• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

Č

Čugi

Guest
Ne znam zašto, ali sam odmah shvatio da su šrafcigeri! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo, imam jedno pitanje.
Onaj moj plug imt 2x12'' ili 13'', što je obojan u zeleno, dali ima dosta jaku prednju ramu, znači ono sve gdje se kopča na traktor, da mu iza našerafim još jednu brazdu, znači da bi dobio trobrazni plug.
Došao sam danas na tu ideju kad sam kod deda vidi onaj njegov imt 756 kako stoji u koprivama.
Ja bi ih malo rašerafio, provjerio dali pašu rupe i stavio ovom svom drugi dio ovog 756 da imam trobrazni 12'' plug i naravno napravio još neke dodatke da sve to bude čvrsto, ali me samo interesira dali je rama dosta jaka da to izdrži??? jer kad Same povuče da se nabi sve pokidalo!!! :mrgreen: :?:
 
B

Bobo

Guest
Sve ti ovisi i od zemlje, te koliko je traktor jak... i u IMT-u ih tako prave da na dvobrazni dosarafe jos jednu dasku, te od top-link poluge stave uporu prema trecoj brazdi...

Ako je traktor prejak za taj plug, pa ga zabiberis 35cm u zemlju i vuces 8-9km/h u nekoj tezoj zemlji, gotovo sam siguran da ce popucati. Pamet u glavu i mozes s njim orati bez brige sa SAME 95 (ako se ne varam) tak da moz probat kako ce ici.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak, hvala na savjetu, nego ja inače baš ne prakticiram preveliku brzinu kod oranja, ako se plug dobro poštela on mora na normalnoj radnoj brzini lijepo složiti i rastepsti brazdu.
Ovo s plugom budem probal do 10 mj. nekaj napraviti, točno tak kak si mi rekao, tak sam ja i mislil.
Dok počnem nekaj u vezi toga, bude lagano i slikica koja! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobo kabina ti nema grijanje i ventiliranje? Jel to dodatna oprema za kabinu? Pošo je kod IMT 546 to uračunato u cijeni kabine, doduše kod dva trgovca, kod trećeg je doplata od 500e.
 
B

Bobo

Guest
Sa GVU... Vidi se usis zraka s prednje strane, kod mene su oni lijevo i desno...
 
J

jokapz

Guest
Bobo vidim da si s onom kosilcom pičio slamu. Jel sasječka šta??? jel možeš to onda zaorat???
 
B

Bobo

Guest
Ne smijes ju samo spustiti skroz, jer se gusi... I ide prvom direktnom kao od sale, i razbaca i usitni. Zaorano je odmah kako sam ja otisao s njive. ne vidi se ni slamcica ;)

Ja sam pravo iznenadjen da je ono cudo htjelo tako lijepo slamu stuci ;) :D

Nisam jos ni probao s vucenim malcerom, a kako mi se cini da niti necu ;)
 
B

Bobo

Guest
Prije par dana sam kosio vocnjak kod tetka s 539, no slikano pred sam mrak mobitelom, pa nije neka kvaliteta...

539 u vocnjaku:
Obrisan neispravan link.

Nepokoseni dio:
Obrisan neispravan link.

Pokoseni dio:
Obrisan neispravan link.

I danas kosio kod jednog covjeka njivu koja je nadjubrena, poorana i zbog bolesti 3 godine nije radjena. Prvi krug je 539 napravio prije par dana jer nisam mogao raspoznati gdje je medja, pa je kolega isao sa mnom da pokaze i uhvatio nas mrak, a danas je 549 bio u svom elementu ;)

Iz kabine:
Obrisan neispravan link.

Sprijeda:
Obrisan neispravan link.

Odozada:
Obrisan neispravan link.

Malo poziranja:
Obrisan neispravan link.

Posao gotov:
Obrisan neispravan link.

Video clip. Prva direktna na ~1500 okretaja motora:
[youtube:6pgl68vw]ot3V9t6kpm8[/youtube:6pgl68vw]

I za koji dan ide i moj vocnjak na red za kosnju, posto je trava vec duplo vislja nego na slici:
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Tanjurali smo do sada, pa smo odlucili zatravniti prije reda, jer ne stignemo tanjurat vise... Kako smo malcer uzeli, onda cemo kositi i gotovo... jos je ova trava rijetka malo, posto je tanjurano 3 puta tragom, i onda podrljano... Sad je ravno kao led... milina ;)
 
J

jokapz

Guest
aha ova kosilica pravo ljepo radi s obzirom koliko je jeftinija od malčera. Ja ču sad posijat repicu u šljivike pa ju malčirat i zaorat ko zelenu gnojidbu.
 
B

Bobo

Guest
Ma... imao sam i ja to u planu, ali da sad ovo ravno idem razoravat, i jarke kojekakve praviti... necu... orasima ne smeta da i malo lakse napreduju ;)

Ova kosilica radi vise usluzno, nego kod kuce, i vec se preko polovice isplatila 200kn/jutro nive, a basce i vocnjaci po dogovoru i da vidis... Prebukirana kosilica, a i ja s njom... evo, jos 3 dana imam sto s njom raditi, ako se netko jos ne ubaci...
 

Najnoviji postovi

Na vrh