• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bobo, ako ih misliš koristiti za trupac ravnaj ih dok još možeš.
 
B

Bobo

Guest
Danas sam ih ravnao a idem i sutra... Vocnjak je vrlo izlozen vjetru, i uvijek ce biti grbavih oraha... Nije mi trupac primaran, nego prednost dajem plodu, ali bit ce za kojih 20-30 godina i trupaca ;) Netko ce se lijepo omastiti...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
neznam jesi gdje pisao,koja je to povrsina i kolko ih je posadeno?
lijepo je za vidjet kako su ravno posadeni.. ;)
 
B

Bobo

Guest
Mislim da ne pise nigdje...

1.5ha, 9x9 razmak bilo je 168 sadnica, no dok sam bio u engleskoj, stari je nabavio jos par i posadio tamo gdje je bilo mijesta... htio sam danas prebrojati, ali me mrak uhvatio. Ako budem ovih dana opet isao u vocnjak, prebrojat cu pa cu znat i reci...
 
J

jokapz

Guest
Bobo svaka čast nema šta najuredniji nasad oraha što sam vidio.....

Sam tak nastavi :supz: :supz: :supz:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
bobo super ti je nasada, samo tako nastavi i evo nešta od tebe!
 
J

jokapz

Guest
Ev pošto se Bobo nije pohvalio moram ga izdati. Sam da znate da je uhvatio podvezicu u svatovima i kod nas je takav običaj da se mora što prije oženit. Prema tome dragi forumaši počmite se lagano pripremat :drinkers: :drinkers:
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
Ev pošto se Bobo nije pohvalio moram ga izdati. Sam da znate da je uhvatio podvezicu u svatovima i kod nas je takav običaj da se mora što prije oženit. Prema tome dragi forumaši počmite se lagano pripremat :drinkers: :drinkers:


Ne moz ti sutjet...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jokapz kaže:
Ev pošto se Bobo nije pohvalio moram ga izdati. Sam da znate da je uhvatio podvezicu u svatovima i kod nas je takav običaj da se mora što prije oženit. Prema tome dragi forumaši počmite se lagano pripremat :drinkers: :drinkers:

ne da se mora što prije oženit. nego je on prvi na redu :D :D
ja mu za svatove poklonim set noževa za malčer i muško tele :D
 
J

jokapz

Guest
Taka je tradicija..... al što je pleso sa mačkom auuuuuuuuuuuuu............. :rolleyess: :rolleyess:
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
Taka je tradicija..... al što je pleso sa mačkom auuuuuuuuuuuuu............. :rolleyess: :rolleyess:


Ja "ono" ne bih nazvao plesom...

Bitnije po meni je to sto si ti vise-manje strpljivo cekao janjetinu cjelu vecer, te 2 minute nakon sto si otisao razocaran, janjetina dosla... Podvezica to zasjenjuje uvelike, bar po mojim mjerilima ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Nebi ja čeko janjetinu.....isti tata, bili u svatovima i žena stavi janjetinu prednjega, on kad nije povratio....a ja isto... :mrgreen:

Bobo, samo deri!!!!A jel seimaš sa kim ženit????il se traži?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa bobo to se traži ;)
samo se ti oženi da imaš pomoč u gospodarstvu :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Bobo kaže:
jokapz kaže:
Ev pošto se Bobo nije pohvalio moram ga izdati. Sam da znate da je uhvatio podvezicu u svatovima i kod nas je takav običaj da se mora što prije oženit. Prema tome dragi forumaši počmite se lagano pripremat :drinkers: :drinkers:


Ne moz ti sutjet...


...KOD NAS U MOJOJ LIKI., ISTI JE NARODNI OBIČAJ., DEČKO KI UVATI PODVEZICU USKORO SE ŽENI!!!

...BOBO!...LEGIJO., SADA DOK SI DEČKO, NISI NI SVIJESTAN, KOLIKO SI SLOBODAN I SRETAN., ALI KADA SE DOBRO OŽENIŠ., PA DOBIŠ PREDIVNU DIČICU - BOŽJI BLAGOSLOV!., ...E, TU SRIĆU, TO TI NEMOGU OPISAT., TO JE NAJAČI "BINGO" NA SVITU, SRIĆA..., ČA PRIJE TO BOLJE., NEDAJ DA ŽIVOT I SRIĆA IDEDU POKRAJ TEBE...,SVE DRUGO JE "DVOJKA"., SVE DRUGO JE PROLAZNOST...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
izgleda solidno.
pusti te fore sa zmigavcem :)
nego pregledaj to deteljno ali nista dok ga ne upregnes.
 
B

Bobo

Guest
Detaljno je pregledan. jedino sto smo uspjeli vidjeti da su mu malko losiji lezajevi na slamotresima, no daleko je to od neispravnog...

Covjek ce ga ocistiti od prasine, a soju kod mene ce odraditi ovakav kakav je, a pred zetvu, cu ga kompletnog pretresti i to je onda TO.

Kombajn sam uzeo "na poznato", posto znam tko mu je prvi vlasnik i sto je s njim i kako radjeno. Jedna prednja guma mu je nova, a druga je dosta dobra. heder u dobrom stanju, dosta novog remenja ima. Dobijem uz njega zitno sito i sito s 10mm rupama. Taman za soju i zob, za drugo mi niti ne treba...

Covjek ga je upalio danas. Kombajn ne dimi uopce, motor kompletno suh, nema klimanja nigdje nikakvog... Stvarno je kombajn dosta ocuvan, a od prvog dana je u supi bio i nije nikad pokisao.

Za par dana kad duhan oberem cu ga voziti kuci, pa ce biti i boljih slika, no za sada se strpite ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
joj bobo nemoj to dovodit kuči :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
znači pogodio si se ..čestitam :supz:
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
joj bobo nemoj to dovodit kuči :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
znači pogodio si se ..čestitam :supz:


Za par dana kad se vrijeme proljepsa vozim ga kuci, posto covjeku ne smeta pod supom, a ja toliku supu nemam, pa ono... Vjerujem da sam kupio dobar stroj, posto je u vrlo dobrom stanju, rekao bih cak u izvrsnom...

Cim sam ga vidio, znao sam da cemo ga kupiti. Pricao sam s puno ljudi koji znaju taj kombajn bolje od mene i svi su mi rekli da ga bas moram otici pogledati, jer je stvarno dobar...

DODJOH, VIDJEH, KUPIH...
 

Najnoviji postovi

Na vrh