• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
lisičetina...ček da ti pregrize najlon sa strane, za potpunu potvrdu...:eek::

Ma kakve vas lisice i cuke mace spopale,to mora da du neki mravi ili one bube sto naprave rupe za cas,sve nogama izbacaju. Nadam se.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ljudi, kakvo je stanje sa vodom? Izgori sveta zemlja :icon_mrgreen: ja evo morao ići zasjenčiti njive da mi ne propadne lubenica od suše i vrućine :icon_blackeye: a i paprika super stoji jer se smrzla k'o gov*o :icon_mrgreen:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
I kod mene suša udarila :(clap):

Lubenice čekaju u plasteniku jer kiša ne može da stane kako bih pofrejzao i postavio foliju, a taman su za van. Prvu turu mi divlje svinje i srne gaze, grizu kap po kap :fiery:

Nekako mi je suša draža moram priznati :biggrin: ipak je mogu nekako kontrolirati.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
I kod mene suša udarila :(clap):

Lubenice čekaju u plasteniku jer kiša ne može da stane kako bih pofrejzao i postavio foliju, a taman su za van. Prvu turu mi divlje svinje i srne gaze, grizu kap po kap :fiery:

Nekako mi je suša draža moram priznati :biggrin: ipak je mogu nekako kontrolirati.

da 'oće barem da pokvasi zemlju :icon_rofl:


Ti k'o da si znao sačekt sa sadnjom lubenice. I bolje joj je u plasteniku u saksiji nego vani. Ja da sam znao (al' da čovijek zna gdje će glavu izgubit' ne bi tamo iš'o) sijao bi mijesec dana kasnije. Nešto mislim, kad bi ih i sad zasijao (imam nešto sijemena) stigle bi do jeseni, šta ti kažeš?

Tebi divlje svinje, a moje propadaju od hladnoće i vlage. kako god okreneš ne valja.

Jes' brate, suša je draža. Valja i kiša i malo sviježije, al' sve umijereno.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ma neće ni prašinu da pokupi, moram kaktuse zalijevati koliko je suho, zemlja ispucala... Mokro je toliko da čujem kako mi žabe krekeću navečer :(wait):

Vjerojatno bi stigle tamo u početku semptembra ako bi vrijeme poslužilo, ja sam prošle godine presađivao Lady 25.05. i došla je već 12.07. samo što je Lady jako rana.

Znaš kako izet kaže, kad pada umjereno može padati kolko hoće. Još kada vidim kako mi lebenice vjetar vrti po foliji kao šestar
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uh kod mene 120 litara palo ovaj mjesec. Kad bi sutra stala kiša imao bi zalihu vode do sredine lipnja. Pošto neće stati kiša još 7 dana biti će zalihe o ho ho :) Inaće jučer nikla lubenica i dinja iz direktne sjetve. Sad kad skuži gdje je došla odmah će odustati :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čitao sam. Kažem da vrijeme ovisi o broju preleta nisko tarifnih kompanija, UNa i ostalih Chemical Trails ugovrnika sa preklapanjem paljenja HARPA. To je tako i drukčije 100% nije. Majka priroda je odavno otišla u mirovinu. Ako englezi kažu da je tako onda će tako biti. Ukoliko ja budem češće slikao chemical trailse onda 100% sigurno će biti drukčije. Mada zadnja tura chemical trailsa je bacila grinju i bakterioze sa vlažnim oblacima. Užas što rade, ali eto... Tko prije shvati tim mu se lakše nositi sa zaštitom. Poz
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Čitao sam. Kažem da vrijeme ovisi o broju preleta nisko tarifnih kompanija, UNa i ostalih Chemical Trails ugovrnika sa preklapanjem paljenja HARPA. To je tako i drukčije 100% nije. Majka priroda je odavno otišla u mirovinu. Ako englezi kažu da je tako onda će tako biti. Ukoliko ja budem češće slikao chemical trailse onda 100% sigurno će biti drukčije. Mada zadnja tura chemical trailsa je bacila grinju i bakterioze sa vlažnim oblacima. Užas što rade, ali eto... Tko prije shvati tim mu se lakše nositi sa zaštitom. Poz

Šta kažeš na "Chemtrail conspiracy theory"?:icon_fU:

Citat sa Wikija:

Supporters of this conspiracy theory speculate that the purpose of the chemical release may be for solar radiation management, psychological manipulation, population control,[1] weather control,[3] or biological warfare/chemical warfare and that these trails are causing respiratory illnesses and other health problems.[8][9]
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Čitao sam. Kažem da vrijeme ovisi o broju preleta nisko tarifnih kompanija, UNa i ostalih Chemical Trails ugovrnika sa preklapanjem paljenja HARPA. To je tako i drukčije 100% nije. Majka priroda je odavno otišla u mirovinu. Ako englezi kažu da je tako onda će tako biti. Ukoliko ja budem češće slikao chemical trailse onda 100% sigurno će biti drukčije. Mada zadnja tura chemical trailsa je bacila grinju i bakterioze sa vlažnim oblacima. Užas što rade, ali eto... Tko prije shvati tim mu se lakše nositi sa zaštitom. Poz

tehnologija za utjecanje na vrijeme postoji i sve mi se čini da je sve ovo posljedica nečijih lobija
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ništa ja više ne kažem, samo radim što mi kažu. Izađe agroalarm da u ridomil dodam i pola doze bakra, ja to napravim :) Nemam mozga adio pameti a nasad dobro :) Kažu doći će kišno razdoblje zaštite daconilom, e taj korak sam već dan prije uradio ;) Prošla godina je bila izuzetno loša za zaštitare i sjemenare, sa ćemo to platiti :) Netko uvijek mora platiti :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako povlačiti? TO je najprodavaniji fungicid na svijetu. Inaće mu je svijetsko ime Bravo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma je,Bravo je prvo ime,niža koncentracija aktivne tvari,i drugačija formulacija,bla,bla,bla,manje stabilna na atmosferalije iliti ispiranje kišom.Pa su ga,ak se dobro sjećam prije šest-sedam godina,možda i više, doradili,promjenili ime,udarili novu cijenu i izbacili na tržište.A sada EU veli da nebu dobar.Povlače i Afolon-ali mi se čini da linuron kao aktivna tvar neće biti sasvim povučen jer ga ima i u kombinaciji,pa će to možda opet biti neka igrica koja će se igrati par godina dok netko ne stavi i opet lovu u đep,pa će se sve zavrtjeti ispočetka.Da znaš šta se sve povlači,pamet bi ti stala.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Molim sve prisutne jer znaju što o legalizaciji bunara za navodnjavanje?
Ova drž. tijela HR vode nikakvog odgovora i ne znaju ništa o tome!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Molim sve prisutne jer znaju što o legalizaciji bunara za navodnjavanje?
Ova drž. tijela HR vode nikakvog odgovora i ne znaju ništa o tome!

Po mojim saznanjima čeka se novi pravilnik. Po tom pravilniku moći će se legalizirati svi bunari fi promjera do 100 cm bez posebne papirologije. Sve što će biti potrebno bit će foto snimak bunara, gps koordinate, procijenjena izdašnost bušotine i površina koja se navodnjava. Takav bunar bi trebao imati paušal od 500 kuna godišnje po ha, ako se navodnjava do 5 ha površine. Za površine veće od 5 ha bit će potrebna ishoditi koncesiju, što je ipak puno opsežniji postupak, no za sve će biti odgovora u novom pravilniku. Sve to bi trebalo uraditi do 01.07. jer je to rok za prijave bunara, sve naknadno bit će puno kompliciranije.

Još jedna napomena samo da će najvjerojatnije za navodnjavanje iz vodotokova biti potrebno ishoditi koncesiju bez obzira na navodnjavanu površinu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vodotokovi su zakon tko ima pristup njima, samo da puste u njih vodu :) Drugo su riječni tokovi, tu je para :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh