• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tri Kralja, Uskrs, Tjelovo, Velika Gospa, Božić, - nema toga što se neće odgoditi, bilo kakva potreba bila.
Ostalo - ako se mora - mora.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja nažalost i danas moram delati,jer radnice imaju slobodno...plastenici se moraju otvoriti i zatvoriti,sve se mora zalijati,a popodne je dežurstvo,jer su najavili pogoršanje vremena sa kišom,tučom,jakim vjetrom i pijavicama...
 

Sasa19

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
14
Sadnja

Pozdrav!

Imam jedno pitanje..

Nedavno sam uzeo u najam stan s vrtom ( 7x4m)..prijašnji najmoprimci ga nisu održavali a tu su živjeli 10ak godina..tako da može zamisliti čega je sve bilo u tlu..od čepova pive do kutija od lijekova :^): Malo sam ga počistio, uredio i sada dolazi pitanje:

Već je 23.listopada i volio bih štagod i posaditi..da li je već kasno za išta posaditi? što preporučujete? i općenito bilo kakav savjet je dobrodošao :) ( vrt se nalazi u Splitu pa se nadam da je i vrijeme pogodnije za neku kasnu sadnju ;) )

p.s ovo je prvi put u životu da išta iti pokušavam posaditi ;)
 

Sasa19

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
14
Re: Sadnja

Iskreno, volio bih znati koji mi je izbor uopće..malo sam čačkao po netu i čini mi se kao da se malo toga može posaditi u ovom mjesecu..ali zanima me da li išta mjenja na stvari to što je mediteran..da li mogu nešto posaditi što bi se inače u kontinentalnom dijelu sadilo u rujnu?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Sadnja

Može se sijati špinat,salata,crveni i bijeli luk,prošao bi čak i grašak pošto je mediteranska klima.
 

Sasa19

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
14
nesto kao na ovoj slici?
3681713046_f13b4e8db1.jpg
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Iskreno, volio bih znati koji mi je izbor uopće..malo sam čačkao po netu i čini mi se kao da se malo toga može posaditi u ovom mjesecu..ali zanima me da li išta mjenja na stvari to što je mediteran..da li mogu nešto posaditi što bi se inače u kontinentalnom dijelu sadilo u rujnu?

Ne treba plastenik, probaj ti ovako sad špinat i luk ali požuri. Grašak se isto može, salata baš i ne, jedino da probaš onako omaške malo posijati. Možeš i jagode ako netko ima dobre sadnice.
 

Sasa19

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
14
danas sam posadio red boba, matovilca i blitve..mislim napraviti jos jedan square foot box pa posaditi špinat i možda još blitve..da li je bolje da to pokrijem kao na onoj prethodnoj slici ili ne? i imate li još kakav savjet što se tiče sadnje gorenavedenog povrća..hvala!
 
Posljednje uređivanje:

Sasa19

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
14
10-12˙ c

p.s moram li na nešto pripaziti oko boba, blitve i matovilca ili samo zalijevam i čekam..

i možda malo glupo pitanje, ali koliko se uopće zalijeva? 1min blagog mlaza, 5min, 10min? jednom dnevno, dva puta dnevno ili jednom tjedno...?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Bojim se da u splitu nije ista zemlja ko u karlovcu, bolje ti zalivaj da je mokro pa kad izađe po potrebi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh