• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Prestrašno, žao mi je. Eto u tom poslu nam je tako vrane, divlje svinje, vjetar, tuča, država..
Ali žilavi smo i idemo dalje. Velika je šteta pogotovo za masline, ali nedaj se, reci nedao bog većeg zla i popravi koliko se da.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Ivan-x ,žao mi je,neznam čega mi je više žao,ustvari znam,žao mi maslina koje su desetljećima rasle,one će se teže oporaviti od plastenika..konstrukcija je ostala a to je najvažnije pa sada lagano u nove avanture krećeš,drži se .
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Dali netko prati dugoročne prognoze, kakva će biti ova godina? netko je pisao po forumu prognoze za cjelu godinu, čini mi se forumaš cabage, neka strana prognoza, znam da dosta pogode.
Valjda nebude kao prošla kišovita.
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
pozdrav ljudi,ja sam novi na forumu ali pratim vas već dosta dugo. evo da i komentiram odma.ja pratim vremensku prognozu na ARL-u, i ACCUWEATHER nije loš,odnosno oba su u samom vrhu po kvaliteti prognoze.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Pratili mi ili nepratili,duže od sedam dana ja nikome nevjerujem, do sedmice okej,može se prognozirati, a za ove dugoročne prognoze metereolozi uzimaju te statistike al zbog ovog globalnog zagrijavanja ni babe Vange više nepomažu.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Slažem se, prošle godine su mnogi meteorolozi prognozirali ekstremno sušnu godinu a nakraju sasvim suprotno. :(grin):
Mada je netko stavljao na forum neku stranu prognozu koja je rekla da će biti ljeto sa puno oborina i pogodio je, ak netko zna nek napiše, bar da znam što nas čeka :(hi): pozz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Istina, ja sam stavljao prognoze da će biti iznaprosječno kišna godina i govorio okolo, pa su svi radili budalu od mene. Isto su tako svi prognozirali i ovu i prošlu zimu kao iznadproječno hladnu, a ja sam opet imao vidio da će biti dosta tople. Jedino što nisu pogodili točno je bila veljača, za koju su isto prognozirali da će biti toplija, a bila je na razini prosjeka. Inače za lanjski rujan sam još u travnju vidio da će biti izrazito kišovit, isto kao i svibanj.

Višemjesečne prognoze se ne rade na temelju prijašnjih godina, već na temelju matematičkih izračuna, koji nisu za laike. Pratim tu prognozu zadnjih 4-5 godina i svaku godinu su u 80% slučajeva pogodili situaciju. Istina da se može cjepidlačiti oko tih prognoza, ali nikad nisu prognozirali sušu, pa je ispala kiša i obratno.

http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/CFSv2/CFSv2seasonal.shtml

Evo link, ko zna protumačiti zna, ko ne zna naučit će. Ne želim da i dalje neki govore da se pravim pametan i da se ne može pogoditi prognoza dalje od 7 dana. Ne može detaljno, okvirno može.

Mene brine trenutna prognoza da dalje od sredine travnja postoje opasno niske temperature i to konstanto, svakih par dana. I naravno činjenica da se u prognozama stalno spominje sjeverni i istočni vjetar, a ništa južnog i zapadnog. Kad godina krene sa sjevernim vjetrom, uglavnom nikad mi dobro ne završi. Nadam se da je to samo moj loš predosjećaj.

Eto ipak za one koji ne razumiju trenutno ovaj model prognoze, prognoziraju lipanj i srpanj iznadprosječno kišovit, opet....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam te pratio prošle godine i sve kako si rekao je bilo točno. Pokušao sam nešto i proštrumfat na linku šta si tada i sada stavio ali mi niš nije bilo jasno.
Ajd ako ti nije teško pojasni nam ukratko kako da gledamo, barem osnove, ništa ne mogu dokučit.
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
kako bude bit će,badava mi i da znam kakva će biti,nemogu utjecati na to. pratim samo par dana unaprijed radi orijentacije prskanja i to je to,a ovo na daleko mi nije prioritet.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Evo jedna informacija za one koji ne znaju, a trebaju male količine kvalitetnog hibridnog sjemena za svoje potrebe.Poljovrt pakira bejove hibride po nekoliko desetaka sjemenki i vrećica košta 16 kn. Izbor hibrida možete vidjeti na poljovrtovoj stranici. Kupusnjače su po 50 sj, krastavci 20-30 itd
 

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
Pozdrav, je ima neko iskustva o prodaji iz tuđeg dvorišta?
Naime kako legalno prodavati s štanda iz dvorišta vikendice na moru uz šetnicu kraj glavne gradske plaže.
Kakav ugovor sastaviti s vlasnikom zemljišta i prodavati u njegovom dvorištu, što je puno jeftinije nego platiti mjesto za štand lokalnoj samoupravi?
Prodaje član OPGa samo proizvode OPGa.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Općina ti mora odobriti prodaju,bez toga si ilegalac,kakav god ugovor ti sklopio sa bilo kime...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Netreba ti nista ako prodajes u dvoristu,dozvole trebas samo ako prodajes na javnoj povrsini.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najbolje se informirati kod inspekcije u mjestu prodaje pa se izbjegnu svi mogući nesporazumi.
 

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
Hvala svima na trudu za odgovor.
Da prodaja bi bila u dvorištu, u vlasništvu privatne osobe, a ne na javnoj površini. A prihod od tog ugovora ta fizička osoba bi svakako prijavila u poreznu kao neki prihod. A ne može on prodavati iz svoga jer nema proizvodnju.

Da malo dodatno objasnim. Sve je to samo ideja prijatelja u razgovoru uz kavu. Ideja mi nije zvučala loše :)
Pa gdje da pitam nego ovdje ljude koji imaju "tisuće utakmica u nogama" pa možda i netko drugi može nešto slično ili isto odraditi.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Danas sam išao frezati jedan vrt sa sa velikim labincem,jesensko oranje,tako tvrdo bilo da sam odustao,kojih 5 cm lijepo promrzlo a ispod doslovno beton.
Kasnije išao izorati svoj vrt,zemlja tako zbijena od kiše i snijega da je jedva plug išao u zemlju,koma.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja danas malo preorao vrt i zemlja se doslovce rasipala, malo poravnat sa branama i gotovo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ja dopodne štihao što nisam mogao izorati,štihača neće u zemlju koliko je tvrdo,a inače to je rahla zemlja.
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
ljudi pitanje jedno. kaže mi jedan čovjek da ne bacam staro stajsko đubre da zna biti puno nekih crvi i da mogu pojesti korijen od biljke,ja sam to koristio puno puta i nisam niti vidjeo crve niti sam imao problema s time. dali je netko imao kakva iskustva s time??
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Je je istina, ali evo ja sam spreman rijesiti te tog sranja ukoliko su vece kolicine u pitanju, naravno uz neku tvoju sitnu nadoplatu koja nebi iznosila vise od cijene prevoza,,,

ma daj ne slusaj gluposti,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh