• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Imam jedno pitanje, naručuje li netko egzotično sjeme sa stranih web shopova?
Htjela bih iz Velike Britanije naručiti nešto čilija i začina, ali nisam sigurna smiju li se takve stvari uvoziti?
Hoće li mi praviti problem na carini za par paketića sjemenja za kućnu upotrebu? :icon_scratch:


Neće, obično otvaraju samo glomaznu poštu i pakete.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Samo poruči,ja sam toga naručivao brdo. Sve je jeftino,ali treba oko 30 dana da stigne.
Ja sam naručio par puta i sve su uništili na carini; pisalo na paketu "seed" i onda tražili certifikat za uvoz :icon_oak:; i ništa od toga.
Možda neki mali paketić na kojem ne piše o čemu se radi (ja sam naručivao od tvrtke, pa je bila i izvozna deklaracija tako da nije bilo skrivanja...) može proći.
 

vladek13

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
8
Dva pitanje za znalce
Ima li kakve koristi od rasipanja po vrtu "komposta" koji je ostao od proizvodnje šampinjona ?
Mogu li po vrtu rasipati prašinu i sitna zrnca drvenog ugljena ( otpad kod pakiranja uglena za roštilj ), znam da je pitanje malo neobično ali ko ne pita taj ni nezna.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Dva pitanje za znalce
Ima li kakve koristi od rasipanja po vrtu "komposta" koji je ostao od proizvodnje šampinjona ?
Može slobodno, ako nije neka "kemija" u pitanju. Neki to i prodaju pod nazivom "Šamikompost" i sl.

Mogu li po vrtu rasipati prašinu i sitna zrnca drvenog ugljena ( otpad kod pakiranja uglena za roštilj ), znam da je pitanje malo neobično ali ko ne pita taj ni nezna.
Može, ali ne previše. Ali samo drveni ugljen (ne od kamenog ugljena)
:icon_winkle:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Dva pitanje za znalce
Ima li kakve koristi od rasipanja po vrtu "komposta" koji je ostao od proizvodnje šampinjona ?
Mogu li po vrtu rasipati prašinu i sitna zrnca drvenog ugljena ( otpad kod pakiranja uglena za roštilj ), znam da je pitanje malo neobično ali ko ne pita taj ni nezna.

Ako je frško tj. dobiven odmah nakon promjene iz gljivarnika ranom zorom moš još i nabrat koji šampinjon več kad sunce izađe potamni tak je bilo kod mene inače kao gnoj za vrt je OK.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Dolazi EU,dolaze nova pravila.
Ukratko nema sadnje domaćeg sjemena kao do sada svoja salatica,krumpir,bijeli luk idr,saditi možete samo deklarirano.
Naravno i sam kažem malo morgen ali zato imamo službe koje se bave kažnjavanjem,a Linić jedva čeka.
Naravno za to će glasati i naši EU parlamentarci,baš me zanima kako?
Dio citata koji će pisati u novom zakonu:
Vrtlari, mali poljoprivrednici, seljaci, farmeri – svi oni koji žele sačuvati biljno sjeme sa svojih posjeda i koji će ga razmjenjivati bavit će se protuzakonitim radnjama!

http://www.fizzit.net/vijesti-i-pol...aditi-vlastito-povrce-e-pa-nece-ici-kazu-u-eu
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Dolazi EU,dolaze nova pravila.
Ukratko nema sadnje domaćeg sjemena kao do sada svoja salatica,krumpir,bijeli luk idr,saditi možete samo deklarirano.
Naravno i sam kažem malo morgen ali zato imamo službe koje se bave kažnjavanjem,a Linić jedva čeka.
Naravno za to će glasati i naši EU parlamentarci,baš me zanima kako?
Dio citata koji će pisati u novom zakonu:
Vrtlari, mali poljoprivrednici, seljaci, farmeri – svi oni koji žele sačuvati biljno sjeme sa svojih posjeda i koji će ga razmjenjivati bavit će se protuzakonitim radnjama!

http://www.fizzit.net/vijesti-i-pol...aditi-vlastito-povrce-e-pa-nece-ici-kazu-u-eu

Gle NJoko,
Ako me sjećanje dobro služi, nedavno je bio neki referendum o ulasku u EU; i čini mi se da je prošao..... :icon_hang:. I to je to, nastavak :icon_butt:slijedi, tek ulazimo u EU.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Meni se čini da će kroz koju godinu našu zemlju raditi stranci a mi ćemo biti njihove sluge, glavonjama je cilj da prestanemo raditi zemlju koja sve više postaje neisplativa, a ovi naši bi svog tatu prodali za eure. :icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ja sam naručio par puta i sve su uništili na carini; pisalo na paketu "seed" i onda tražili certifikat za uvoz :icon_oak:; i ništa od toga.
Možda neki mali paketić na kojem ne piše o čemu se radi (ja sam naručivao od tvrtke, pa je bila i izvozna deklaracija tako da nije bilo skrivanja...) može proći.

Ipak,ja živim u BiH!!! To sve govori.........
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Dolazi EU,dolaze nova pravila.
Ukratko nema sadnje domaćeg sjemena kao do sada svoja salatica,krumpir,bijeli luk idr,saditi možete samo deklarirano.
Naravno i sam kažem malo morgen ali zato imamo službe koje se bave kažnjavanjem,a Linić jedva čeka.
Naravno za to će glasati i naši EU parlamentarci,baš me zanima kako?
Dio citata koji će pisati u novom zakonu:
Vrtlari, mali poljoprivrednici, seljaci, farmeri – svi oni koji žele sačuvati biljno sjeme sa svojih posjeda i koji će ga razmjenjivati bavit će se protuzakonitim radnjama!

http://www.fizzit.net/vijesti-i-pol...aditi-vlastito-povrce-e-pa-nece-ici-kazu-u-eu

E,sad mi je čak i drago što sam u BiH. Za nevjerovat
Mi NIKADA nećemo u EU,ako Bog da.......
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Gle NJoko,
Ako me sjećanje dobro služi, nedavno je bio neki referendum o ulasku u EU; i čini mi se da je prošao..... :icon_hang:. I to je to, nastavak :icon_butt:slijedi, tek ulazimo u EU.

Da i to pod posebnim povečalom a slika EU je ovo,radičemo za Kineze:icon_hang:

527241_167228756731087_1895443213_n.jpg
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
@samko kako funkcioniše novi plastenik?

Funkcioniše odlično , samo još nisam stigao napraviti vrata kako treba ali rade. Ovi sa bumbarima su me dobro zeznuli, treba tek sutra stići, a sve sam lijepo dogovorio i odjednom se igramo gluhog telefona ...

Ove godine nemam vremena ni za pojesti nešto, sve mi se zgužvalo od poslova evo za 1. maj sam razvlačio foliju i presađivao krastavce koji su već odavno trebali biti presađeni. Nebih ni ovo pisao ali moram sačekat da mi se natoči kaca za jagode jer bih zaboravio, a trimer se hladi :icon_mrgreen:

Nema odmora dok traje obnova .

Kako krastavci jel idu još gore ili si ih preusmjerio, jesi zadovoljan cijenom i prinosom?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Funkcioniše odlično , samo još nisam stigao napraviti vrata kako treba ali rade. Ovi sa bumbarima su me dobro zeznuli, treba tek sutra stići, a sve sam lijepo dogovorio i odjednom se igramo gluhog telefona ...

Ove godine nemam vremena ni za pojesti nešto, sve mi se zgužvalo od poslova evo za 1. maj sam razvlačio foliju i presađivao krastavce koji su već odavno trebali biti presađeni. Nebih ni ovo pisao ali moram sačekat da mi se natoči kaca za jagode jer bih zaboravio, a trimer se hladi :icon_mrgreen:

Nema odmora dok traje obnova .

Kako krastavci jel idu još gore ili si ih preusmjerio, jesi zadovoljan cijenom i prinosom?

Ma napravit ćeš vrata ni ja nisam na onom plasteniku sve završio što sam planirao. Sad kad budem mijenjao kulturu slijedi dorada.

Nemam ni ja vremena, al' evo uhvatim ovako po koju minutu čisto da ne puknem. popijem brzinsku kavicu i ispočetka. Ja evo baš sad sadim lubenicu na otvoreno. Imam 100m reda napravljeno, a prerasta u plasteniku. Sadim je pa šta bude. Ostatk ću iduće sedmice (ostatak je veći, a ovo malo što sam iznijeo k'o da ništa nisam ni dirao. Ostat će još oko 1500 kom za iduću sedmicu. Neću više ni zatvarati plastenik gdje je ona da je ne forsiram)

Moji krastavci sad idu dole :icon_mrgreen: davno sam ih prebacio preko špage, a špaga je na oko 2,5m. Prinos je prosječan, cijena je odlična, a potražnja je van svih očekivanja. Zeznula me zemlja koju sam zimus navozio, frezano je neposredno nakon postavljanja folije (pokrivanja plastenika) maltene zajedno sa snijegom pa je ostala prekrupne strukture tako da joj je vodni kapacitet nula. Mogu misliti šta bi bilo da je kvalitete kao u ostalim obijektima :icon_eyes:
Uglavnom, dobro je.

Kad će jagode?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Bome i ja planiram lubenice i dinje uskoro pičit van, moram još i orat :icon_mrgreen: , 4 trake od nekih 100+ metara i dinje 2x100 ...

Jagode šopam prihranom i nadam se da će prva prava berba biti oko 20.5.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Bome i ja planiram lubenice i dinje uskoro pičit van, moram još i orat :icon_mrgreen: , 4 trake od nekih 100+ metara i dinje 2x100 ...
.

Kakvo je vrijeme, a kakve su i prognoze mog'o sam je davno iznositi. Prije sedam, osam dana sam posadio par komada čisto da vidim razliku tih i onih u plasteniku i ništa bitno osim što su one koje su još u saksiji prihranjene i imale su malo veće noćne temperature pa su malčice bujnije.

Ma stićeš i poorat vrijeme će poslužit'. Kakve su tvoje lubenice, jesu prerasle, il' će biti taman?


Jagode šopam prihranom i nadam se da će prva prava berba biti oko 20.5

Samo udri, ako im sad ne daš, neće ni one tebi :icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh