• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Sta se dogadja po tom pitanju, jel idete u EU prodavat? Jel potreban fitopatoloski nalaz?

nekak mi se čini da naše zelene kartice za OPG-e u inozemstvu vrijede koliko i guzpapir...
možda ako imaš firmu registriranu...:icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Reko meni jedan slovenac prošli tjedan neka idem pitati naše finance što moram imati da njemu mogu prodati robu.Ima čovek neki dučan od tisuću kvadrata i on bi moje paprike i paradajze.A ja ne bih ništa preko čega mi naši financi mogu ući u đep.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ma jel'? Znaš ?

samo što sam ja koristio druge stvari,Goemar,Triofert itd,slavol nisam. te stvari pomažu kod ekstremnih uvjeta,aliako je sve ok onda se neće ni vidjeti neka bitna razlika,uglavnom nije da nevalja ali nije ni neophodno.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Nisam sve pretrazivao na forumu,ali mislim da nema takva tema...nisam niti otvarao temu dok ne pokusam u "svastari"...ako bude potrebno i ima svrhe tada cu otvoriti.

Problem je vezan uz nabavu "rucnog kultivatora" ili "rucne motike" . Vrlo slicne "sprave" koje koriste prednosti fizike...(dakle nema "borbe" sa dizanjem i spustanjem motike - sto predstavlja najveci postotak rada prilikom obrade).
Rucnih kultivatora ima u hr..na vise mjesta. Zanimaju me iskustva onih koji su ih koristili. Ima ih vise vrsta i ocito su za drugu namjenu..naravno i sama kvaliteta odradenog posla ce biti razlicita.
Naravno i cijene komentirajte :D

Linkovi o specifikacijama proizvoda su dobrodosli.

Zanimljiva stvarcica je "rucna motika", nazvana "super motika". Konstruktor je vjerojatno neka osoba iz Srbije jer su sve informacije uz proizvod vezane za susjednu zemlju. Da li netko od vas posjeduje nesto slicno?
Po onome sto sam vidio mislim da je to bolji proizvod od "kultivatora" jer "podrezuje" korov...

http://www.youtube.com/watch?v=q8im_z1ST8E

Molim vas da kao strucnjaci u povrtlarstvu komentirate vrijednost i ucinkovitost ovog proizvoda...usporedite sa "rucnim kultivatorom2 i sl.

ukoliko ima linkova o "rucnom kultivatoru" prilozite ,pa cemo usporediti.

Smisao jest da se odredeni posao moze odraditi na laksi nacin(i drugi dio vremena provesti pod sljivom koristeci plodove te iste sljive...- nisam mislio na etanol :D )
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Nisam sve pretrazivao na forumu,ali mislim da nema takva tema...nisam niti otvarao temu dok ne pokusam u "svastari"...ako bude potrebno i ima svrhe tada cu otvoriti.

Problem je vezan uz nabavu "rucnog kultivatora" ili "rucne motike" . Vrlo slicne "sprave" koje koriste prednosti fizike...(dakle nema "borbe" sa dizanjem i spustanjem motike - sto predstavlja najveci postotak rada prilikom obrade).
Rucnih kultivatora ima u hr..na vise mjesta. Zanimaju me iskustva onih koji su ih koristili. Ima ih vise vrsta i ocito su za drugu namjenu..naravno i sama kvaliteta odradenog posla ce biti razlicita.
Naravno i cijene komentirajte :D

Linkovi o specifikacijama proizvoda su dobrodosli.

Zanimljiva stvarcica je "rucna motika", nazvana "super motika". Konstruktor je vjerojatno neka osoba iz Srbije jer su sve informacije uz proizvod vezane za susjednu zemlju. Da li netko od vas posjeduje nesto slicno?
Po onome sto sam vidio mislim da je to bolji proizvod od "kultivatora" jer "podrezuje" korov...

http://www.youtube.com/watch?v=q8im_z1ST8E

Molim vas da kao strucnjaci u povrtlarstvu komentirate vrijednost i ucinkovitost ovog proizvoda...usporedite sa "rucnim kultivatorom2 i sl.

ukoliko ima linkova o "rucnom kultivatoru" prilozite ,pa cemo usporediti.

Smisao jest da se odredeni posao moze odraditi na laksi nacin(i drugi dio vremena provesti pod sljivom koristeci plodove te iste sljive...- nisam mislio na etanol :D )

Pozdrav! Vidim Tvoja razmišljanja, iako je prošlo dosta vremena, a nas zanima isto pitanje. ta super motika je vrlo jednostavna (bar tako izgleda), da li si pronašao gdje je kupiti:(:?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Konačno kiša, i to ona prava.
Zadnja je bila na kraju svibnja. Više od 2 topla mjeseca bez kapi kiše... eto što je važnost mikrolokacije.
Samo neka pada,.....:icon_biggrin:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
ako misli padat neka požuri, ako neće bolje da ni ne pada još jedno mjesec :biggrin:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj,oprosti,šalila sam se.Sve ti ovisi o kalibraži-od petsto kila do tone i više.nikada nemooj uzimati kalibražu ispod dvanaest,niti veću od osamnaest.Ako možeš.Iznad toga se puno troši,a ispod je presitno i imaš velike šanse imati slabiji prinos. Pitaš za ar?Podjeli sa sto.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
25.U redu 5-7.Ma znam ti ja srpski,imam ja u Srbiji prijatelje i razumem sve šta mi kažu,Mogu čak i da pričam tako,reko bi neki srbin-čista srpkinja bih mogla da budem.:icon_razz:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Joj,oprosti,šalila sam se.Sve ti ovisi o kalibraži-od petsto kila do tone i više.nikada nemooj uzimati kalibražu ispod dvanaest,niti veću od osamnaest.Ako možeš.Iznad toga se puno troši,a ispod je presitno i imaš velike šanse imati slabiji prinos. Pitaš za ar?Podjeli sa sto.

Uvek sam sejo2-3kg za kucu,ali sam odlucio da posadim oko5ari,jer svi po komsiluku traze da kupe,pretpostavljam da kalibraži je precnik glavice u mm.Jel luk treba da se djubri,ja ga nikad nisam tretiro nikakom hemijom,a ni djubretom,vec samo oplevim,postoji li nesto protiv korova da nemoram da plevim.Koliko od kg arpadzika bude jelovnog luka.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
25.U redu 5-7.Ma znam ti ja srpski,imam ja u Srbiji prijatelje i razumem sve šta mi kažu,Mogu čak i da pričam tako,reko bi neki srbin-čista srpkinja bih mogla da budem.:icon_razz:

Pa i nema neke razlike,to je isti jezik
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
7-20-30 dobro mu godi,uopće se ne ljuti.
Zanat,stomp.........protiv trave odmah nakon sejanja..:tongue:
 

Najnoviji postovi

Na vrh