• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
već sa onih slika mi se učinilo da je veći tj. 3,60 ali nije problem ima tih hedera za male pare ili zamjenu .Vidjet ćeš kako će ti se ponašati ali iz iskustva znam da u jakom usjevu i još kad gazda veli kosi niže trebam slamu da će biti napeto i motoru i širokom remenu.Ja sad na đđ 1620 koji ima vršalici 1,60m imam heder 4,20.Zaboravio sam naglasiti koliko je manji heder bolji za soju koju moraš nisko kositi,bolje se prilagođavaš neravnim njivama i sl.da nepričam kad uđeš u usjev koji je jako polegao kako bolje pokupiš usjev.Vidjet ćeš i sam dok malo uhvatiš rutine.
 
B

Bobo

Guest
Gle, sto je, JE. Uzi heder je manje stresan kako za kombajn, tako i za kombajnera. Ne vidim s desne strane koliko sam od zemlje, i u prvih 2- 3 otkosa sam narovao zemlje i zemlje hederom... Cini mi se da heder nije vodoravan s kombajnom, ili je pak desna guma slabije napumpana... No polako se prilagodjavam i na to. Sutra krecem vrsiti najgrbavije njive koje imam i zivo me zanima kako ce se tamo ponasati, jer cu imati na puno mijesta "pod mus" pun heder... Al ce se noga ispraksat na kvacilo ;)

Za ubuduce zetve soje cu si nabaviti za pogon bubnja lanac i lancanike i onda cu ici bez brige. U najmanju ruku po preporuci iskusnijih kombajnera mi treba samo kraci remen za vrsidbu soje, jer kad ovaj raspustim da usporim bubanj, lako proklizi. Standardni remen je 1750x45, a kazu da za soju ide 1500x45 i ides bez brige...

Jos cu isprobati sve solucije, pa cemo vidjeti.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ej Bobo, nisam cestitao na novom stroju, pa eto sada, malo zakasnjelo i uz ispriku, ali eto :) bolje ikad nego nikad. Dakle, cestitke i da radi bolje nego i sam ocekujes od njega :)
 
B

Bobo

Guest
Smiljan kaže:
Ej Bobo, nisam cestitao na novom stroju, pa eto sada, malo zakasnjelo i uz ispriku, ali eto :) bolje ikad nego nikad. Dakle, cestitke i da radi bolje nego i sam ocekujes od njega :)

Hvala na cestitkama, nemas se sto ispricavati...
 
B

Bobo

Guest
Evo, ako koga zanima, (jd4755 npr.) heder na mom zmaju je 3m. To je unutarnja mjera hedera.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bobo kaže:
Evo, ako koga zanima, (jd4755 npr.) heder na mom zmaju je 3m. To je unutarnja mjera hedera.
standard mjera!
 
B

Bobo

Guest
Odakle da krenam? Svi mi kazu ispocetka, pa ce tako biti i ovog puta...

Dakle, pri kupovini kombajna mi je receno ako zelim ici vrsiti soju da kupim i kraci remen za pogon bubnja (45x1500) jer original (45x1750) ce pri usporenom bubnju biti pre labav i stopat ce, i proklizavati te da ce se remen brzo unistiti. Nisam poslusao, jer su mi isto tako rekli da ako polakse budem isao da ce vrsiti i ovako kako je, no da se mora vise paziti...

I tako ja prvi dan zastopam kombajn 2 ili 3 puta jer soju nikad nisam vrsio i dva puta dok sam opazio da remen klizi, vec se dobrano pusilo iz njega :( Pri daljnjem vrsenju nisam opazio da je ista remenu ozbiljnijeg bilo, pa sam nastavio dalje. jucer cijeli dan vrsio uz minimalna stopanja, da bi mi se danas dogodilo ovo:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


Svaka skola bi trebala biti skupa, no ovaj puta nije bilo tako. Prvi dan cim sam kombajn dovezao kuci, susjed mi je rekao da ima nekog remenja od svog starog zmaja i da ce mi dati ako mi bude trebalo. Danas sam otisao kod njega vidjeti da li ima ovaj remen i imao je, te mi ga je i dao. Nije novi, ali puno bolji od mojeg ;)

Pri montiranju remena se ustanovilo da je to bas onaj "kraci" 1500 remen :madmana:


Kod mene bas nikad nije dosadno ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
uf pa dost se ti to zalomilo :scratch
mislim da če ipak biti najbolje rjesenje za iduću sezonu a sada ces nekako progurat:
Obrisan neispravan link.
dođi kod mene da pogledaš i da jedne :drinkers:
 
A

agrarac

Guest
bobo,koliko konja ima motor?ja imam takvog zmaja već 3 godine al moj ima kosu 3.6m i motor 100ks tvornički kupljen od prvog vlasnika,al vjerojatno ide u prodaju do iduće godine.
 
B

Bobo

Guest
ovaj ima 4-cilindricni rakovica motor sa 75ks.

Nikada nisam cuo da je u malog zmaja ugradjivan jaci motor od ovog, jer je 100ks na zmaju 142 i solidno mu pase, a da na 133 stavis 100ks motor, on bi letio dok se ne bi raspao. :scratch
 
A

agrarac

Guest
Bobo kaže:
ovaj ima 4-cilindricni rakovica motor sa 75ks.

Nikada nisam cuo da je u malog zmaja ugradjivan jaci motor od ovog, jer je 100ks na zmaju 142 i solidno mu pase, a da na 133 stavis 100ks motor, on bi letio dok se ne bi raspao. :scratch

u mom je 100ks motor tvornički i kosa 3.6m.kombajn je imao kolega od staroga i on ga je kupio novoga i nevjerujem da bi lagao makar i meni je bilo čudno kad znam da je normalno sa 75 ks.
 
B

Bobo

Guest
Kontam kaže:
Bobo sa kojim si ti plugom orao na 55cm?

Sa IMT 610.10 plugom 16" koji je bio pomaknut u stranu da hvata nekih 12" tako da moze izbaciti svu zemlju van i da se traktor ne muci, posto je taman odradio 100 sati razradjivanja i dosao sa dotezanja glave. Vjerujem da bi na mojoj zemlji pri onakvim uvjetima orao i sa vise zahvata, no i ovo je dovoljno. Hektar i pol, 2 i pol dana 95 litara goriva i tone zivaca... ja zadovoljan ;)


@agrarac: jel mozes poslikat malo kombajn i motor? Bas me zanima na sto to lici... 100ks i 3.60 heder :scratch
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
Hektar i pol, 2 i pol dana 95 litara goriva i tone zivaca... ja zadovoljan ;)

A kad kažem Bobo kupi rusa on se smije..... 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh