• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
kolega upravo sam ti i pisao o njoj vidio si cijenu nije to tako jednostavno složiti puno je njih probalo pa ćorak------- ta troši sva moguća ulja i dizel uz to
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Prošle godine sam u saksiju zasijao neku biljčicu nesjećam se naziva a ta biljčica privlači štetočine i sada sam slikao kako to izgleda puna stabljika svega i svačega.

Prijatelj mi ima vinograd i on kaže da cvijeće ruža privlači štetočine i na osnovu toga vrši zaštitu.
S čime bi ovo riješio mislim na insekcitid.??



 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Dali se smanjuje učinak pendimetalina ako se nakon prskanja prođe sadilicom i posade presadnice? jedni vele da sadilica rasturi herbicidni sloj i da trava raste samo tamo gdje je sadilica prošla, što mi nikako ne odgovara, a drugi vele da ako se pošprica u dobrim uvjetima da nema nikakvog problema što se prođe sadilicom... hmmm vaša iskustva?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mislim da se on može i plitko zafrezati,tako da nebi trebalo biti problema.Ali ako se duboko izokrene zemlja kod sadnje,bude rasao korov.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Isusek, Isusek, kakva kiša....

Led mi malo zmlatio zelje, ništa strašno, no salata je ostala netaknuta, a zelje osigurano:8):
Imam sreće, jer sva živa sela, tak i moje ovih dana je mlatio led, samo ovaj dio gdje mi je salata još nije, a nadam se da i neće
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Bolje i sad neg u špici sezone, prošle godine led mi dosta razbuco jesenji kupus koji se oporavio i bio odličan samo ga tržište zajeb.a.l.o :icon_madu::icon_madu::icon_madu:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kod mene dobrano prešlo stotku noćas.... Prije dva dana razbacano 500 kg multicompa i 250 kg nitrabora na njive za papriku, naravno, po hektaru, ništa nisam uspio pripremati, 6 hektara.... ode moje pare
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Znači ima nas još koji kasnimo. I nama sve spremno ali kiša na kišu i nikako prirediti zemlju. Sinoć se nije spavalo od straha da plastenici na jagodama ne odlete u zrak, srećom, uspjeli su izdržati
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znači ima nas još koji kasnimo. I nama sve spremno ali kiša na kišu i nikako prirediti zemlju. Sinoć se nije spavalo od straha da plastenici na jagodama ne odlete u zrak, srećom, uspjeli su izdržati

I bolje da nije pripremljeno, svi kod nas koji imaju spremne folije sad kukaju jer su natopljene vodom preko svake mjere.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja danas malo ulovio vremena i u vrtu postavio foliju i između redova malčirao i zasadio papriku, kod mene koliko god kiša da pada nemože zaplaviti više pijesak nego zemlja.



 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod mene dobrano prešlo stotku noćas.... Prije dva dana razbacano 500 kg multicompa i 250 kg nitrabora na njive za papriku, naravno, po hektaru, ništa nisam uspio pripremati, 6 hektara.... ode moje pare

Što je Cabage pukla ljubav na dva dijela? Mislim na ovu sa Petrokemijom ;) Otkud Multi Comp Base na ph 7,2? A i šaraš malo malo haife a onda nitrabor od Yare :) Kako to da nisi išao Yara Milla Hydrocomplex za tla veća od ph 7? Nije li ova seka govorila da trebaš spustiti ph? A i kako ste se usudili staviti kalij klorid u papriku?

Evo i za ostale da znaju o ćemu se tipka.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=E0lObMRsmPk[/YT]

Bolje da je folija izvučena nego da nije. Mi koji radimo na gredice se ne sekiramo vode, a i evo sunca već grije gredicu...
Poz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Petrokemiju samo u pokusima, uglavnom uvijek yara mila partner, a ovaj multicomp na novu parcelu, koju sam kupio zimus.

Oni su sami izračunali što treba stavit u zemlju, ja sam slijedio upute. Nisu htjeli govoriti prinos no ja ću ga ovaj puta exkluzivno odati. Od 72 do 86 t/ha, s tim da je obrana sva zelena paprika koja nikad nije dozorila. Brali su ljudi koji su došli na prezentaciju, svako gdje je htio, obirali smo 14 biljaka po redu, nasumce odabrana lokacija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Negdje početkom 9. mjeseca, otprilike 7.9. ili dan kasnije, nisam siguran
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Opa. Bogami nije ni rano. Zato sam se je polomio ove godine tražeči sjeme stelle ali je nisam našao. Jel si radio Magdalenu? Navodno sva dođe u isto vrijeme.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pusti ti navodno. Jesam imao lani nešto u pokusu, sva do jedne skoro ima zeleni izrast unutar ploda pa nije pogodna za industriju.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
da malo skrenem sa teme. kupio bih baždarenu vagu ako netko ima za prodati ili zna tko ima? njuškalo sam pregledao.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Vage Lukavečki Varaždin, imaš već od 1000Kn nove.
proguglaj...imaju svoj web.
 
Na vrh