• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ove slovenske kumice su male bebe za ono kaj se dela kod nas...i bojim se da ni fiskalizacija nebu tome stala na kraj...
...a bilo bi dobro da se uvede reda...:icon_e_wink:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ove slovenske kumice su male bebe za ono kaj se dela kod nas...i bojim se da ni fiskalizacija nebu tome stala na kraj...
...a bilo bi dobro da se uvede reda...:icon_e_wink:

Samo,uvođenje reda znači da bumo svi morali porez platit...
I ne treba se previše veselit fiskalnim blagajnama,jer budemo ih najvjerovatnije od iduće godine morali ima svi,koji robu prodajemo maloprodajno krajnjem kupcu...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Samo,uvođenje reda znači da bumo svi morali porez platit...
I ne treba se previše veselit fiskalnim blagajnama,jer budemo ih najvjerovatnije od iduće godine morali ima svi,koji robu prodajemo maloprodajno krajnjem kupcu...

ma super, a sve paradajze kaj mi omekšaju bum ručno fakturiral na fasadu porezne uprave....:icon_weed:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
http://www.slavol.rs/

jel tko probao i dal ima kakve koristi? ja planiram da ga probam u krastavcima,pozz

Pisali smo već o Slavolu, i ja neću ništa reći (vjerovatno sam u sukobu interesa :redface:), ali evo tri dijela teksta sa njihove web stranice:

1. Dio:
Prirodno đubrivo sa univerzalnim dejstvom
SLAVOL je tečno mikrobiološko djubrivo stimulator rasta koje je sertifikovano za primenu u organskoj i tradicionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji. Slavol se koristi za folijarnu prihranu ratarskih kultura

2. Dio. (malo niže na istoj stranici):
Slavol sadrži
AZOTOFIKSATORE – bakterije koje obavljaju proces azotofiksacije odnosno atmosferski azota (kojeg u atmosferi ima oko 78%) prevode u pristupačne oblike koje na korenovom sistemu direktno snabdevaju biljke azotom
FOSFOMINERALIZATORE – bakterije koje razlažu organska jedinjenja fosfora (koja čine od 50 – 80% fosfora u zemljištu) i prevode ih u pristupačan oblik (P2O5).

(tu je i link: Salvol 1.)

3. dio:
Slavol se primenjuje folijarno prskanjem 7 – 10 l/ha, 2- 3 puta u toku vegetacije.

Znači ovako:
1. Univerzalno prirodno gnojivo (znači, vjeorvatno postoje i neprirodna gnojiva, ako je slavol prirodan :icon_scratch:). A ovo univerzalno? :(
2. Potiče azotofiksaciju primjenom preko lista :icon_scratch:
3. Potiče otapanje teško topivih fosfornih spojeva u tlu; također gnojidbom preko lista :icon_scratch:

Treba li još nešto reći? :icon_butt:
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Pisali smo već o Slavolu, i ja neću ništa reći (vjerovatno sam u sukobu interesa :redface:), ali evo tri dijela teksta sa njihove web stranice:

1. Dio:
Prirodno đubrivo sa univerzalnim dejstvom
SLAVOL je tečno mikrobiološko djubrivo stimulator rasta koje je sertifikovano za primenu u organskoj i tradicionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji. Slavol se koristi za folijarnu prihranu ratarskih kultura

2. Dio. (malo niže na istoj stranici):
Slavol sadrži
AZOTOFIKSATORE – bakterije koje obavljaju proces azotofiksacije odnosno atmosferski azota (kojeg u atmosferi ima oko 78%) prevode u pristupačne oblike koje na korenovom sistemu direktno snabdevaju biljke azotom
FOSFOMINERALIZATORE – bakterije koje razlažu organska jedinjenja fosfora (koja čine od 50 – 80% fosfora u zemljištu) i prevode ih u pristupačan oblik (P2O5).

(tu je i link: Salvol 1.)

3. dio:
Slavol se primenjuje folijarno prskanjem 7 – 10 l/ha, 2- 3 puta u toku vegetacije.

Znači ovako:
1. Univerzalno prirodno gnojivo (znači, vjeorvatno postoje i neprirodna gnojiva, ako je slavol prirodan :icon_scratch:). A ovo univerzalno? :(
2. Potiče azotofiksaciju primjenom preko lista :icon_scratch:
3. Potiče otapanje teško topivih fosfornih spojeva u tlu; također gnojidbom preko lista :icon_scratch:

Treba li još nešto reći? :icon_butt:

hmmmm,doktore,uz dužno poštovanje, ali ja se ne bih složio sa vama što se tiče učinka slavola.
Od ove godine ga redovno koristim na 2 plastenika ( fertigacija ) i razlika ,u odnosu na ostale plastenike je OGROMNA!!
 
Posljednje uređivanje:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja sam koristio slavol al slabe sam vidio koristi od njega......slažem se sa bobostarom......moje iskustvo
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
hmmmm,doktore,uz dužno poštovanje, ali ja se ne bih složio sa vama što se tiče učinka slavola.
Od ove godine ga redovno koristim na 2 plastenika ( fertigacija ) i razlika ,u odnosu na ostale plastenike je OGROMNA!!

U cemu je tocno razlika?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Boja lista i ploda , bujnost,prinos.......
Dane,napraviš mali eksperiment na npr. krastavcima i sam se uvjeriš....

ma sve znam,samo pitam da vidim šta ti kažeš.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
622
Tko će prvi sutra u EU? Natovariti kombija baburom i prodati tih 1,5 t za 3000 eura. Manje troškovi puta i ostalih trošarina :) Mislim de da se napravi raspored, da ne odemo svi u isti grad ha ha :icon_rofl:


Sta se dogadja po tom pitanju, jel idete u EU prodavat? Jel potreban fitopatoloski nalaz?
 

Najnoviji postovi

Na vrh