• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

A

Alen

Guest
Bobo kaže:
Volio bih vladimireca tamo vidjeti... Stvarno bih volio.
Sve se može riješit i dogovorit....... ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa gdje nam je bobo nestao? slabo ga vidam po temama ili ih ja slabo posiječujem?? :blackeye :lol:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
pa gdje nam je bobo nestao? slabo ga vidam po temama ili ih ja slabo posiječujem?? :blackeye :lol:
Vjerojatno je u sjetvi, a gdje drugdje, ;) kao i ja u proteklih 7 dana.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kako sam ja informisan na selu je gdje nema intereneta


@alen
postujem vladimireca i volim ga ali ipak 55 cm je mnooogo za njega
 
B

Bobo

Guest
decki dragi... Bobo je u oranju, sjetvi i u jos 10 drugih poslova i danas sam dosao kuzci provjeriti sto se na forumu dogadja, da vam javim da sam ziv i zdrav...

Sutra se nadam sjetvu zavrsiti, jer me ova kisa jucer pomakla za 3 dana unazad... majku joj...

uglavnom, drago mi je da se brinete za mene, a Savo, tebi kao sto sam i obecao, ovih dana stizu one mjere, tako da ces preko zime imati sto raditi ;)

Sto se ostalih tice, imam 2 reda uspravnog kukuruza rucno obranog u basci i to cu malcirati "helikopterom" tako da cemo vidjeti kako se ponasa u tom poslu, pa da znamo i to ;)

Slike, video clipovi slijede kad s poslovima zavrsim...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
milion odgovora u jednom dahu
i to svi oni koji mene interesuju
a posebno ponasanje helikoptera u uspravnoj kukuruzovini
 
B

Bobo

Guest
Soja je povrsena u 4 dana...

U temi "soja" imate par slika...


Na kombajnu je sve TIP-TOP, ali sam svojom krivicom spalio pogonski remen od bubnja te sam ga unistio na sitne komadice. Covjek iz sela mi je dao drugi, tako da je trosak za djelove 0Kn.

Covjek kod kojeg je kombajn bio prije mene ga nije podmazivao, jer sam nasao bar 10 mjesta koja mazalice nisu u skorije vrijeme vidjela... Trosak rada kombana ja 110l plavog i 1 1-5kg masti
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
ma to sam video nego nesto novo verovatno ces ga malo pretresti.
mogu ti reci da mi se jako svidja zbog svoje jednostavnosti.
mada mi je delovao kao igracka.medjutim mala masina mali problemi a velika masina kada stane glava boli.
sasvim dovoljan za 10 ha soje i 10 ha zita.koliko ja sejem a kukuruz bih platio usluzno da mi oberu.tako da mozda moooozda ako naletim na nesto ocuvano.....mada kod nas ima dosta claasova i jd iz inostranstva u toj mini varijanti za prodaju.
jedno jako vazno pitanje .vidim da mu je lula za sipanje 90 stepeni a ne ukoso na gore.do koje visine prikolice moze da sipa??
 
B

Bobo

Guest
Nisam mjerio tocno, ali mislim da je cijev na 280-290 od zemlje...

A sto se tice claasova u maloj varijanti, covjek je za mercura ili mercatora (ne mgu se sjetiti) po pogonski remen morao ici u Samobor, jer ga nigdje drugdje nije mogao naci... ja za Zmaja u selu imam djelova, a jednostavan je da jednostavniji biti ne moze.

Dovoljno mal da se svugdje provuce, a opet dovoljno velik da povrsim svoje u nekom razumnom roku i jos da idem nekome usluzno...
 
B

Bobo

Guest
Kao sto je i obecano, evo vam i pokoja slikica... Video clipova imam nesto malo, i to me stari mobitelom snimao. To ce doci cim si na kompjuter prebacim, a za sad cete s ovim morati biti zadovoljni.

Najprije je trebalo dovrsiti zetvu soje. Zatim je sojina slama izmalcirana, baceno je nesto UREE po strnju te se sve to trebalo i zaorati:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Neka ves slika ne buni, iz loseg je kuta slikano, radi se o nekih 25cm dubine:
Obrisan neispravan link.

Nakon oranja je bacena 15-ica:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Te je ona utanjurana u zemlju:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Nazalost, slika sijanja nemam... Sijali smo Zitarku, Gabi, te nesto malo Rapsodije... Sjeme je sijano rasipacem, te je zadrljano:
Obrisan neispravan link.

Zito je prskano Tenom, no nemam niti jednu sliku tog cina, posto je to otac sam radio.


I sad fino nice:
Obrisan neispravan link.


Kao sto vidite da rasipacem nije bas neka preciznost u pitanju, posto se jos na njega ne mozemo navici, a imamo ga vec 4-5 godina ;) s onim starim smo sijali i otac i ja da je bila milina za gledat kad je nicalo, no ovo je za moj ukus malo presareno. Radis s cim imas, a na godinu ce valjda i neka sijacica doci u dvoriste ;)

U drugim temama slijedi jos pokoja slikica...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Lijepe slike :p
hm nekako si te baš brazde ne preklapaju lijepo :mrgreen: :scratch
dobar ti je ovaj komad zemlje ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako sijete rasipacem ...moj stari vec 2-3 god planira ,nikako da se odluci ...
Koja brzina? ,koloko okretaja ? koliko je otvoreno ? Doduše ima rasipac s dva bubnja ,teško je to isprobati na njivi od 600 hvati...
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Bobo kako ti ostane ovako čista brazda(ne vrati se zemlja u nju)-jel to do pluga ili.....??????
kako tako plitko oreš,jel to do pluga ili?-ja sa tomo vinkovićen jednobraznim plugom oren 35-43 cm duboko?
 
J

jokapz

Guest
kako tako plitko oreš-ja sa tomo vinkovićen jednobraznim plugom oren 35-43 cm duboko?

kakim plugom konjskim prekretačem?? :lol: :lol: :lol:
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
TOMO VINKOVIĆ je napisao/la:
strtongbody je li ti traktor može orat sa dvobraznim plugom(je li šlajfa)-kakva je zemlja kod vas

da.moze orati s'dvobrazdnim plugom.mislim da plug ima oznaku TV240 (nisam siguran)a traktor mi je TV420 od 86 godiste,a mi smo ga kupili februara meseca 87 godine-novog.zemlja je razlicita ali vecinom je dobra.al ima i neke teze parcele, koje imaju crvenu zemlju koda nas se ta zemlja zove crvenika.ponegde imamo i malo tezu (kao glinu),ali vecinom se ore bez problema. traktor ne proklizava, i ne manjka mu snaga,iako plugove redovno idu maximalno u zemlju.a kad nekad ipak proklizi, malo smanjim dubinu oranja i to malo proklizavanje nestaje.nekad redje ubacim ga u prvi brzi prenos, al u 95 posto slucajeva orem sa 2 brzom.potrosnja je oko 8 -9 litara na hektaru u zavisnosti od zemlje.nekad jedan dekar (10m x 100m) izorem za 30tak minuta a nekad za 50tak. sve u zavisnosti od stanje zemljista i njene vlaznosti.bas sam pre dve nedelje ,usluzno orao jedan vocnjak velicine 0.8 ha.izorao sam ga za oko 6 sati(racunajuci i putovanje do vocnjaka i nazad ukupne razdaljine od 5km, a i samo oranje vocnjaka je duze u odnosu na njivu, jer u vocnjaku ili vinogradu skoro uvek ostane malo neoranog zemljista pored korenja drveca, pa traktor ide zhvatajuci zemlju jednim plugom samo,kako bi se sav prostor medju \redove obradio) i potorosio sam 6.5 litara dizel. ja sam prezadovoljan od traktora.al me sad zabrinjava ulje sto se javlja pod poklopcu na motor...a kako si ti zadovoljan?
OVO JE NAPISAO NAŠ ČLAN strongboy KOJI JE IZ MAKEDONIJE :!: :!:

tokom ljeta sam uzorao sve svoje oranice samo nisam najveću-nju sam uzorao prije misec i po,odlučio sam se za taj dan jer je prije 2-3 tjedna padala kiša i zaladilo je,zemlja je bila vlažna,orao sam sa jednobraznim plugom pri dubini od nekih 38-40cm-prijatelj od 76 kg je sidio na plugu tako da je plug bio cili u zemlji,traktor je išao u 2.brzoj bez ikakvih problema,tu oranicu sam mogao uzorat i sa dvobraznim plugom-traktor bi ga vukao bez problema ali ne toliko duboko,na kraju je ispalo odlično,zemlja je bila lipo složena-šteta što nemam slika(puka mi je ekran na fotoaparatu).... ;) :!: ;) ;)

plug je ovakvi samo šta ja skinem jednu brazdu i podesim ga da ulazi u zemlju najdublje šta je moguće:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
abrkili kaže:
i kako s tim uspiješ orat 40 cm???

lipo-mjerio sam-40cm-negdi je zemlja prilazila priko gornjeg djela pluga-nije se vidio osim rude.. ;)
 
J

jokapz

Guest
men se čini da ti nikad nisi oro 40. koliko ti je unutarnji razmak točkova na tomo vinkoviču. Ti da oreš 40cm stalno bi bio na boku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh