• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma nisu u pitanju nikakvi crvi, nego ako gnoj nije fermentirao, nije zreo, kod razgradnje dolazi do nekih spojeva koji mogu u početnoj fazi rasta naštetiti biljci. A i troši se pojhačanoi dušik jer za razgradnju organske tvari treba više dušika. @bobostar o tome može više reći, ali to je suština problema. Dobro zgoreli, odstajali se može koristiti i sada na proljeće, a najbolje je na jesen.Na jesen može bilo kakav, jer do proljeća, do sadnje ili sjetve mikroorganizmi već uvelike odrade svoje.
Inače, za krumpir na proljeće nije dobro koristiti ga - niti zreli, ali ne zbog takvih problema nego zato jer gnoj ostavi traga na ljusci gomolja - smeđe mrlje, koje zapravo nemaju nikakve štetne posljedice za konzumaciju, ali narušavaju estetiku i tržnu vrijednost. Ako kupcu ne smeta - nikom ništa, kao ni za vlastitu upotrebu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E kad smo već na toj temi da ja pitam nešto. Šta kažete na piljevinu,imam je dosta pa razmišljam da bacim u plastenik skupa sa slamom da se malo popravi struktura tla i bla bla. E sad,nije svejedno koja piljevina,odnosno od čega,zbog tanina. Netko to koristi i kod sjete u kontejnere da pomješa piljevinu sa kupovnom zemljom zbog zadržavanja vlage,rahlosti zemlje itd. Koliko je o ispravno uopće?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Piljevina ima kiselu reakciju - o vrstama ne znam ništa, znam da ima nekih razlika, jel i ph ili čemu, ali ako ti je zemljište ispod 6 ili 5,5 - nemoj.

Inače je piljevina sastavni di pilečeg gnoja koji kupujemo, ali to je u manjem djelu u odnosu na masu.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A šta vi kažete na ovo vrijeme ovih dana. Lagano mi ide na živac ova jutarnja temperatura, a kažu bar još tjedan dana oko nule. Imam jedan hladni plastenik s rasadom paprike, cca 240 m2, pa se i više nego navučemo i odvučemo agrila. Valjda će izdržati. Doma su mi 3 koja grijem, ovaj je 300 metara od kuće i pretpostavio sam da će se do sada vrijeme malo normalizirati. No pretpostavka je majka svih zajeba.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Bit ce tako izgleda jos mjesec dana,koliko vidim po prognozama nema toplih noci,bit ce gadno kad se bude vanjska sadila.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kaj da kažem - u plasteniku sam popušila dvijesto krastavaca salatara zbog niskih noćnih temperatura - zemlja bila hladana, i treći dan su jednostavno počeli venuti, i za par dana bili gotovi. Eno mi drugoposijanih još u kontejnerima - čekam još par dana. Srećom sam nešto posadila u drugom plasteniku, ti su preživjeli jer je na njih od jutra do mraka padalo sunce.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Meni propala prva tura lubenica 200kom, mislio sam da će im biti dovoljno u tunelu u plasteniku sa duplim agrilom i najlonom, ipak nije. Ali dobro ako će biti ovako onda svejedno nebi mogli van. Rajčica u kontejnerima pati se u negrijanom plasteniku prekrivane duplim agrilom.

U trenutku dok pišem stigao je i vjetar, sve se trese hoće poletit. A danas je i mraza bilo. Nije dobro u svakom slučaju.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Sve to nekako mogu da progutam (ložulje grije 150 kvadrata
), al još jednu kišnu godinu ne. :s:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
U ovom se potpuno slažem s tobom. Završit će i to grijanje, ali što ćemo sa vodom opet??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
"nigdar ni bilo, da nekak ni bilo."
dvadeset vrsta povrća, na četrdeset različitih lokacija, pa tko mudriji, mi ili priroda...

...i vele da nije dobro imati rascjepkane posjede...bedaki, niš neznaju...:(giggle):
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Nije tema o poljoprivredi ali svakako se danas (desetogodišnjica) moram pohvaliti sa 10 godina poslovanja sa Google-om.
Prođe 10 godina u obostranoj suradnji nek nam još poživi i toliko sljedećih.
Google, Google.:icon_kidra:

 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pliva sve kao i prošle godine. Užas?:icon_e_sad: Preostaje mi samo pumpe u njivu i odvodnja.

Pliva brale, pliva, negdje i gore nego lani. Nisam danas ni htio papriku ići gledati, sutra ću... Posadio sam je na najgorih 5 hektara što se tiće vode, tako da mogu pretpostaviti šta je... Inače na ovoj finoj zemlji što je imam danas smo brokulu brali, ne propada ni traktor ni prikolica, ne leži voda nigdje, a 98 litara palo.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Nevredi ni ici gledat, samo se covjek sekira :(doh):
Samo da se što prije povuče i da se ne ponovi godina ko prošla, mada mi je ova sva nekak čudno krenila, ništa nejde po planu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
E sad i ja plivam :icon_e_confused:

Mislim da lubenice rasadene u utorak nece izdrzat, a i ni one od prije ako se prognoza obistini
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Noćas još 40 litara i još je prognoza za danas 15-20, što nije otišlo, otići će.....
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Upravo se vratio s polja.
Poplavljeno opet kao da nisam ispumpavao. Izgleda gore od subote jer je zemlja natopljena,
ne može više da upija ovo .
 

Najnoviji postovi

Na vrh