• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

J

Jadranko

Guest
e ovo ide odlicno prva direktna na 1500 obrtaja.
pa ti ne kosis travu covjece to meni vise izgleda kao neka mala suma.
ide stvarno super nema sta,..
ej jel to kupovna kosa ili pravljena.
ja sam svoju kupio novu kod nekog tipa u okolici pozege neznam mu vise ime prije 3 godine sam kupio 700 eura.
isto je pravljena ali radi ko luda.
100 cm siroka jedan fix noz.
taman za mog japanca ali kad trava predje 20 cm visine e onda neidem direktnim nego sporim,,
ipak je 13 konja malo za ovu sirinu..

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
S njom sam vise u sikarama kojekakvim, nego u travi. Placena je 6600Kn kod krpana na pozeskoj zaobilaznici, swizac, znas gdje je to valjda? Ima ih i manjih za Tomu vinkovica i njemu slicne, pa do ove kao moja koja je najveci model ovog proizvodjaca. proizvodjac navodi kako je ovaj stroj namijenjen za mljevenje rezidbenih ostataka do 5cm debljine, ali da moze sluziti i za odrzavanje zelenih povrsina...

Ja sam super zadovoljan, samo moram nozeve naostriti, posto se od kojekakvih skrivenih panjeva dobili svoje :( Stroj robusniji biti ne moze i preporucam ga svakome.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,588
Bobo kaže:
S njom sam vise u sikarama kojekakvim, nego u travi. Placena je 6600Kn kod krpana na pozeskoj zaobilaznici, swizac, znas gdje je to valjda? Ima ih i manjih za Tomu vinkovica i njemu slicne, pa do ove kao moja koja je najveci model ovog proizvodjaca. proizvodjac navodi kako je ovaj stroj namijenjen za mljevenje rezidbenih ostataka do 5cm debljine, ali da moze sluziti i za odrzavanje zelenih povrsina...

Ja sam super zadovoljan, samo moram nozeve naostriti, posto se od kojekakvih skrivenih panjeva dobili svoje :( Stroj robusniji biti ne moze i preporucam ga svakome.


znam znam,hvala na informaciji,,otici cu si pogledati ako ima neku manju
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Jadranko kaže:
e ovo ide odlicno prva direktna na 1500 obrtaja.
pa ti ne kosis travu covjece to meni vise izgleda kao neka mala suma.
ide stvarno super nema sta,..
ej jel to kupovna kosa ili pravljena.
ja sam svoju kupio novu kod nekog tipa u okolici pozege neznam mu vise ime prije 3 godine sam kupio 700 eura.
isto je pravljena ali radi ko luda.
100 cm siroka jedan fix noz.
taman za mog japanca ali kad trava predje 20 cm visine e onda neidem direktnim nego sporim,,
ipak je 13 konja malo za ovu sirinu..

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ja imam slicnu kosilicu/malcer i jednako ne opterecuje traktor ni u maloj ni u velikoj travi (gusta trava sa hrpom drvenatog trnja sto su krave godinama zaobilazile na jednoj njivi, trava i ostaci kukuruza na drugoj, bujad (paprat) visoka oko dva metra). Jedino sto radim na visokoj gustoj travi je da ju malo (5-10cm vise od skija) na prednjoj strani u radu podignem na hidraulici.
Sporije moram ici samo po jako grbavim njivama i to ne zbog prikljucka vec zbog skakanja traktora :)
 
B

Bobo

Guest
Danas je Bobo opet isao u borbu protiv Ambrozije, Partizanke kako ju vec ne zovete...

Isao sam s 539, jer mi je bilo tesko prekopcavati "kosilicu" a i znao sam da ce se osipati, pa da ce traktor biti cijeli zut, a svjeze opran...

Da vas upoznam sa situacijom:

Posadili smo duhan na jednoj nasoj njvi, kao i nas susjed na njivi kraj nase. Nije imao dovoljno duhana, i da njiva ne zjapi prazna, posije on grah... Vrijadni kakvi jesu, nisu ga okopavali, i preraslo sve ambrozijom, tako da je pocela ici i na moju njivu i u moj duhan, sto je neoprostivo. nakon par razgovora sa susjedom i upozoravanja da ako on na pokosi, da cu ja uzeti stvar u svoje ruke, i nek me tuzi upravi vodovoda ako zeli. Njegov ovgovor je bio: "Sutra, prekosutra najkasnije. nemoj mljeti s tim svojim cudom, zao mi je graha, pokosit cu ja to normalnom kosilicom pa cu izbirati grah..." MALO MORGEN... Danas dosao na selo, i vidio da se nista ne poduzima, te otisao i prosao jedan trag do svoje njive, toliko da meni ne smeta, a on neka s grahom radi sto god hoce... kako slika govori vise od 1000 rijeci:


Ambrozija je bila malo vislja od auspuha na 539 (visina ociju kad se na njemu sjedi)
Obrisan neispravan link.

Na kraju samo jednog prolaza je bilo uzasno kako traktoru, meni jos gore posto nisam ponio masku od kuce :(
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Sisanje medje do mog duhana:
Obrisan neispravan link.

I da bude slag na torti, dva puta mi se namota na kardan, a ja ne ponesem noz...
Obrisan neispravan link.


U mom selu je luda kuca, koliko su ljudi vrijedni po pitanju opceg dobra, samo bi da je njima u dzep i nikome drugome. nije samo u mojem selu tako, vec u okolnih nekoliko... Ambrozije koliko hoces, nitko ju ne zeli kositi. Isao sam u krajnost da ljudima oko njiva koje granice s mojima kosim besplatno, jer nitko ne zeli ni platiti... Pokusavam se boriti na sve moguce nacine protiv ove posasti, ali uzalud, kad drugi pustaju da se osjemeni i nagodinu opet ispocetka...
 
G

GROF

Guest
...MA BOBO!., SVAKA ČAST!!!., PA TI SI STVARNO VRIDAN ČOVIK, TVOJI SE MORADU PONOSIT SA TOBOM., I NE SAMO TVOJI, VEĆ CELA POŽEGA, HRVATSKA, ..., A BOME I MI ČA IMAMO TAKOVOGA VRIDNOGA ČLANA PO SVIM PITANJIMA!!!...

SRETNO!!!, OSTANI I UBUDUĆE TAKOV, NEMOJ SE MINJAT, DOBAR SI...

BOG!!!
 
B

Bobo

Guest
Hvala na pohvalama i lijepim zeljama...

Pricaju i po okolnim selima da sam vrijedan, prevrijedan... Ali sebe ne vidim, pa ne mogu o sebi niste reci, jer se nemam s kime usporediti ;) Da ne bi ispalo da sama sebe hvalim, jelte ;)

Sutra ce biti i slike vocnjaka, posto je danas vec bio mrak dok sam ga pokosio, ali je i on danas dovrsen ;) kad odem na selo, tamo budem po cijeli dan. uvijek ima nekog posla. Ako nista drugo, setanje po sumi i trazenje gljiva ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ovo namatanje na kardan. Ambrozija je gusca nego paprat koju sam ja "ubijao" slicne velicine, ali meni mi se nijednom nije desilo da mi se namota na kardan. Mozda pomaze dizanje na hidrualici tijekom rada koliko god kardan dozvoljava? Visoka trava se ne stigne podici kako ju traktor zgazi i onda ju zahvati noz od stroja.
 
B

Bobo

Guest
Jedan od razloga je taj sto nemam nikakvu zastitu na kardanu, nego samo gol kardan koji na sebe kupi sve zivo i nezivo, ako ides samo malo brze nego stroj moze progutati i onda namota na sebe kojecega, kao na slici. Ovdje sam isao 1. sporom, i gas skoro na 2000 okretaja i morao sam ga tu i tamo drzati na kvacilu, jer je stvarno ambrozijia prerasla sve granice. Sto se paprati tice, to ide bez problema, ali ambrozija mi se uvijek omota oko kardana.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobro da se nisi razbolio, od tolikog praha ambrozije čovječe. Tebe bi doktori mogli izučavati kako si otporan na to s.... :shock: Na nju nitko nije imun jer joj je pelud izuzetno mala. Čuvaj se! A tog susjeda što uzgaja tu ambroziju bi ja ... To je gore od mog SSovca :scratch
 
B

Bobo

Guest
ursusc360 kaže:
Jel ti duvan nisi pobro? :scratch

Duhan se bere u 4-5 berbi tzv insercija. svakih 2-3 tijedna se odozdol beru po 2,3,4 lista, ovisno koliko je dozrio. Duhan je trenutno obran 2 puta, i jos ce biti 3 berbe, a ovisno o vremenskim (ne)prilikama mozda i 4...

Kontam kaže:
Dobro da se nisi razbolio, od tolikog praha ambrozije čovječe. Tebe bi doktori mogli izučavati kako si otporan na to s.... :shock: Na nju nitko nije imun jer joj je pelud izuzetno mala. Čuvaj se! A tog susjeda što uzgaja tu ambroziju bi ja ... To je gore od mog SSovca :scratch

Posebno sam za ovaj posao nabavio onu masku obicnu, da mi palud ne ide u usta i nos i ne ponesem ju. Kad sam na njivu dosao, onda sam se sjetio tek. Nije mi se dalo vracati cijelih 500m do kuce po masku, pa sam prevukao majicu preko lica i pritisnuo ju rukom. U ocima sam imao toliko peluda da sam morao stajati i brisati oci 5-6 puta. Vidis kakav je traktor bio, a bez kabine niti ja nisam bio postedjen...

Susjed ni danas nema namontiranu kosilicu na svoj traktor i kako mi se cini da jos niti ne zna da sam ja pokosio njegov "grah" ;) Toliko o marljivosti pojedinaca...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Bobo kaže:
Jedan od razloga je taj sto nemam nikakvu zastitu na kardanu, nego samo gol kardan

Znači, kupio si priključak bez kardana? Pa propisni kardan po propisima o zaštiti rada treba bit uz mašinu.
 
B

Bobo

Guest
tine kaže:
Bobo kaže:
Jedan od razloga je taj sto nemam nikakvu zastitu na kardanu, nego samo gol kardan

Znači, kupio si priključak bez kardana? Pa propisni kardan po propisima o zaštiti rada treba bit uz mašinu.

U kojoj to zemlji kardan dolazi uz novi prikljucak? SIP beraci dolaze bez kardana, INO malceri bez kardana, prskalice bez kardana da ne nabrajam dalje ;)

Kad sam kod Axiala isao po onaj vuceni malcer, nisam se niti nadao da cu uz njaga dobiti i kardan. I to mislim da su na njemu najjaci zglobovi koji postoje, nisam mjerio, ali vrlo, vrlo jak kardan. Morao sam odrezati 5cm s tog kardana da ga pripasem na ovaj prikljucak i to je to. Zastitne plastike nema, ali imam kolegu kojem to ne treba i samo smeta, pa kad kupi novi kardan, zastitu odmah skida... Kod njega tog ima na kile, pa cu si otici uzeti i staviti ovdje.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
Zastitne plastike nema, ali imam kolegu kojem to ne treba i samo smeta, pa kad kupi novi kardan, zastitu odmah skida... Kod njega tog ima na kile, pa cu si otici uzeti i staviti ovdje.

hehe,JAAAAAKO pametno... :evil:
 
B

Bobo

Guest
Evo, da se pohvalim da je zvala neka gospodja iz savjetodavne sluzbe i kako su culi od mnogo ljudi kako je nas nasad oraha jedan od boljih i odrzavanijih u regiji, te da ce dovesti neke ljude da ga pogledaju sta ja znam... Ja ostao PAF :shock:

Ne zna puno "sluzbenih" ljudi za nas vocnjak, samo jednom su bili u njemu i sad odjednom od puno ljudi culi ovo ono... Uopce mi nije jasno kako znaju da je odrzavan i da napreduje bolje od ostalih? Mozda potajno spijuniraju?

Vocnjak je nekidan kosen i sad izgleda otprilike ovako:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Trava jos nije pocela rasti na svim mijestima, posto je ove godine detaljno tanjurano u 5-6 tragova te podrljano u svim smjerovima da se poravnaju sve neravnine i da se zatravni da bude lijepse za kositi... Kud bas sad dolaze kad nije ni trava ni zemlja u njemu :roll:

ispricavam se na losijoj kvaliteti slika, posto su slikane mobitelom i predvecer, a prve dvije sam slao kolegi koji se zanimao koliko su veliki, pa su manjih dimenzija.

Valjda cu ponijeti fotoaparat koji puta u vocnjak da ga poslikam kako treba...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Ne zna puno "sluzbenih" ljudi za nas vocnjak, samo jednom su bili u njemu i sad odjednom od puno ljudi culi ovo ono... Uopce mi nije jasno kako znaju da je odrzavan i da napreduje bolje od ostalih? Mozda potajno spijuniraju?

Ili prate ovaj forum? :)
Inace, lijepo sve to izgleda :) Respect :)
 
B

Bobo

Guest
Rijetko na forum stavljam slike vocnjaka, jer nikada tamo ne ponesem fotoaparat, a mobitelom kad slikam predvecer se ne vidi nista ostro... A kako ce i znati da je to bas moj vocnjak i da sam ja onaj koji jesam ;) 8)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
E sad kad budu dolazili, obuci steznik, našminkaj se i ostalo
hehehehhe
 

Najnoviji postovi

Na vrh