• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

I

ihorzic

Guest
nije padalo jer je bilo još malo dalje od mene ali je grmilo dobro
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Kako se rještiti poljskih miševa, voluharica ispod folije? Stalno iskaču iz folije, a prave mi štetu tako što prave kanale ispod folije :mad::mad::mad::mad:
Jel se to može nekak trovat il nešt pustit kroz sistem kpk?
Ništa mi ne pada na pamet osim da dovedem par mačaka u polje da to povataju :D
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
s čim je najbolje zakrpati foliju na plasteniku posebna traka, ljepiti pomoću pegle ili fen, ima jedno desetak rupa največa je oko 10x10cm
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
s čim je najbolje zakrpati foliju na plasteniku posebna traka, ljepiti pomoću pegle ili fen, ima jedno desetak rupa največa je oko 10x10cm


Meni je preklani led razbuco plastenik poljepio sam sa trakom za krpanje imaš užih i širih i drži dobro čak smo sa korpom električarskom napravili veču rupu i to smo skrpali više puta i drži super. Prije krpanja sam sa mokrom krpom obriso oko rupe pa sa suhom jer neče dobro primit na prljavo .
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Meni je preklani led razbuco plastenik poljepio sam sa trakom za krpanje imaš užih i širih i drži dobro čak smo sa korpom električarskom napravili veču rupu i to smo skrpali više puta i drži super. Prije krpanja sam sa mokrom krpom obriso oko rupe pa sa suhom jer neče dobro primit na prljavo .

Imaš link neki na netu od tih traka gdje se mogu kupiti itd
Hvala
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Imaš link neki na netu od tih traka gdje se mogu kupiti itd


Ima tog po dučanima sa poljo opremom kod nas Banić dučan ko mali Pevec ima svega.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ahem vilina kosa ( Cuscuta spp. ) bandit napala mi neke paprike. Što raditi? Poz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ahem vilina kosa ( Cuscuta spp. ) bandit napala mi neke paprike. Što raditi? Poz

perike?

:mrgreen:

mislim da bi se za riješenje trebal raspitati kod amerikanaca, ako im je još ostalo napalma...
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
mamci pored folije
Jel klopke ili staviti otrova za miševe?
Jel još netko od vas ima problema sa je... miševima, otjerat će me na psihijatriju, stalno prave kanale, ja zatrpam oni opet, ne prave štetu tj. ne jedu korjen al na mjestima stisnem prsom zemlju ono prst propadne a žile u zraku, to me proganja, pomozite :madmana::madmana::madmana:
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Jel klopke ili staviti otrova za miševe?
Jel još netko od vas ima problema sa je... miševima, otjerat će me na psihijatriju, stalno prave kanale, ja zatrpam oni opet, ne prave štetu tj. ne jedu korjen al na mjestima stisnem prsom zemlju ono prst propadne a žile u zraku, to me proganja, pomozite :madmana::madmana::madmana:

otrov ,tj.mamci,dobro da ti ne rade štetu,ja sam dosađivao 4 kontenjera na jednoj parceli....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
perike?

:mrgreen:

mislim da bi se za riješenje trebal raspitati kod amerikanaca, ako im je još ostalo napalma...

Jel može totalcem da ubijem biljku domačina i tog parazita? Nemam brener :(
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
dali bude problema na granici kada vani (mađarska) kupujete gnojivo, zaštitna sredstva i ostalo kakva su iskustva, hvala
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
dali bude problema na granici kada vani (mađarska) kupujete gnojivo, zaštitna sredstva i ostalo kakva su iskustva, hvala

Za gnojive ja idem i BiH i nema problema možeš prevesti u vrednosti 1000 kn povrat poreza dobivaš za 100 kmarki a sredstva iz iskustva moraš sakrivati.

pozdrav!
 
I

ihorzic

Guest
Za gnojive ja idem i BiH i nema problema možeš prevesti u vrednosti 1000 kn povrat poreza dobivaš za 100 kmarki a sredstva iz iskustva moraš sakrivati.

pozdrav!

sredstva voziš u ambalaži od ulja za motor
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jel tko riješavo vilinu kosu?

Nekada davno,kada sam bila još naivna i mlada ogrtala sam krumpire i primjetila nešto predivno žuto nitasto po stsbljikama.Sišla sam sa traktora i gledala,prevrtala cimu krumpira,tražeći korijen krasne biljke,da je počupam i ponesem kući i posadim u cvijetnjak.:rolleyess:E,nakon nekoliko tjedana predivno žuto je pojelo svu cimu-totalno se osušila,krumpiri su na tim mjestima bili nula bobova,a i vilina kosica je napokon crkla jer više nije imala što jesti,ali se lijepo osjemenila.Ne sjećam se više točno,ali mislim da je bio u pitanju Kerb,on bi je trebao riješti,samo je pitanje u kojoj kulturi on sve može ići.Kosica ide u skoro svakoj,malo toga joj nepaše.Mislim da je (primjetila sam je na dvije percele)nestala sama od sebe,ili joj je naškodio koji herbicid za krumpir.Metribuzin kao aktivna tvar ne,ali smo kasnijih godina upotrebljavali i druge,pa je valjda nešto drugo bilo u pitanju.Kerb je preporučio jedan stari iskusan agronom,ali u ono vrijeme je to bila nakakva žuta pasta pakirana u metalnoj kutiji,znam da sam je kupila,ali u krumpiru nije išla,već u nekoj drugoj kulturi,čini mi se u lucerni,a nju nismo sijali.Davno je bilo,pa mi je sve nakao u magli.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
dobar dan,
trebam pomoć oko motorne pumpe za navodnjavanje,koju pumpu izabrati i po kojoj se cijeni kreću? Planiram navodnjavati površinu nešto veću od jednog k jutra. Dali netko ima kinesku pumpa i kakva je, s obzirom na cijenu koja je 5 puta manja od hondine ?
hvala unaprijed
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
dobar dan,
trebam pomoć oko motorne pumpe za navodnjavanje,koju pumpu izabrati i po kojoj se cijeni kreću? Planiram navodnjavati površinu nešto veću od jednog k jutra. Dali netko ima kinesku pumpa i kakva je, s obzirom na cijenu koja je 5 puta manja od hondine ?
hvala unaprijed

Možda ti moji problemi pomognu u odluci. Ja imam Hondu vh15x i trebao sam zamjeniti semering pumpe fino rastavio i idem kupit semering kad ono nema honda u Osjeku otišla u stečaj našao u Brodu 500 kn samo semering pitam se ja jesu li normalni kad Kineska pumpa kompletna košta 1200 kn i radi nekoliko godina bez greške.

Ako sam ti pomogao dobro ako nisam opet dobro samo da znaš moja honda još uvjek stoji rastavljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh