• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nešto kupusnjača ranih oko 1000 kom ali je pokriven agrilom a na krumpiru je vjetar pola folije pokidao tako da je pola obrijao.
Pozdrav!
P.S. Brijao je 7 min bez kiše samo led ne krupan ali gust.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
danas me napalo da doznam nešto o bučinim rezancima..ukratko nitko ništa nezna ovdje u Istri, pa ako tko što zna o tome neka me slobodno prosvjetli. kako se uopće prave?

ps. pun mi kufer slatkog od buča, juhe od buče, pečene buče...zato pitam
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
danas me napalo da doznam nešto o bučinim rezancima..ukratko nitko ništa nezna ovdje u Istri, pa ako tko što zna o tome neka me slobodno prosvjetli. kako se uopće prave?

ps. pun mi kufer slatkog od buča, juhe od buče, pečene buče...zato pitam


Možeš samo na tanko rezati buču na rezance tj. trakice i osušiti je..ili napraviti pire i staviti ga sa brašnom umjesto jaja
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Troše se drva ko nikad...

A jadan mladi luk, te se digne, te padne-ko ona stvar...
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Poštovani povrtlari, ima li zainteresiranih da podjelimo sjeme i naravno troškove za npr. sjeme brokule, karfiola, hibridne paradajz paprike i dr. Meni je pakiranje kupusnjača po 2500 sjemenki preveliko, a volio bi uzgojiti vlastito povrće iz kvalitetnog sjemena. Ukoliko ima zaintertesiranih molim da se jave na p.p.
 

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
imam jedno pitanje dali mi možete pomoči imam peč u plasteniku koja radi na drva sto se tiče peči sa njom sam prezadovoljan odlično grije i velikog kapaciteta ložišta je, no sada dolazimo do problema prilikom kada ja moram peč napunit sa drvima kada otvorim vrata jako mi vrača dim nazad i u trenu mi je plastenik pun dima gdje to onda moram sve luftat i prilikom toga luftanja temperatura sa 30 stupnjeva mi pada na nulu pa me sada zanima dali imate kakvo rješenje za to, mislio sam u dimnjak ili na dimnjak ugradit neki ventilator koji bi upalio samo prilkom punjenja i otvaranja vrata
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
znači da ti je dimnjak malo nizak ili malog promjera

čistiš ti to rednovno?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Gdje ima za kupiti limene tanjure za sadilicu presadnica? U mom kraju me samo cudno gledaju po trgovinama

Cayman, kako imas rijeseno grijanje, znaci pec grije direktno u plasteniku ili si oklopio pec pa grijes toplim zrakom? Cim okopni snijeg ja mislim nesto slagat na Amity pec..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Gdje ima za kupiti limene tanjure za sadilicu presadnica? U mom kraju me samo cudno gledaju po trgovinama


Bilo je kod Čalopeka u Pušćinama.
Na pravcu Varaždin - Čakovec, sa lijeve strane - iza benzinske, prije Bernarde.
 

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
dimnjak je iznad plastenika oko jedan metar presjek cjevi je 16 cm
čistit nemam šta sve je čisto ona dobro gori ali kad otvorim vrata dimi u plastenik jako
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Dimnjak ti uvijek ovisi o peci koju imas, ali sa fi160 moras imati dimnjak barem kakvih 7-8m visine da bi peć ispunjavala svoje specifikacije. Ima peći koje traže i niži dimnjak na fi160 ali ih je malo.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Probaj dodati gore nastavak od 1metra pa vidi, ako je problem vjetar imaš taj nastavak koji izgleda kao turbina za vrh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh