• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

B

Bobo

Guest
Rajtek kaže:
Čestitke na stroju i neka te dobro i dugo služi..

Hvala, takodjer!

Kad smo vec kod toga, kako tvoj stroj? Jesi poceo kukuruze vrsiti?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Rajtek kaže:
Čestitke na stroju i neka te dobro i dugo služi..

Hvala, takodjer!

Kad smo vec kod toga, kako tvoj stroj? Jesi poceo kukuruze vrsiti?
Čestitam Bobo i Rajtek na kupovini, i neka vas dobro služe novi kombajni, ako gdje zapnete oko štelanja kombajna slobodno pitajte. ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
bobo, čestitam, nek te dugo služe i javii kad bubu clipovi na jutubu. Meni nemoraš osobno je ču vidit ali drugi neče(neki)

BTW:snimo je i mene stari dok sam tanjuro pa če bit isto na jutubu :D
 
R

Rajtek

Guest
DF&Torpedo kaže:
Bobo kaže:
Rajtek kaže:
Čestitke na stroju i neka te dobro i dugo služi..

Hvala, takodjer!

Kad smo vec kod toga, kako tvoj stroj? Jesi poceo kukuruze vrsiti?
Čestitam Bobo i Rajtek na kupovini, i neka vas dobro služe novi kombajni, ako gdje zapnete oko štelanja kombajna slobodno pitajte. ;)
Jučer sam prvi put radil s njime, predivan je to osječaj.Tolko sam bil uzbuđen oko tog, tak da sam zaboravil i slikat.
Lijepo i polako i on ide i ide.....
Fala DF&Torpedo, ak di zapne, tebe prvog pitam. Mislim da smo dobro namjestili korpu.
Super čisti, niš zrna ne ostaje na tulini(neznam koji je službeni naziv za to???), a u bunkeru nema loma...
 
Z

Zlatko

Guest
To sam se i ja čudio kad je tvoj bratić rekao tulina, sad vidim da je to oklasak, batuk, kukuručka, kocen...
 
P

Poljodjelac

Guest
Bobo podmaži stroj, sipaj gorivo i tjeraj u soju.
(da si bliže imam i kosu za tebe)
 
B

Bobo

Guest
Poljodjelac kaže:
Bobo podmaži stroj, sipaj gorivo i tjeraj u soju.
(da si bliže imam i kosu za tebe)

Sad sam do grla u kukuruzima. Jos sutra i gotovo! Soje jos na mjestima ima zelene (vrlo podvodno tlo) te ce tu jos malo pricekati, a iduci tjedan cu vrsiti oko hektar i pol na ravnom sto imam (ako ne bude do tad kise). Onaj katalog mi je uvelike pomogao, a nadam se da mi nece trebati jako cesto ;)

Sto se kose tice, nema potrebe za tim, ova na kombajnu je u vrlo solidnom stanju...


Nevjerojatne se stvari dogadjaju od kako imam kombajn u dvoristu... Dolaze ljudi iz sela za koje nisam niti sumnjati mogao da o kombajnima ista znaju, a ono oni sarafali po njima dok kombajna jos nije bilo, znaju sve zive i nezive mane, sto gdje i kako... Danas mi je jedan covjek cak rekao dati remen po bubnja, jer njemu vise ne treba, posto nema kombajn. Kolega mi rekao da je negdje dobio raznog remenja za ZMAj kombajn, ali njemu na 780 ne pase i ako mi koji treba, da se posluzim... ONO, sve bolje od boljeg ;)
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Sad sam do grla u kukuruzima. Jos sutra i gotovo! Soje jos na mjestima ima zelene (vrlo podvodno tlo) te ce tu jos malo pricekati, a iduci tjedan cu vrsiti oko hektar i pol na ravnom sto imam (ako ne bude do tad kise). Onaj katalog mi je uvelike pomogao, a nadam se da mi nece trebati jako cesto ;)

Sto se kose tice, nema potrebe za tim, ova na kombajnu je u vrlo solidnom stanju...


Nevjerojatne se stvari dogadjaju od kako imam kombajn u dvoristu... Dolaze ljudi iz sela za koje nisam niti sumnjati mogao da o kombajnima ista znaju, a ono oni sarafali po njima dok kombajna jos nije bilo, znaju sve zive i nezive mane, sto gdje i kako... Danas mi je jedan covjek cak rekao dati remen po bubnja, jer njemu vise ne treba, posto nema kombajn. Kolega mi rekao da je negdje dobio raznog remenja za ZMAj kombajn, ali njemu na 780 ne pase i ako mi koji treba, da se posluzim... ONO, sve bolje od boljeg ;)


oooo pa ti si dobro prosao :) ima kompletno dijelove za taj kombajn :) sve za dzabe :)
sretno ti bilo sa zmajem....samo udri i zaradi koju kunu :) ima da se isplati za ovu sezonu :)
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
Bobo i kak te sluša kombajn???


Kombajn me slusa super, samo me Vlado nekidan iznenadio da sam ostao PAF...

Kad sam isao po kombajn, reko je da vratim akumulator kad stignem i reko ja OK, za koji dan ce bit, cim se duhana rijesim. Zovem ga nekidan i on odmah bajo ovo, ono da mi nisi akumulator danas vratio, ja bih ti s policijom po kombajn dosao! Je mu kazem da idem kod Pavica po nekih djelova i da cu mu onda i akumulator ponijet, ak nije problem. Dogovorili se da ce i on tamo doci pa da to rijesimo...

I pazi ti sad situacije, napadne on mene da nisam covjek od rijeci, da njemu hitno akumulator treba, da kak mogu bit taki ovo, ono?!? Pa da mu je bilo hitno, mogo je tebe za moj broj pitat i donio bi mu jeb... akumulator isti dan, no reko je kad stignem, da nema problema. Da ne pravim scene kod tudje kuce, priznam da sam kriv, ponizno pred covjekom i nekako on to proguta. Kad sam mu ga vratio, pitam ga pred Pavicem da li ima on kakve upute od tog kombajna da mi ih da, na sto on odgovori: "Posto nisi covjek, sad ces knjigu morat od mene kupiti, kao i rezervnu kosu. Da si me onaj dan pito kad si doso po kombajn, dobio bi besplatno, a sad nista od toga..."

E, nisam mogo vjerovat kad je to reko... Da sam znao da ce mi to reci, ne bi mu akumulator vratio sigurno.

No, bilo pa proslo, a kombajn radi super i s njim sam vrlo zadovoljan. Knjigu sam nasao na drugom mjestu, a on sa onom nek nalozi vatru.
 
J

jokapz

Guest
joj on ti je takav čovjek i ja s njim malo malo imam problema. sigurno je bio pod gasom mislim popit. neugodan je znam to al da te ovak napo. ma budala. mene je neki dan napo zašt ga nezovem da mi bere kukuruze a on nije ni kupio berač a ja i onak vršim kombajnom, KOJI FRIK gadno smo se poterali. bitno da ZMAJČINA sluša.
 
B

Bobo

Guest
Gle, ne znam ja nista o njemu, onaj dan kad si i ti tamo bio sam ja prvi puta u Bankovcima zaustavio auto. Covjeka nikad vidio u zivotu. Pricali smo sve lijepo i sto god sam ga pito odgovorio je.

I kod Pavica smo mi pol sata sigurno sjedili i pricali, ali je on stalno temu vraco na to kako ja nisam covjek od rijeci kako mogu bit taki... I poslije svega toga, jos mi pokusava uvaliti mjenjac od tog kombajna silom i ja mu kazem da mi ne treba. Al bajo, trebat ce ti prije ili kasnije sigurno,a ak neko uzme prije tebe bit ce ti zao! i te fore... pa covjece, ja s tim kombajnom ne idem nikud iz sela i dovoljna mi je samo prva brzina da bude ispravna. Ne, on i dalje napada kao da ja MORAM od njega kupiti knjigu i kosu, a i mjenjac... Pavic kaze da je za mjenjac dao 3000Kn i da ga je Vladi za 2 000 Prodao. Sad bi vlado mjenjac prodo meni silom, jer mu u garazi ocito smeta...

Kazem, ne poznam covjeka dobro, vidio ga 3 puta u zivotu, ali ako je stalno takav, ne znam kako smo se uopce za kombajn mogli dogovoriti ;)
 
J

jokapz

Guest
Ima on svoje dane pravo je zaj... sam ga odjeb i nek si nosi knjigu šta god budeš trebo Pavić če ti pomoć. Šta misliš kak je men kum mi je malo malo dode pa me podjebava da izvineš koda traži svađu. ak hočeš sve saznat o njemu pitaj Čertija oni su surađivali godnama al ga je sad Čerti odjebo tak mi se čini....

Ja s njim sam službeno stalno ga moram držat na kvačilu jer ak mu malo popustiš postane gazda u tvom dvorištu ak me razumiješ.....
 
B

Bobo

Guest
Ma, i meni je sad sve jasno i sto god sam Pavica pito i Sinisu sve su mi rekli o tom kombajnu i Sinisa mi jos reko neke cake oko takvih kombajna, tako da se imam kome obratiti. Ovaj se tamo poceo nesto izmotavat i jos kad sam odlazio sjedam u cacin Megane i on kaze, Gle kaki baja vozi auto a mene tu zajebava zbog neke knjige...

Jos kad si mi reko da ga je Ivica odjebo, onda stvarno znam kakav je, jer Ivici stvarno treba puno da se prelije casa. Ako ga on nije mogo trpiti, vise se ne treba nista pisat o tome...
 
J

jokapz

Guest
nemoj krivo razumt al on ti je neženja prema tome Bobo žen se što prije....... šala a moram malo.. :partyman: :partyman:
 
B

Bobo

Guest
Dobra ti sala ;) DOBRA...

Necu ja skoro, a ako oces, predam ti onu podvezicu za porciju cevapa ;)
 
J

jokapz

Guest
aauuuuu neznam oče ona mala znat vozit Zekana jedva sam ovu naučio al pošto daješ jeftino mogli bi se dogovort.... ovak nešt za usput... ;) ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bobo jel to na zmaju heder 3,60?Bilo bi mu puno lakše s 2,80 a ponegdje u korovu i on bi mu bio velik.
 
B

Bobo

Guest
Nisam mjerio, ali mi se cini da je 3.60 gore... u soji sam ga 2 puta vec zastopao, i to propisno. I naravno, sve u prvom prohodu, a kasnije hvatam manje u heder i ide bez brige... prvu njivu od jutra sam s odstopavanjima vrsio oko 2 sata ;) 1-1.5km/h...

I mene zanima koliki je heder, ali nikako da nadjem metar i da ga izmjerim. Po katalogu su bili hederi od 3m i od 3.66m. Bilo bi mi drago da je ovaj siri ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ja sam na 780 imao 2,80m a to su ti iste vršalice.U redu je veći heder u suhom i ne pregustom usjevu ali šta kad uletiš u tritikale gdje moraš steći korpu do kraja ili u soju punu korova a još malo ovlažnu.Kad sam nabavio univerzala srezao sam heder od 4,20 na 3,60 i radio kao čovjek.To ti je preširoko i za kapije i za poljske puteve a i propusna moć kombajna je na limitu.S manjim hederom ići ćeš brže i opet imati isti učinak a manje kvarova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh