam bio od nedelje do srede i rajčica je bila sedam kuna s tim da se najavljivalo padanje cjene na šest kuna a u sredu paprika devet, mahuna deset krastavac tri, krumpir tri i pol, salata tri tikvice četiri ovo su cjene koje su bile do srede u podne. Ako si idući tjedan tamo pozivam te na kavu i da se popričamo malo.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ma na koju to ti tržnicu ideš ja sam bio od nedelje do srede i rajčica je bila sedam kuna s tim da se najavljivalo padanje cjene na šest kuna a u sredu paprika devet, mahuna deset krastavac tri, krumpir tri i pol, salata tri tikvice četiri ovo su cjene koje su bile do srede u podne. Ako si idući tjedan tamo pozivam te na kavu i da se popričamo malo.

Mala provokacija nikome ne šteti,a meni info.dobro dođe.
Najvjerrojatnije sam u petak na zelenoj,ovisi koliko će se robe prodati kod kuće.
Danas je bila poprilična gužva i za paradajz i za papriku.
A kava,zašto da ne....:drinkers:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
alo kolege, zanima me po ovoj vrućini kakvo vam je radno vrime;), radite li noćnu, po ovoj vrućini je nemoguće radit po zvizdanu, evo ja se ovih dana stalno dižem u 4, a mislim se bi li radija skroz noću sa čeonom lampom:scratch
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
alo kolege, zanima me po ovoj vrućini kakvo vam je radno vrime;), radite li noćnu, po ovoj vrućini je nemoguće radit po zvizdanu, evo ja se ovih dana stalno dižem u 4, a mislim se bi li radija skroz noću sa čeonom lampom:scratch

Nastojim izbjeći rad u polju od 11-17 sati. Jučer navodnjavao od pola osam do ponoći. Krijesnice mi osvjetljivale put, poseban doživljaj :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
v jutro u 5, kad se najljepše spava jer se konačno malo sve skupa ohladi, ona moja kobila se zajde vritkat u krevetu i terat me van...uuuuuuhhhhh....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Nemam snage da se rano budim , dovoljno mi je te 3 pijace u tjednu što ustajem , ne znam kad sam lego prije 23 , treba to sve spremit pun auto jbt. ali fala bogu 80 % prodam ,a u svom gradu uglavnom 99% :p

Odo ja rasađivat papriku ...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kad zapuše u Slavoniji kako se para folija po šavovima,kao da je neko odljepio:mad:
Koliko dođe mreža za zasjenjivanje,koje širine imaju u prodaji i koliko metar dođe?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
imate li problema sa zmijama u plasteniku? ja jučer našao kako je skinula kožu,tko zna koliko ih je ispod folije? baš mi je lijepo sada brati mahune,a još usto unutra živa prašuma koliko je to naraslo.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
imate li problema sa zmijama u plasteniku? ja jučer našao kako je skinula kožu,tko zna koliko ih je ispod folije? baš mi je lijepo sada brati mahune,a još usto unutra živa prašuma koliko je to naraslo.
nisam ni ja heroj daleko od toga kad vidim zmiju kada đavla vidim:shock:, a šta možemo moramo se pomirit sa tim da radimo u prirodi di ima svakakvih gmazova i insekata. Eno ja sam prilikom vađenja krumpira umalo osta bez oka, valjda je na cimi bilo gnjizdo od obada i kako sam motokultivatorom i plugom vadija krumpire obad me u 5 minuti uboja 2 puta blizu oka i još dva puta mi se zaletija u čelo, bez uboda, za nevirovat:twisted:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ljudi kako se snalazite sa vodom , nadam se da neće biti daljnih poskupljenja naknada za razvoj jer neznam što ću nijedno mi ne paše
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
voda u rijeci teče prema moru, ja je samo malko dodatno preusmjerim...:mrgreen:

o kakvim ti naknadama za razvoj pričaš?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Neke naknade su još uvedene i neke su poskupile uglavnom u Vukovarsko-srijemskoj je vode poskupio nešto više od 2kn.

Pričam o gradskom vodovodu , jel iz njega navodnjavam ...
 
I

ihorzic

Guest
Neke naknade su još uvedene i neke su poskupile uglavnom u Vukovarsko-srijemskoj je vode poskupio nešto više od 2kn.

Pričam o gradskom vodovodu , jel iz njega navodnjavam ...

u jemti , ti imaš dobru cijenu proizvoda onda:roll:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Pratim lokalni konzum ali ne baš , krastavac po 3 više ga i ne berem ma da ima još kod nas brutalnu potražnju , paradajz imam 500 strukova i prodajem ga samo kući po 8kn za pijacu nemam ništa , a i kod kuće odbijam ponude na veliko , breskve 7,8kn nektarine i ove druge, paprika 10kn .Mrkva i zelen u pakovanjima od 500gr po 5kn, moj Kangoo kad napunim do čepa ode cijeli ...

Ovdje je dobra cjena ali puno ne možeš prodati ja sam ovo svoje tržište razvijao 30 godina i uspio sam . Na dan kod kuće okrenem 400 kn u prosjeku , sin dežura kod kuće i bude dosta mušterija zbog ove suše i sunca ,a bome i konzum je skup u pm.

Kad sve zbrojim na papiru jeftinije je mi je odvrnit slavinu i natočit 3 kubika za 24 kn (pritisak je dobar za 1, 1,5 h je puna)nego palit traktor tražit potok ili rijeku ...

Nebi vjerovao ali kod nas lokalni proizvođač krumpira na pijaci prodaje po 5kn ,a bio je i 14 kn .Bi on vidio da ode u Vinkovce ko ja i proda nešto , meni samo breskve i idu tamo , a i to mi je jedina i potreba da idem tamo ostalog nemam viška...
 
Posljednje uređivanje:

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Koje vrućine, kao da se ponavlja prošla godina. A prije par tjedana smo cvilili zbog previše kiše. Al se bude palila paprika ako ovak nastavi.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Okolica Virovitice opet led, po treći put ove godine, što te ne ubije to te..... dokrajči :axe::axe::axe::supz::supz::supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh