• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ma napravit ćeš vrata ni ja nisam na onom plasteniku sve završio što sam planirao. Sad kad budem mijenjao kulturu slijedi dorada.

Nemam ni ja vremena, al' evo uhvatim ovako po koju minutu čisto da ne puknem. popijem brzinsku kavicu i ispočetka. Ja evo baš sad sadim lubenicu na otvoreno. Imam 100m reda napravljeno, a prerasta u plasteniku. Sadim je pa šta bude. Ostatk ću iduće sedmice (ostatak je veći, a ovo malo što sam iznijeo k'o da ništa nisam ni dirao. Ostat će još oko 1500 kom za iduću sedmicu. Neću više ni zatvarati plastenik gdje je ona da je ne forsiram)

Moji krastavci sad idu dole :icon_mrgreen: davno sam ih prebacio preko špage, a špaga je na oko 2,5m. Prinos je prosječan, cijena je odlična, a potražnja je van svih očekivanja. Zeznula me zemlja koju sam zimus navozio, frezano je neposredno nakon postavljanja folije (pokrivanja plastenika) maltene zajedno sa snijegom pa je ostala prekrupne strukture tako da joj je vodni kapacitet nula. Mogu misliti šta bi bilo da je kvalitete kao u ostalim obijektima :icon_eyes:
Uglavnom, dobro je.

Kad će jagode?

Da li odvajaš na stranu mojih 10 % od krastavaca.
Pozdrav!
P.S. Za onu narudžbu se čujemo slijedeći tjedan dok malo smirim posla .
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Da li odvajaš na stranu mojih 10 % od krastavaca.
Pozdrav!

Pa rekli smo 15% :icon_mrgreen:


P.S. Za onu narudžbu se čujemo slijedeći tjedan dok malo smirim posla

Ja se baš zabrinuo ovih dana, reko da se nisi izgubio negdje na njivi pa šta ću onda :icon_hang:

Dogovoreno, čekam!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
A je :) Ja učim izvlačiti ravne linije sa frezom. Pravi anti talenat sam :)

Jel' s onom novom što si kupio?


Ne gledaj nazad u frezu, nego daleko naprijed. Tek kad izađeš red onda se okreni da vidiš šta si napravio.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jel' s onom novom što si kupio?


Ne gledaj nazad u frezu, nego daleko naprijed. Tek kad izađeš red onda se okreni da vidiš šta si napravio.

Samo gledaj napred, ako budeš gledao nazad možeš završit kod susjeda u njivi tako rade stručnjaci.

A baš me zanima za čega ti služe te ravne linije koje nemaju baš nikakve veze možeš frezat i ukoso svejedno je ili ti neznaš kako da se pohvališ da si kupio frezu. Jel još uvjek košta 13 125 kuna kod Stjepana. Ili si se odrekao računa pa..................
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
A čovječe, pa ovi bumbari ne rade ništa :(sweat): Jučer sam ih dovezao kući i od tada samo par komada izleti i vrati se, oprašili su ukupno 3 cvijeta :(clap):


Jel radio netko s njima? Hoće li se nakon nekog vremena više njih usuditi izletit van iz košnice i krenit radit :icon_mrgreen: ili :p:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
mislim da ti je johabica pisala o tome na temi paradajz,koliko sam skužio ni kod nje se baš nisu nešto iskazali pa je odustala od njih
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ma sve ja to znam, pročitao sam brdo toga i davnih godina kad sam samo maštao o tome da imam bumbare,a izgleda od toga ništa.

Piše i na tarabi, papir trpi dosta toga, mislim koda ne znate da se to kao i u svim katalozima samo hvali i hvali dok zapravo ne iskusiš na svojoj koži.

Znam da je johabica komentirala ali jeli moguće da ih nitko drugi nije koristio ?
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma sve ja to znam, pročitao sam brdo toga i davnih godina kad sam samo maštao o tome da imam bumbare,a izgleda od toga ništa.

Piše i na tarabi, papir trpi dosta toga, mislim koda ne znate da se to kao i u svim katalozima samo hvali i hvali dok zapravo ne iskusiš na svojoj koži.

Znam da je johabica komentirala ali jeli moguće da ih nitko drugi nije koristio ?



@samko koliko ja znam ove godine se svi žale da bumbari jednostavno neće da izlae van, a da rade ni čut, a nitko nezna koji je razlog tomu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@Denis mene jako brine gdje je kontam da ga njegova freza nije slučajno odgurala kod komšinke i to ugrbavo.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@Denis mene jako brine gdje je kontam da ga njegova freza nije slučajno odgurala kod komšinke i to ugrbavo.

Možda je komšinica sijela na nju da pritisne pa mu se ne da prekidat' pos'o, a i njoj se izgleda voza na novoj mašini. :icon_mrgreen: S obzirom da Kontam gleda u rikverc dok freza sad će ga i dekolte ometat' pa od ravnih redova opet nema ništa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Šta freza? Sad sam otkrio uvratine :) P a se lakeš okrećem :) Još kad sam skužio da kad idem u rikverc da odmah izmotam točkove za pravac u prvoj brzini, a joj sreće i uštede vremene. Koja razlika u gripu kad pripremiš točkove, još da otkrijem blokadu točkova :) Popravio sam pravce i digao frezu na skijama za dvije rupe. Nemre 539 to vuči kad upadne cijela. Nema komšinica samo komarica, izbumbale me kao da sam bio sa Mavrovićem u ringu :) A nek purger varošani kukaju kako imaju komarce :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kupio sam ovu sadilicu od metal.hr Nisam htio zezati Sikija da mi odradi za siću, a sam ne znam to napraviti :/
sadilica.jpg

sadilica2.jpg


Probali smo malu rasadu, koja još nije za van...
malarasada.jpg

malarasada2.jpg

malarasada3.jpg


I onda veliku rasadu...
velikarasada.jpg

velikarasada2.jpg

velikarasada3.jpg

velikarasada4.jpg


Velika ni ne izgleda tako velika kad je upala u rupčagu :) Rasad iz kontejnera sa 40 rupa. Ima spojnica sa kojom se regulira koja će se rasada saditi. Brzina je fantastična.

Inaće pao led što je ostalo od ovog pokusaja...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A koliko si platio to specijalno sredstvo za rad. Daj molim te objasni mi koja ti je ovo biljka na sedmoj slici jel to neki začin ili koji vrag jel to spada u integriranu ili ekološku proizvodnju. . A vidim da bušiš bunar pored toliko kiše pa to može samo naš prijatelj kontam.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Pa siki kako nisi provalio da mu je ta biljka umijesto kolca za oslonac. :smile:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he vas dvojica :) Koji kolac? Odnjela ga luja ;)
nemakolca.jpg

nemakolca2.jpg

Sve picikato, oluja, led i prolom oblaka, čisto kao suza :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh