• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
uglavnom piše da se ne preporuča kolinje u 11. mjesecu, da nećemo trošiti puno na grijanje ni u 12. mjesecu, i da će u 4. bit hladnije nego u drugom...u prosjeku...i kome prifali drva, može u 2. mjesecu ići u kratkim rukavima po njih u šumu...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Baš mi je drago da ste živnuli.

Ajmo sad bacat oklade kolko ćemo mi sutra počupati folija u onom mojem rižinom polju. Konačno je glavnina vode zašla među gredice... 4 hektara je komad...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ma malčiram je, ko bi je čupao, si normalan??

Uspjeli počupati nekakva 2,5 hektara možda malo više. Posao krasan, masna zemlja, blato i još mjestimično i trava koju ove godine nikako nismo uspjeli prestiči.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Roman o češnjaku za čitanje u dugim zimskim noćima , molim admina neka ga slobodno obriše ako smeta.
Ja neznam što vi u slavoniji sadite , jeli vaša zemlja uopće pogodna za sadnju i kojih vrsta jer kolika je slavonija a ono sve pšenica kukuruz na stotine hektara a kukate niske cijene slab prinos poticaji a ono opet isto , sadite češnjak taj vaš " alternativni " ja ne mogu ni napisat špricaj protiv ovog onog muhe , komarca, komunalnog inspektora pitaj boga ko napada cijela lista preparata , a ja budala sadim DOMAĆI JESENSKI SA SIMENOM dal me pratite jedan režanj a dobijem 2 onaj u zemlji od 120 g i bobice gore najmanje 10 bobic 1-2 cm.bobice....bobice pa opet bobice da upamtite i bobice i JOSIPDOLCA I njegov DOMAĆI JESENSKI ČEŠNJAK SA SIMENOM nemojte me slučajno pitat za " ramljaka". Ja se odmah sjetim Ramljaka ( daj mu mir duši) i G N K " DINAMO " I 1967 Još i sad znam ko je igrao u to vrijeme a za ženu zaboravil koji grudnjak nosi . 1. Dautbegović ,2. Cvek 3. Gračanin 4 Belin 5. RAMLJAK 6.Blašković, 7. Čerček 8. Pirić 9. Novak 10 Gucmitlin 11. Rora I sad kakve ima veze češnjak i nogomet ima ima opet ja bobice bobice a hebemti bobice već sam sam sebi dosad bobice pa bobice da Mamić odgaja bobice i ima vlastite češnjake plasiral bi se u ligu prvaka..tako i vi kupite gotove seniore neznaš mu ni imena izgovoriti pumpaj gnojivo poboljšivače e zato su vaši ljuti smrdljivi ti alternativi i kad naraste do 70g naj bolji za trgovinu i nema lige prvaka a moji preveliki kakvi bi tek bili da sam gnoio . Vele tvoj nije za trgovački lanac kakav lanac za taj klub nikad čuo ja nemam tako mali , moje Mamić lifra u Barcelonu Real samo rečeš Real a Reala puno a tamo sami JOSIPDOLCI. Stadion 100 tisuć JOSIPDOLAC, JOSIPDOLAC. Ko će mog kupit u lancu preskup . Vele za lanac 30-50 i još ga tajkun nedeljom podjeli u režnjiće i ono akcija 0,009 navalili penzići nezaposleni socijalni slučaji koji propali sadeći taj isti češnjak čekajuć novce oni misle kila ono režnjić treba povećalo ali tajkun nebi bil tajkun moraš kupit sa kruhom , kakav kruh kako to izgleda ja imam samo kunu našu dragu kunu . I sad nedam ja ni svoju najmanju bobicu u lanac.Na moj navalili doktori suci advokati poreznici ono blag okus ugodan miris . Neće doktor onog tvog smrdi peče kad bi puhnul u pacijenta nebi mu trebalo anestezije . kad treba mito opet moj a mita i korupcije koliko hoćeš a moja "ČEŠNJAK - MEDIJA " d.o.o. radi li radi a ti se klanjaj i kalibriraj pleti vence a moj nevaljali ide li ide nebute vi mene novog hebali ja sam ipak iz Josipdola . Ovo pokažite koji tvrde iz bobice malo veća bobica za iduću godinu a ja tvrdim bobica JOSIPDOLAC GLAVICA od 50- 75 gr. sa 5- 9 režnjića e nisam rekal a na vrhu opet 10 bobic .sada da čujem komentare pozdrav i zdravi bili nemojte kaj zamerit ako se ko prepozna to niste vi . ALI MOJ JOSIPDOLAC NIJE RAMLJAK . VINKOVCI imaš bocu one što se ne smije javno peć jer sam zaključio da si htio reć radi kako si dosad radio . S amo pomalo ne puno 2 godine je puno ako ovako nastaviš nećeš ni dočekat tu crkavicu od mirovine.E mirovina sad ću ja ko za češnjak ne spominji mirovinu rat završio svi u mirovinu , pravi ,lažni zdravi , nezdravi,povratnici iz NJemačke , Švicarske pitataj boga koje države ( bio i ja u rovu , rovu 4,5 godine ) ono svi u mirovinu ko na prisilni rad moj stari 45.kad ono 500.000 hrvatina ratovalo kako ratovalo ko čuvo granicu tamo u Bajakovu ko dilao češnjak koji češnjak prave se blesavi ne valjda ovaj moj fini To mi onako da zaustavimo neprijatelja kad nas 500.000 puhnemo to ti je koda si bacio kemijsku bombu. E onda slavonci opraštam vam što sadite taj češnjak . Kažu ljudi u ratu i ljubavi sve je dozvoljeno Sad bi ja što dozvoljeno ali MUHA snima
Roman 2
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
sjajna taktika i posložena momčad(bobice), zato i jesi u EU lizi(1.klasa), ne može to svatko - samo tako napred do zaslužene mirovine:drink:
pozdrav
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jal je netko probao saditi krumpir tako da u redove za krumpir stavi gnojivo i onda na to gnojivo krumpir i onda sve to zatrpa?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,sad sam se ja malo zaletjela pa mi nije jasno na kakvo gnojivo misliš - jel mineralno ili stajsko.

Stajsko nisam,mineralno jesam. Reci pa da vidim imam li šta za reći.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sa kompostm nisam radila,ali kažu da je to jako dobro.Pa ako ćeš stavljati u otvoreni jarak to može biti samo dobro i povečati prinos.A imati će puno više efekta nego da ga rasipaš po cijeloj njivi i onda zafrezaš.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=V88qjVY78ew[/YT]

E ovo je već izum, toga se ni ja ne bih sjetio.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
meksički krastavci il kako već zovu one bodljikave tikve, dali netko ima za sjeme? pred više od 20 godina sao ih sadili, a onda zagubili (čitaj pojeli zadnju) tikve
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pričekaj malo i prati po trgovačkim centrima - budeš za deset kuna kupio komad, fino ga pojedeš,koštice ispljuckaš,dobiš ih oko tristo,posušiš i na proljeće posiješ.
Ali,ako to ne želiš,mislim da je netko sa foruma sadio ove godine pa budi strpljiv i uporan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh