• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vodotokovi su zakon tko ima pristup njima, samo da puste u njih vodu :) Drugo su riječni tokovi, tu je para :)

kojeg će ti vraga išta evo kiša tako ljeva da je milina pravi potop.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Po mojim saznanjima čeka se novi pravilnik. Po tom pravilniku moći će se legalizirati svi bunari fi promjera do 100 cm bez posebne papirologije. Sve što će biti potrebno bit će foto snimak bunara, gps koordinate, procijenjena izdašnost bušotine i površina koja se navodnjava. Takav bunar bi trebao imati paušal od 500 kuna godišnje po ha, ako se navodnjava do 5 ha površine. Za površine veće od 5 ha bit će potrebna ishoditi koncesiju, što je ipak puno opsežniji postupak, no za sve će biti odgovora u novom pravilniku. Sve to bi trebalo uraditi do 01.07. jer je to rok za prijave bunara, sve naknadno bit će puno kompliciranije.

Još jedna napomena samo da će najvjerojatnije za navodnjavanje iz vodotokova biti potrebno ishoditi koncesiju bez obzira na navodnjavanu površinu.

Sve to znam ali prije 2 mjeseca su rekli da će biti pravilnik gotov za 15-tak dana a do sada ništa,za 30 dana je 1.7,mislim da će to biti sve navrat nanos kako kažu u narodu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
kojeg će ti vraga išta evo kiša tako ljeva da je milina pravi potop.

Ma ispod folije suho :( Slabo mi to nešto kroz rupe vlaži, moram ja pustiti malo papice i okrijepe ;) Zvao frend prije dva tjedna nema nigdje folije za kupiti (mulch) riješim mu ja nešto i sutradan otkažem svoju. Nešto mi tu smrdi, hiper produkcija na foliji, odo ja na drugu stranu :) Ako bude cijena niska bar da mogu igrati i na tu kartu ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Također, budući da se ukidaju granične kontrole bilja na granicama s Mađarskom i Slovenijom, hrvatski građani moći će slobodno, za vlastite potrebe, unositi bilje podrijetlom iz država članica EU-a (sjeme, sobno bilje, bilje za vrtove i okućnice i sl.), kao i naručivati bilje putem Interneta, ali pod uvjetom da ono potječe iz EU.
http://www.tportal.hr/biznis/gospod...iz-Hrvatske-postaje-novost-na-trzistu-EU.html
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sve to znam ali prije 2 mjeseca su rekli da će biti pravilnik gotov za 15-tak dana a do sada ništa,za 30 dana je 1.7,mislim da će to biti sve navrat nanos kako kažu u narodu.

Znam i ja to sve i isto čekam, no država je u pitanju, ne zaboravi.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Joj, da 'oće barem da pokupi prašinu :icon_mrgreen: 'aj što sam kupovao sijeme, al' što ću morat djeci kupovat gotove lubenice to nije u redu :icon_weed:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Meni vrijeme i hladnoca cak i odgovaraju,vec sam se uplasio da ce vanjska proizvodnja konkurirati mojoj,ali izgleda da cu puno raniji biti. Cak i duhan uspjeo posaditi prije ovih kisa,ma milina,jedino mi bas nije idealno za vocnjake,ali barem ce KAN rastopiti i napumpati ove rane breskve,ali ipak sve u svemu fali koji suncani dan.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ma, sve je to u redu al' ja ni trave po šljiviku ne mogu pokositi. Još malo će narasti do pola visine stabla.:icon_weed:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ma i mene ovo vrijeme tjera na luksuze koje si inače nabi dozvolio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
a opet maloprodajne cijene i potražnja su sasvim zadovoljavajući...sad kad svaka baba može imat salate mi prodajemo po 15, kak bude kad svaka baba nebu mogla imat salate...po 5?
:mur:
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
šta kaže ona dugoročna prognoza? jel će prestat ova kiša i kada bi to bilo? :icon_anal::icon_anal::icon_anal:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
šta kaže ona dugoročna prognoza? jel će prestat ova kiša i kada bi to bilo? :icon_anal::icon_anal::icon_anal:

Kaže da bi od 15.06. pa do kolovoza mogao biti sušni period, više za sjeverni dio RH, slavonija bi mogla dobiti nešto kiše. No to je samo nagađanje
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo pošto trenutno nemam pametnija posla (odmaram od freze) i pošto sam se proteklih par dana načitao dobrih viceva na ovom pdf-u, reko da i ja ispričam jedan (moj nažalost nije o povrću jer su me određeni članovi naprosto ostavili bez inspiracije :icon_mrgreen:)

Otišla Fata kod Muje u bolnicu da ga posijeti jer je bolestan (a, što bi bio u bolnici ako nije :icon_mrgreen:) Priča ona njemu tako kako je imala problema dok je išla kod njega. Kaže Mujo, pa Fato šta je bilo usput. Kaže Fata; zovnem ti ja taksi i tako dok sam se vozila negdje na pola puta primijetim da sam zaboravila novčanik kod kuće. Ja ti onako sva u panici kažem taksisti da me vozi nazad po novčanik. Kaže taksista ma nema govora, imaš dvije opcije Fato. Fata će; pa koje? Taksista; pa da mi otpijevaš nešto ili da te naguz... :icon_mrgreen: Mujo se sav unio u priču, pa će panično; pa Fato šta si ti uradila? Fata će; pa šta misliš Mujo, ti u bolnici, a da je meni do pijevanja.:icon_mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da nema kiše možda negdje? :) Svaki dan pad i to prolom oblaka, pa ovo stvarno je u redu :) Mislim ono... :)
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
lhttp://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/nevrijeme-na-istoku-hrvatske-olujni-vjetar-rusio-grane-i-stabla---291826.html


katastrofa, danas bi moglo biti i oko Virovitičke županije, nadam se da neće...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
47 litara popračeno sa olujnim nevrjemenom :( Sve polegnuto, okopano je izravnato, odletila jedna strana plastenika za rasadu i tako...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
e, hebem mu :icon_sad: baš vam se ne da!

Tebe Kontam ni jedne godine da obiđe :icon_pray:

Kolika je šteta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh