• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ako mislis na kiwano upravo vidjela reklamu Konzum-5,99kn, pa napravis kao sto je johabica rekla...
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
ne, ne
one imaju samo jednu veliku sjemenku u sebi i sade se kao kompletan plod, bez vađenja sjemenke, nisam siguran al koliko se sjećam ime je bilo čajota, kajota...tako nekako

images


eto, ovo!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A tooooo, krastavac - kakav ono,ne mogu se sjetiti....da si prije reko, mogla sam ti ga iz Lovrana donjeti.
Ne znam hoćeš li ga nabaviti ovdje. Ja sam ga proljetos htjela saditi ali nisam mogla nabaviti. Sad sam odustala. Ali znam kako se sadi.
Imaš dva tipa - sa bodljama i bez bodlji.
E sada gledam, Matuji, jel to Rijeka?
Uz obalu bi se to sada zimi po gradskim tržnicama moralo moći naći. Samo moraš prošetati i raspitati se.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma imao je jedan čovjek na štandu kada je bila Marunada. Baš sam bila neodlučna - uzeti ili ne,da je bio bez bodlje,bila bih sigurno uzela par komada.Nisi probao u Rijeci na tržnici? Ili na Matuljima na veletržnici ako još radi.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
veletržnica mi 100 metri udaljena:mur:
nije mi palo na pamet. iako sumljam, al idem sutra il u subotu, subotom je slobodan ulaz!
nije još propala al na dobrom je putu, burza ribe u rijeci propala ko šljiva u..da ne kažem u što:D:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas malo gledam Plodine uvoze salatu putaricu 2 klase iz Italije i prodaju ju po 5.99 kn po komadu, a šta je sa našim proizvođačima koji nemogu plasirati svoj proizvod u ovom slučaju mislim na salatu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
A kaj smo mi mislili da če strani trgovaćki lanci prodavati domaću robu,malo brus oni ćuvaju svoju proizvodnju, Kod sebe trže prvu klasu a k nama dolazi 2-3 ili ono šta moraju uništiti a to kod njih košta. Ipak je njima onda to bole prodati pošto poto u NEOVISNU HRVATSKU. Baš njih briga za hrvatske proizvođaće i naše ljude.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
a pazi računice...
6 minus PDV = 5 kuna
marža 100% = 2.5 kuna
ambalaža i dostava i jošnekebedastoće= 0.5 kuna

ak idu tri u kilu, 6 kuna za kilu i nije neki uspjeh u ovo doba godine...:p:
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
da narod ne kupuje i ne traži jeftino nebi te salate bilo tamo. naša poljoprivreda nakon 20ak godina spavanja nemože i neće biti nikad konkuretnt taljanskoj, španjolskoj itd. Za to stanje je kriva država koja stalno tupi slobodo tržište. evo vam ga, ginuli ljudi za slobodno tržište.
čitajte marksa i engelsa. objasnili pred 100tinjak godina današnju situaciju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Baš nešto gruntam i pregledam forum i sjetim se dana kad sam se ja registrirao, ajme davne 2008. Nitko živ nije bio prisutan u temi povrtlarstvo, svega možda 100-tinjak postova. Jedva sam nekud pokrenuo temu paprika, dugo je trebalo da se ljudi priključe, pa zatim i rajčica, koju ne sadim osobno, ali volim razmjenu iskustava. Eto danas te dvije teme imaju ukupno 5500 i više postova i drago mi je da ste se svi vi ovdje priključili.

Zato dragi prijatelji, želim nam svima još puno postova ovdje, a i vlastitog boljitka i probitka u ovim teškim vremenima. Nadam se da ćemo se širiti i dijeliti iskustva. To što nisam postovima prisutan stalno ovdje, ne znači da ne čitam.

Uglavnom što se tiče proizvodnje sve je već rečeno, bar ono bitno. Svako ima svoje neke finese i ja se rado priključim razgovoru ako mislim da je nešto bitno ili pak krivo rečeno.

Pomažimo jedni drugima jer nam drugi sigurno nitko neće.

Pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Baš tako prijatelju hvala na dobrim željama dosta toga je rečeno ali ako zatreba tu smo i ja svako veče pregledam i pročitam pristigla postove.Baš jučer sam se našao s prijateljom Denisom u B Gradiški popili kavu i pokupio neka sjemena e to je lijepa strana ovog Foruma.
Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Vidim da nitko ne piše. Danas je zadnji dan da se podnese prigovor agenciji za plaćanje za neisplatu poticaja 2012 godine,ono kad su nas zakinuli za određeni postotak. Treba popuniti zahtjev i preporučeno poslati na njihovu adresu,neznam gdje se može naći primjerak,ja sam našao kod susjeda i kopirao pa poslao. Zovite,pitajte i šaljite još danas.
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Pozdrav, evo par slika kako smo mi u Podstrani pored Splita prošli s burom...

Dolazak na parcelu..

x2qf14.jpg


ixshlk.jpg



Pogled na maslinik...

oa93xi.jpg


12222qr.jpg


2a7crix.jpg


i dolazak do plastenika (ili ostataka)

2v0hlq9.jpg


2nlsbba.jpg


2ziac1y.jpg


sq7de9.jpg


10r90rn.jpg


vcz6a0.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ivan-x@:
kad vidim ovakve slike, odnosno katastrofu, odmah me stisne u prsima i ponestaje mi zraka a pogotovo kada je egzistencija u pitanju. Naši bi ljudi rekli: "Svo zlo s tim" i vjera u oporavak.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hvala Bogu pa je konstrukcija ostala sačuvana, ono malo što je polomljeno će se lako popraviti, kako se čini.
Ma ne možemo ništa protiv takvih problema. Meni je pred par godina preko noći vjetar krovnu razdrapao,trebalo je ujutro saditi - sve je bilo spremno, malč položen.....hvala bogu što se to nije dogodilo dan kasnije,bilo bi posađeno i sve bi otišlo kvragu.

Šteta što nisi bliže @ivane, pomoglo bi se nekako, makar rukama.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
strašno izgleda,ali barem je konstrukcija čitava. I ja prošao tako dva puta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh